Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Przy I LO im. S. Czarnieckiego w Kozienicach powstanie plenerowa siłownia
Dodał: DL, 02-07-2020 14:28, odsłon: 1177
Fot. I LO w Kozienicach
Fot. I LO w Kozienicach

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach otrzymało kwotę 75 tys. zł na budowę siłowni plenerowej w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”.

Dofinansowanie tej inwestycji warunkowane jest zapewnieniem wkładu własnego w wys. 25 tys. zł., czyli łączna kwota przedsięwzięcia to 100 tys. zł. Zarząd Powiatu wydał pozytywną opinię o przyznaniu wkładu własnego, a rada powiatu kozienickiego zdecyduje o tym w formie uchwały. W najbliższych miesiącach rozpoczną się prace związane z planowaniem oraz realizacją budowlaną obiektu.

 

Siłownia plenerowa powstanie na dwóch placach zieleni umiejscowionych za budynkiem szkoły i będzie przeznaczona dla młodzieży powyżej 14 roku życia oraz dla osób dorosłych. Siłownia wyposażona będzie w odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa zapewniające przyjazne użytkowanie obiektu. Znajdą się tu sprzęty pozwalające na aktywność fizyczną młodzieży uczącej się w I LO, a także umożliwią sportowe wyzwania mieszkańcom miasta.

 

- Montaż siłowni plenerowej pozwoli na zwiększenie możliwości dydaktycznych i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego oraz zapewni bezpieczeństwo i realizację pracy w grupach zgodnie z  higieną i zasadami rozkładu i planu zajęć. Zajęcia na siłowni plenerowej mogą być prowadzone przez cały rok, co sprzyja dbałości o kondycję fizyczną i psychiczną uczniów, a także nauczycieli. Usytuowanie siłowni na placu szkolnym, który jest monitorowany, zapewni bezpieczeństwo jej użytkowania nie tylko społeczności szkolnej - mówiła dyrektor I LO w Kozienicach Ewa Malec.

 


Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach

 

W plenerowej siłowni znajdą się następujące urządzenia: jeździec, 2 orbitreki, narciarz, rowerek, stepper oraz zestawy: stepper + pajac + pylon, motyl + prasa nożna + pylon, podciąg + wyciskanie siedząc + słup nośny, ławeczka + prostownik pleców + pylon, prasa nożna + wiosło + pylon, drabinka + podciąg nóg + słup nożny, 3w1 – twister/biegacz/wahadło. Siłownia musi spełniać walory estetyczne, a jednocześnie być miejscem bezpiecznym dla jej użytkowników, dlatego do realizacji zadania zostanie zatrudniona wyspecjalizowana firma. Wykonanie tej inwestycji na terenie liceum umożliwi uczniom szeroki zasięg działań sportowych, zgodnych z możliwościami i zainteresowaniami młodzieży. Obecnie liceum dysponuje salą gimnastyczną oraz boiskiem sportowym, z których korzystają nie tylko uczniowie tej szkoły, ale kluby sportowe i społeczność lokalna.

 

- Obiekt będzie służył mieszkańcom miasta, wszystkim, dla których aktywność sportowa na co dzień jest istotnym aspektem zdrowego życia i poprawy kondycji fizycznej. Dziękuję serdecznie zarządowi województwa mazowieckiego z Marszałkiem Adamem Struzikiem na czele, radnym sejmiku oraz zarządowi i radzie powiatu kozienickiego za przyznanie dofinansowania. Nowoczesny obiekt sportowy ma znaczenie dla uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej szkoły, która szczyci się 100 - letnią tradycją i podąża za nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami w edukacji - powiedziała dyrektor.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum Kozienickiego Domu Kultury
Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...
Na zdjęciu zawodniczki ze zwycięskiej ekipy: (od lewej) Patrycja Przerwa, Aleksandra Kozłowska, Kasia szpera, Ala Morawska
W sobotę, 1 sierpnia na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się turniej w koszykówce 3x3 o tytuł m...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook