Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r., 148 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
(Zdjęcia) Kozienice nie przestają biegać
Dodał: KamZap, 17-05-2019 17:58, odsłon: 1992
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Setki kozieniczan, w tym tych najmłodszych, pobiegło w piątek, 17 maja w ramach drugiej edycji sportowej imprezy „Rozbiegane Kozienice”. Zróżnicowane pod względem długości trasy poprowadzone zostały na terenie zespołu pałacowo-parkowego.

W piątek 17 maja w Kozienicach miała miejsca impreza, która jest spadkobiercą tradycji innego sportowego święta jakim w naszym mieście była akcja „Polska biega”. „Rozbiegane Kozienice”, bo taką nazwę nosi ta inicjatywa, ma kontynuować promocję formy aktywności fizycznej jaką są biegi wśród lokalnej społeczności. Była to druga edycja imprezy. Tym razem uczestnicy biegali na terenie zespołu pałacowo-parkowego. Jest to jedna z trzech lokalizacji przewidzianych dla tej akcji. W zeszłym roku był to stadion miejski, a w przyszłym może być to Ośrodek Rekreacji i Turystyki KCRiS nad jeziorem.

W biegu wzięli udział przede wszystkim uczniowie. Na stadionie zobaczyliśmy m.in. reprezentantów wszystkich szkół z terenu miasta, od podstawówek po szkoły średnie,  a także PSP w Janikowie, Ryczywole, Świerżach, Brzeźnicy i Woli Chodkowskiej. Razem około 550 uczestników.

 

Młodzi biegacze mieli do pokonania jedną z czterech tras. Dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych było to 700 m, ci z klas 4-6 pokonali 1000 m, a gimnazjaliści przebiegli 1300 m. Zawodnikom, którzy zmagali się z tymi dystansami towarzyszyli Alicja Jeromin, która ma na swoim koncie, aż siedem medali igrzysk paraolimpijskich oraz inny medalista i paraolimpijczyk Mateusz Owczarek. Oboje są zawodnikami Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start.

 

Trasa długości 1600 m była przeznaczona dla uczniów szkół średnich i zawodników startujących w kategorii OPEN. Wystartowali w niej  m.in. Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, jego zastępca ds. technicznych Mirosław Pułkowski oraz zastępca przewodniczącego rady miejskiej Artur Matera.

 

 

W kategorii OPEN wystartowali m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kozienicach.

 

 

W ostatnim biegu wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk w tym kozienickiej grupy zrzeszającej miłośników biegania – BBL – „Biegam Bo Lubię”. Ci postanowili całą trasę przebiec trzymając się za ręce.

 

Przed każdym startem biegacze przeszli odpowiednią rozgrzewkę, którą poprowadził instruktor KCRiS Michał Jamanek.

 

Nie wynik był najważniejszy

Podobnie jak w akcji Polska Biega tak samo w Rozbieganych Kozienicach nie chodzi o to kto pierwszy dobiegnie na metę i osiągnie lepszy czas. Ważne jest pokonanie wyznaczonego dystansu, poruszać się i zasmakować trochę aktywnego życia.

Nie oznacza to jednak, że nagród nie było. Po każdym biegu wśród zawodników danej kategorii Burmistrz Piotr Kozłowski, wiceburmistrz Dorota Stępień oraz dyrektor KCRiS Marcin Zmitrowicz losowali osoby, do których trafiały drobne nagrody rzeczowe. Wszyscy natomiast otrzymali wodę i słodki poczęstunek.

 

 

Nie ma to jak łyk wody z saturatora po męczącym biegu.

 

Kozienice na dobre wchodzą w sezon biegowy. Jest to pierwsza z trzech imprez promujących tę formę aktywności. Kolejna już 1 czerwca. Wtedy zawodnicy pobiegną ulicami miasta Szlakiem Króla Zygmunta Starego, który urodził się w Kozienicach. Zapisy do tej imprezy już trwają. Szczegóły na jej temat znajdziecie – TUTAJ.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Do pracowników Esselte w Kozienicach.
Czy byłyby chętne osoby do założenia związków zawodowych pracowników Esselte w Kozienicach?
Na razie jest to tylko propozycja, sondaż.
Piszcie na esselte.nszz(małpa)gmail.com
20-05-2019, 01:11:39
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zużyte fotele, kanapa, elementy wyposażenia mieszkania. Pasażerowie białego busa na kozienickich numerach...
Fot. UM Kozienice
Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski oraz byli burmistrzowie, a mianowicie Tomasz Śmietanka, a także...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Pszczoły ponownie goszczą na tarasie Centrum Kulturalno-Artystycznego
Fot. ilustracja/pixabay.com
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook