Dzisiaj jest piątek, 22 marca 2019 r., 81 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wernisaz wystawy Józefa Żuka-Piwkowskiego 'MetaMaMory'
Dodał: KamZap, 11-04-2018 09:36, odsłon: 707
fot. MCSW Elektrownia
fot. MCSW Elektrownia

Niewzykła wystawa, która tak naprawdę jest kilkoma wystawami jednocześnie, łącząc w sobie dotychczasowe projekty związanego z kinem artysty - Józefa Żuka-Piwkowskiego i stanowi synergię trzech mediów słów, obrazów i dźwięków. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na wernisaż wystawy w piątek, 13 kwietnia o godzinie 13:00.

Wystawa MetaMamory czyli od słowa, fotografii, filmu i telewizji do streamingu na żywo w sieci to  bieżąca edycja permanentnych projektów i synergia trzech mediów słów, obrazów i dźwięków. Źródłami prezentowanych artefaktów są moje główne projekty czyli: – Księga Słów Wszystkich – słowa, – Autoportret, Foto pamiętnik, PhotoMemory, MetaMemory – obrazy, zdjęcia, pliki, strimy..., – Pierwszy Film, Maszyna Pamięci/MemoMa... oraz inne takie jak m.in: – KopiujProszę / KopyPlease, – Konstrukcje systemowe trójkątne, – Kilińskiego 2006 / 2018, które po raz pierwszy zaistnieją we wspólnej przestrzeni ekspozycyjnej wchodząc we wzajemne relacje fizycznie i medialnie.

 

Prezentowane artefakty można podzielić na dwie kategorie: fizyczne rzeczy, obiekty, zdjęcia, wydruki itp. – umieszczone w przestrzeni wystawy oraz artefakty medialne, które w miarę możliwości technicznych będą transmisją z sieci internetowej. Zamierzonym i trudnym do przewidzenia efektem będą nie zaplanowane awarie sieci, usterki czy wręcz pojawiające się wtręty reklamowe tak charakterystyczne dla „wolnych” nowych mediów.

 

Józef Żuk Piwkowski - absolwent Politechniki Łódzkiej i PWSFTviT. Zajmuje się filmem, fotografią, grafiką komputerową i netart. Animator kultury, wydawca, kurator...

Założyciel Galerii „2b”, Galerii „2b+R”, Stowarzyszenia STEP i wydawnictwa „tytuł roboczy”.

Organizator projektów i wystaw: „2b – Portrety Struktur, Portrety Strukturalne”; „wARTo”; „BroNorblin – od Warhola do Warpechowskiego”; „4p – Pamięć przestrzeni, Przestrzeń pamięci”; „Czarny2”; „Wally Gilbert – Projekt Norblin”; „Powstanie Sztuki” – MSCW „Elektrownia” w Radomiu; „Ikony zwycięstwa”  3 edycje Polsce (Warszawa, Łódź, Radom), w Sofii oraz w 2009 „SiegesIkonen – transFORM” w Berlinie.

Realizator filmów eksperymentalnych, o sztuce, dokumentów, m. in.: „Pierwszy film” – o narodzinach kina; „Deja vu” – o wystawie 4 x Paryz w Zachęcie; „1. Film 2000” – eksperymentalny film fabularny, zrealizowany i wyświetlony w ciągu jednej doby, 31 grudnia 1999/1 stycznia 2000; „1. Film – Kraków 2000”; „50 Lat Szkoły Filmowej w Łodzi”; „First Film – Manchester 2005”; „Słopiewnie” – multimedialny projekt na motywach Szymanowskiego i Themersonów; „100 x Malewicz”; „Malewicz^100”

Projekty autorskie: „Wystawa obrazów i konstrukcji trójkątnych” – Galerie Hedvige Erde, Paryż; „Zapis” – „PhotoMemory” – fotografie i netart; „Tautologie” – fotografie; „Godzinki” i „Księga słów wszystkich” – projekty multimedialne, Targi Książki we Frankfurcie; „Portret zbiorowy Polaków” – akcja artystyczna z pogranicza socjologii i mediów; „MemoryMachine” – interaktywna instalacja video; „KopiujProszę” – eksperymentalny projekt nowego „prawa autorskiego”, opartego na naturalnym fenomenie pamięci, stojącego w opozycji do „copy rights”.

Główne zainteresowania to styk sztuki i nauki, media, komunikacja i pamięć oraz eksperymenty w dziedzinie nowych mediów (streaming, VR360...) Wieloletni wykładowca, obecnie doktorant w PWSFTviT w Łodzi.

 

Wernisaż: 13.04.2018 roku, godz. 13.00

Wystawa czynna do 27.04.2018

     
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 21 marca mogliśmy przenieść się z Kozienic do Irlandii, dzięki muzyce w wykonaniu zespołu Ston...
Wczoraj w Brzózie (gm. Głowaczów) policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę z Warszawy, kt&oa...
Fot. ZS nr 1
W Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pi...
Fot. UM Kozienice
Duża firma z branży owocowo-warzywnej chce do końca przyszłego roku wybudować na terenie gminy Kozienice ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook