Dzisiaj jest piątek, 23 marca 2018 r., 82 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Przed nami kolejny poniedziałkowy elektryzujący maraton filmowy
Dodał: anex, 09-06-2015 15:49, odsłon: 4803

W poniedziałek 15 czerwca od godziny 18:00 startuje kolejny EMF. Tym razem będzie można zobaczyć trzy filmy, dokumentalny - "Wędrówka na zachód", dramat historyczny - "Aferim!" oraz dramat obyczajowy "Strefa Nagości". Na projekcje zapraszamy do Multikina w Radomiu. Ceny karnetów: 1 film – 15 PLN, 2 filmy – 24 PLN, 3 filmy – 30 PLN. Karnety będą w sprzedaży pół godziny przed seansami w Multikinie.

 

godz. 18.00: Wędrówka na Zachód (radomska premiera) – dokumentalny, reż. Ming-Lang Tsai, Francja, Tajwan 2014 (56’) Buddyjska medytacja w kinie, całkowite wyciszenie. To głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły, to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. godz.

 

godz. 19.15: Aferim! (pokaz przedpremierowy) – dramat historyczny, reż. Radu Jude, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Francja 2015 (108’) Radu Jude zdobył Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera (ex aequo z Małgorzatą Szumowską) na tegorocznym festiwalu w Berlinie. Wołoszczyzna, 1835 rok. Dwóch jeźdźców przemierza jałowy krajobraz. To lokalny policjant Constandin i jego syn. Jeden ma na wszystko gotowy aforyzm, drugi prezentuje bardziej kontemplacyjny stosunek do świata. Szukają zbiegłego „cygańskiego niewolnika”, który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież. W podroży spotykają ludzi rożnych narodowości i przekonań: Turków i Rosjan, Rumunów i Węgrów, chrześcijan i żydów. Wszyscy pielęgnują uprzedzenia i przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenia. I nawet, gdy ów zbieg zostaje odnaleziony, przygoda wcale się nie kończy…

 

godz. 21.15: Strefa nagości (radomska premiera) – dramat obyczajowy, reż. Urszula Antoniak, Polska, Holandia 2014 (73’) „Strefa nagości” to zmysłowa opowieść o zauroczeniu i uwodzeniu. Dwie piętnastoletnie dziewczyny, Europejka i Arabka, rozpoczynają erotyczną grę, w której trudno powiedzieć, kto jest uwodzicielem, a kto ofiarą. Reżyserka uznawana jest za jedną z najciekawszych osobowości współczesnego kina europejskiego. Ma na swoim koncie dwa obsypane nagrodami filmy „Nic osobistego” oraz „Code Blue”. Zdjęcia do filmu zrobił Piotr Sobociński jr, nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć CAMERIMAGE. Jest też dwukrotnym laureatem nagrody Polskiej Akademii Filmowej za film „Bogowie” Łukasza Palkowskiego (Orły 2015), „Drogowka” Wojciecha Smarzowskiego (Orły 2013).

 

Projekcje odbywają się w Multikinie (Galeria Słoneczna), ul. Chrobrego 1. Ceny karnetów: 1 film – 15 PLN, 2 filmy – 24 PLN, 3 filmy – 30 PLN. Karnety będą w sprzedaży pół godziny przed seansami w Multikinie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany repertuaru. Projekt jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zdrowych, pogodnych, spokojnych, oraz wypełnionych wiarą i miłością Świąt Wielkanocnych. Ciepła płynącego...
fot. archiwum
Pierwszy mecz piłkarzy Energii Kozienice w rundzie wiosennej znów się przesunął i to przynajmniej ...
fot. ProCoreMedia
17 marca w krytej pływalni ,, Delfin” w Kozienicach odbyły się indywidualne i sztafetowe zawody pły...
fot. PTTK Kozienice
W środę 21 marca, czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny odbył się XXXVI Rajd Wiosna w Puszczy Kozieni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook