Dzisiaj jest środa, 20 września 2017 r., 263 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Worki - WszystkoBlisko
Jak poszła matura kozienickim uczniom?
Dodał: MariuszBasaj, 30-06-2017 11:42, odsłon: 4595

W piątek maturzyści z całego kraju poznali wyniki tegorocznych egzaminów. W skali kraju egzamin oblała co piąta osoba. Podobnie było na Mazowszu. Kozieniccy uczniowie mogą mieć powody do dumy, bo wypadli znacznie powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Sprawdzamy, jak im poszło.

I LO

 

Jak podaje wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego Anna Liwocha, do egzaminu podeszło 79 absolwentów szkoły. 75 z nich zdało wszystkie egzaminy, 3 osoby czeka poprawka w sierpniu, bo nie poradziły sobie z matematyką. 1 osoba oblała dwa egzaminy i nie będzie mogła pisać poprawek. Zdawalność wyniosła 94,9%

 

ZS nr 1

 

W Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach maturę pisało 216 uczniów: 109 licealistów i 107 absolwentów techników. W przypadku liceów egzamin zdało 104 uczniów, a 5 czeka egzamin poprawkowy z matematyki. Nie ma zatem nikogo, kto oblał co najmniej 2 egzaminy. Zdawalność to aż 95,4%!

 

Nieco gorzej poszło uczniom techników, ale warto mieć na uwadze, że oni oprócz matur zdają także kwalifikacje zawodowe, mają też znacznie więcej przedmiotów w toku nauczania. W sumie na 107 zdających zdało 83 z nich. W sierpniu do poprawek podejdzie 20 osób, niestety 4 uczniów nie będzie miało prawa do poprawki.

 

- Jestem zadowolony z tegorocznych wyników matur. Rezultaty są lepsze niż w zeszłym roku. Myślę, że po sierpniowych poprawkach będzie 100% zdawalności wśród licealistów. Technicy też powinni się poprawić i jestem przekonany, że nasze technikum utrzyma wysoką, drugą pozycję w regionie, tuż po radomskim "Elektryku" - mówi dyrektor szkoły Ryszard Zając.

 

ZSP

 

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku egzamin pisało 26 osób: 8 w LO, 12 w technikum leśnym i 6 w technikum drzewnym.

 

Zdał 1 licealista, a 5 będzie miało poprawki (3 z matematyki, 2 z angielskiego). Egzaminy zaliczyło 4 uczniów technikum leśnego, poprawki czeka 5 z nich (4 z matematyki i 1 z angielskiego), a w przypadku technikum drzewnego zdała 1 osoba i 3 czeka na poprawkę z języka angielskiego. Co najmniej dwóch egzaminów nie zaliczyło w sumie 7 osób. Na tak małych grupach zdawalność trudno brać za miarodajny czynnik, w liceum wyniosła 12,5%, a w technikach 27,8%.

 

Na tle kraju i województwa

 

Obie kozienickie szkoły mogą mieć powody do zadowolenia. Średnia zdawalność liceów w kraju i na Mazowszu wyniosła kolejno 84,4% i 85%, podczas gdy w Kozienicach oscylowała wokół 95%. Jeśli chodzi o technika, to te wskaźniki wyniosły 67,9% i 68%, a w ZS nr 1- 77,6%!

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Policja Kozienice
"Kozienickich przedszkolaków kręci bezpieczeństwo przez cały rok" - pod takim hasłem policjanci z ...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości proj...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
"Koń, jaki jest, każdy widzi" to tytuł nowej wystawy, którą od czwartku 21 września będzie można o...
Fot. google
Władze gminy Magnuszew prowadzą konsultacje w sprawie zmiany nazw trzech ulic. Co prawda, termin na tego ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook