Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Tylko jeden set dla KKS-u. Była walka, ale też błędy zawodników i... sędziów
Dodał: MariuszBasaj, 11-11-2017 21:20, odsłon: 1602
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

KKS Kozienice uległ w sobotę na własnym parkiecie Błękitnym Ropczyce 1:3. Kozieniczanie wygrali tylko drugiego seta, a ich gra była bardzo nierówna. Z jednej strony gonili wynik i mieli świetne akcje, z drugiej zdarzało się sporo błędów. Dodatkowych nerwów, nie po raz pierwszy zresztą w tym sezonie, dołożyli w tym spotkaniu sędziowie.

Wyjściowy skład KKS-u wyglądał tak samo jak ostatnio. Radosław Kiraga po raz kolejny pojawił się w wyjściowej szóstce zamiast Karola Fryszkowskiego. Dość szybko Marek Grzelczak musiał dokonać korekty, bo jeszcze w pierwszej partii Macieja Kałasza zamienił Bartłomiej Koryciński.

 

Początek seta zapowiadał dobre widowisko. Już pierwsze piłki przynosiły bardzo długiego wymiany, a KKS dobrze ustawiał blok i bronił ataki gości. Ci początkowo nie potrafili ominąć naszego muru i kozieniczanie wyszli na prowadzenie 8:6. Gra posypała sie przy stanie 8:6. Na zagrywce Błękitnych pojawił sie wówczas Krystian Pachliński, który rozegrał tego dnia świetny mecz. Posyłał kapitalne piłki, był bardzo skuteczny w ataku, w dużej mierze "robił grę" gościom. Nieco mu pomogli rozkojarzeni zawodnicy KKS-u, którzy w pierwszym secie popełnili sporo błędów, np. wpadając w siatkę. Z prowadzenia 8:6 zrobiło 8:12 dla Błękitnych. Ci już go nie oddali i dowieźli do końca seta, wygrywając do 16.

 

Oddali swoje

 

Druga partia to zdecydowanie lepsza gra KKS-u. Dobre zagrywki Marcina Obremskiego pozwoliły odskoczyć na 8:4. Goście złapali kontakt po tym, jak u nich na zagrywce pojawił się ponownie Pachliński. Sporo problemu mieliśmy też z piłkami Mateusza Armaty i Patryka Grendysy. Błękitni doprowadzili do stanu 11:11 i gra punkt za punkt szła do 16:16. Dwa skuteczne bloki (w tym pojedynczy Michała Korycińskiego) pozwoliły odskoczyć. Dobre ataki Jeziorowskiego i Kiragi w końcu tej odsłony pozwoliły wygrać KKS-owi do 20.

 

Masa nerwów

 

Początek trzeciego seta to sporo szarpanej gry. Gra była wyrównana do stanu 16:15. Jedna i druga ekipa coraz więcej się myliła, sporo nerwów wprowadziła też sędzina (nie pierwszy raz w tym sezonie!), która podejmowała chwilami dość dziwne decyzje. Goście uciekli na trzy punkty, KKS jeszcze zerwał (ważny potrójny blok), ale potem przyszły kolejne błędy i goście wygrali do 21.

 

Jeszcze większa nerwówka była w czwartej partii. Goście dość szybko odskoczyli na 3-4 punkty. Atmosfera na parkiecie była chwilami nieprzyjemna (w tym dziwne przeciąganie gry przez Błękitnych na rzekome wycieranie parkietu). Kiedy wydawało się, że nic już z tego nie będzie, KKS a wraz z nim publiczność raz jeszcze zerwali. Udało się dojść do 18:18 i... znowu stanąć. Goście zdobyli 5 punktów z rzędu. Przy stanie 21:24 kozieniczanie jeszcze walczyli. Najpierw blok obił Obremski, potem Kiraga i było 23:24. Mecz skończył nie kto inny jak Krystian Pachliński.

 

KKS z 7 punktami jest na 6. miejscu w tabeli, a za tydzień kozieniczan czeka pauza. Prowadzą Karpaty Krosno z 14 oczkami.

 

KKS Kozienice - KS Błękitni Ropczyce 1:3 (16:25, 25:20, 21:25, 23:25)

 

KKS: Wanat, Jeziorowski, Kałasz, M. Koryciński, Kiraga, Obremski, Rdułtowski (libero) oraz B. Koryciński, Sąpór, Rybowski

 

Błękitni: Sroka, Armata, Grendysa, Kotyla, Pachliński, Waszczuk (libero) oraz Cebula


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Grzegorz Dróżdż
Zawsze na początku grudnia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" organizowane są mikoła...
Fot. Kamil Zapora
W środę 12 grudnia odbyło się ostatnie w tym semestrze i roku kalendarzowym spotkanie słuchaczy Uniwersyt...
Fot. A©Arpass
W środę 12 grudnia w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kozienicach odbyła się II sesja rady pow...
Fot. Stanisław Błażyński
Z inicjatywy wójta gminy Gniewoszów Marcina Gaca przy współpracy z Biblioteką Public...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook