Dzisiaj jest wtorek, 17 lipca 2018 r., 198 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dużo dobrego kina w Elektrowni. We wtorek startuje przegląd filmowy ‘Oblicza Muzyki’
Dodał: MariuszBasaj, 18-04-2017 12:27, odsłon: 1461

Od wtorku do niedzieli (18-30 kwietnia) w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu będzie można oglądać filmy fabularne i dokumentalne związane z różnymi gatunkami muzyki. Wszystko w ramach przeglądu filmowego "Oblicza Muzyki".

Karnet na trzy dowolne filmy przeglądu w cenie 21 zł. Jednorazowe wejście 10 zł. Początek wszystkich seansów o godzinie 19:45 z wyjątkiem filmu „Leonard Cohen: I’m your man”, który 24 kwietnia będzie można obejrzeć o godzinie 17:45. Uwaga! Karnety nie obowiązują na filmy: Miles David oraz Song to Song.

 

PROGRAM PRZEGLĄDU

18 kwietnia (wtorek) – WYOBRAŹ SOBIE ŚWIAT BEZ MUZYKI, dokument, reż. Stefan Schwietert, Szwajcaria, Niemcy (86’) (premiera)

Głównym bohaterem jest Bil Drummond – w latach 80. i 90. XX wieku współtwórca punkowego Big In Japan i acid-popowego KLF, pisarz, były celebryta, filozof, aktywista, producent, manipulator, człowiek, który spalił milion funtów w gotówce oraz straszył karabinem maszynowym swoją publiczność, propagator idei No Music Day, w ostatnich latach poświęca się enigmatycznemu projektowi K17. Zwycięzca Nagrody Nosa Chopina za najlepszy film muzyczny. Laureat nagrody publiczności Docs Against Gravity 2015

 

19 kwietnia (środa) – DYKE HARD, komedia, musical, akcja, reż. Bitte Andersson, muz. Bitte Andersson, Makode Linde, Ilon Vejde, Ma Wågensjö, Szwecja 2014 (90’), od 18 lat (premiera)

Muzyczno-sensacyjna komedia klasy B ze Szwecji. Zbuntowana rockowa kapela wyrusza w podróż, aby wziąć udział w konkursie. Te plany stara się pokrzyżować tajemniczy milioner władający armią cyborgów i wojowników ninja.

 

20 kwietnia (czwartek) – SONITA, dokumentalny, reż. Rokhsareh Ghaemmaghami, Iran, Niemcy, Szwajcaria, 2015 (91’) (premiera)

Sonita to młoda utalentowana raperka, której ojcem z powodzeniem mógłby być Michael Jackson, a matką Rihanna. I choć dziś jest znana na całym świecie, jej rodzina zaplanowała dla niej zupełnie inną przyszłość. Sonita z pochodzenia jest Afganką. W wieku 10 lat po raz pierwszy stała się przedmiotem transakcji małżeńskiej.

 

21 kwietnia (piątek) – NIEBO NA ZIEMI, komediodramat, reż. Kay Pollak, muz. Ale Möller, Szwecja 2015 (144’) (premiera)

Kontynuacja nominowanego do Oscara obrazu „Jak w niebie” – jednego z najbardziej kasowych filmów w historii szwedzkiej kinematografii, porównywanego przez krytyków do „Czekolady” i „Włoskiego dla początkujących”. „Niebo na ziemi” to poruszająca i zabawna historia o sile miłości i sprawczej mocy muzyki.

 

22 kwietnia (sobota) – 19.00 KONCERT MARCINA MASECKIEGO. W programie Chopin: Nokturny

 

23 kwietnia (niedziela) – W DRODZE DO JAH, dokumentalny, muzyczny, reż Noël Dernesch, Moritz Springer, muz. Beat Solèr, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Jamajka 2013 (92’) (premiera)

Gentleman, a właściwie Tilmann Otto, dorastał w Kolonii, a Jamajkę odwiedzał regularnie od 17 roku życia, kiedy to wyjechał na wakacje na Karaiby, pierwszy raz stanął za mikrofonem i od razu zrozumiał, że to właśnie w życiu chce robić. W 2014 roku film był nominowany do Nagrody Nos Chopina.

 

24 kwietnia (poniedziałek) – NIESAMOWITA MARGUERTIE, komediodramat, reż. Xavier Giannoli, Francja 2015, muz. Ronan Maillard (127’) (premiera)

Zdobywczyni Cezara – Catherine Frot oraz laureatka prestiżowego wyróżnienia EFP Shooting Star MFF w Berlinie Christa Théret w inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii „najgorszej śpiewaczki świata”. Film producentów hitów „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”, „Wakacje Mikołajka” i „Coco Chanel”, okrzyknięty przez samego Luca Bessona „najlepszym francuskim filmem roku”, wyreżyserował dwukrotnie nominowany do Złotej Palmy w Cannes Xavier Giannoli. Okolice Paryża, początek złotych lat dwudziestych XX wieku. Jak co roku, w imponującym zamku należącym do Marguerite Dumont zbierają się miłośnicy muzyki. Niewielu z nich osobiście zna bogatą właścicielkę posiadłości. Mówi się tylko, że całe życie poświęciła swojej największej pasji: muzyce. Jednak najsłynniejsze arie w interpretacji pozbawionej słuchu muzycznego Marguerite wprawiają w osłupienie zebranych melomanów.

 

LEONARD COHEN: I’M YOUR MAN, biograficzny, muzyczny, reż. Lian Lunson, USA 2005 (98’)

Leonard Cohen: I'm Your Man? to film inspirowany koncertem „Came So Far For Beauty” (Sydney 2005), będący także zbiorem licznych wypowiedzi artysty o życiu, twórczości, kobietach... Reżyserka filmu Lian Lunson stworzyła niezwykle wzruszający obraz oddając jednocześnie hołd twórczości Cohena. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni znamienici artyści, tacy jak Nick Cave, Rufus Wainwright, Jarvis Cocker czy Antony. Punktem kulminacyjnym filmu jest z pewnością utwór „Tower of Songs”, który Leonard Cohen wykonuje wspólnie z Bono & U2. W 2006 roku film był nominowany do Satelity w kategorii najlepszy film dokumentalny

 

25 kwietnia (wtorek) – ROCKOWE DZIEWCZYNY, dokument muzyczny, reż. Arne Johnson, Shane King, USA 2007 (90’) (premiera)

Dokument przedstawia kulisy obozu, którego uczestniczki tworzą zespoły, piszą piosenki i grają dla 750 fanów w ciągu 5 dni. Niektóre z nich pierwszy raz w życiu chwyciły za gitary i mikrofony. Podczas trwania obozu uczestniczki zaprzyjaźniają się ze sobą, poznają swoje możliwości wokalne i zdobywają większą pewność siebie. Mogą być głośne, krzyczą i nie muszą przepraszać, kiedy zapomną rytmu, grając na perkusji. Ważne jest, aby pozbywały się negatywnych emocji ze swoich ciał i umysłów.

 

26 kwietnia (środa) – 20 000 DNI NA ZIEMI, dokumentalny, muzyczny reż. Iain Forsyth, Jane Pollard, muz. Warren Ellis, Nick Cave, Wlk. Brytania 2014, (95’)

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret – „20 000 dni na Ziemi” – czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem? Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

 

27 kwietnia (czwartek) – OSTATNIE TANGO, dokument, reż. German Kral, muz. Gerd Baumann, Luis Borda, Sexteto Mayor, Argentyna, Niemcy 2015 (85’)

„Ostatnie tango” to film, którego współproducentem jest jest Wim Wenders. Niezwykła opowieść o miłości i nienawiści najsłynniejszej pary w historii tanga argentyńskiego. Połączył ich taniec, rozdzieliło ich życie. María Nieves Regi (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez niemal 50 lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali aby razem tańczyć tango. Żaden mężczyzna nie dorównywał w tańcu Juanowi, a żadna kobieta – Marii. Teraz, w jesieni życia, oboje opowiadają o miłości, nienawiści i wspólnej pasji. Pięknie sfilmowanym scenom towarzyszą poruszające wywiady i zdjęcia archiwalne, które sprawiają, że film jest niezapomnianą podróżą, odkrywającą tajemnice tańca i muzyki.

 

28 kwietnia (piątek) – MILES DAVIS, biograficzny, dramat muzyczny, reż. Don Cheadle, muz. Robert Grasper, USA 2015 (100’)

Podróż przez życie i muzykę Milesa Davisa, który stał się światową ikoną jazzu. W 2017 roku film otrzymał cztery nominacje do Czarnej Szpuli, zdobył nagrodę Grammy za najlepszą kompilacyjną ścieżkę muzyczną w formach wizualnych

 

29 kwietnia (sobota) – NIENAWISTANA ÓSEMKA, western, reż. Quentin Tarantino, muz. Ennio Morricone, USA 2015 (167’)

Dwaj łowcy głów, próbując znaleźć schronienie przed zamiecią śnieżną, trafiają do Wyoming, gdzie wplątani zostają w splot krwawych wydarzeń. Oscar 2016 w kategorii najlepsza muzyka oryginalna.

 

30 kwietnia (niedziela) – MR. GAGA, biograficzny, dokumentalny, reż. Tomer Heymann, reż. Ishai Adar, Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael, 2015 (100’) (premiera)

Film Tomera Heymanna opowiada historię genialnego choreografa Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora artystycznego najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Film zbiera entuzjastyczne recenzje, zarówno wśród krytyków, jak i pośród widzów, którzy podkreślają, że „Mr. Gaga” zafascynuje również tych, którzy nie interesują się tańcem. Historia Naharina to bowiem opowieść o miłości, pasji, emocjach i o przyjemności, jaką każdemu z nas może dać ruch.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ilustracja przykładowa.
Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami s...
Fot. Enea
Kilka akcji wolontariuszy Enei Wytwarzanie przy aktywnym udziale lokalnej społeczności i kilku tysięcy uc...
fot. Kamil Zapora / A©Arpass
W sobotę i niedzielę obchodziliśmy XXXVI Dni Garbatki. Impreza odbywała się na „Polance” oraz...
fot. Kamil Zapora / A©Arpass
Reprezentacja Francji została mistrzem świata w piłce nożnej. Pomimo, że Francuzi i Chorwaci mieli grać d...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook