Dzisiaj jest piątek, 10 kwietnia 2020 r., 101 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Ruszyła Ida Czerwcowa 2017. Za nami pierwszy dzień, jutro wielki finał
Dodał: MariuszBasaj, 17-06-2017 16:55, odsłon: 7936
Wolontariuszki akcji. Fot. Mariusz Basaj
Wolontariuszki akcji. Fot. Mariusz Basaj

Zawody matematyczne, turniej siatkówki, spotkanie z olimpijczykiem i mistrzem świata, teatr uliczny i zbiórka pieniędzy na rzecz chorych kobiet oraz profilaktykę badań raka piersi. W sobotę rozpoczęła się drugi finał kampanii "Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi". Już dziś sporo się działo, ale największe emocje czekają nas w niedzielę. Imprezie patronują Kozienice24.pl

Początki akcji sięgają wiosny 2016 roku, kiedy to po raz pierwszy Fundacja Energia-Działanie podjęła się tego szczytnego przedsięwzięcia. Akcja ma na celu wsparcie kobiet zmagających się z nowotworami, a także promocję profilaktyki zdrowotnej. Zbiórce pieniędzy, podczas finału akcji, towarzyszy szereg najróżniejszych atrakcji, a w kampanię włączają się setki osób i dziesiątki instytucji, firm, organizacji. Tak też było od rana w sobotę. W szkołach (PSP 3, PG 1, I LO) rano przeprowadzono maratony matematyczne, a na Krytej Pływalni Delfin maraton w pływaniu.

 

Olimpijskie spotkanie

 

Sporo działo się w Publicznym Gimnazjum nr 1, gdzie odbyło się spotkanie z Piotrem Markiewiczem - brązowym medalistą olimpijskim w Atlancie, wielokrotnym mistrzem świata i Europy w kajakarstwie. Świetny sportowiec opowiadał młodzieży o tym, od czego w życiu zależy sukces. Miał wiele dobrych  rad dla uczniów, mówił też o tym jak nieco bardziej od kuchni wygląda życie sportowca, począwszy od treningów po udział w wielkich imprezach.

 


 Piotr Markiewicz opowiadał również o swoich początkach kariery i o tym, ile czasu i wysiłku porzeba, aby osiągnąć pewien poziom. Mówił też o tym, co oprócz talentu, jest ważne w tej drodze na szczyt.

 

- Chcesz być mistrzem to musisz myśleć jak mistrz (...) Dochodzenie do mistrzostwa to ciągłe balansowanie na granicach możliwości... - mówił w sobotę Piotr Markiewicz. Olimpijczyk podzielił się z młodzieżą wieloma swoimi refleksjami.

 

Piotr Markiewicz jest także działaczem Polskiego Związku Kajakowego z ramienia którego uczestniczył m.in. w Olimpiadach w Londynie i Rio de Janeiro. W Kozienicach m.in. opowiadał o wioskach olimpijskich i obu imprezach, zaprezentował też szereg zdjęć z tamtych wyjazdów.

 

Walka przy siatce

 

Kolejnym miejscem akcji było boisko przy restauracji Kaskada, gdzie odbył się turniej siatkówki plażowej trzyosobowych składów. Po ciekawych spotkaniach, po najwyższe laury sięgnęła ekipa: Marek Grzelczak, Tomasz Trela i Paweł Kaczorowski. Ten ostatni to były zawodnik plusligowego AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie grał jeszcze niedawno. Siatkarskie doświadczenie panów pozwoliło im zdeklasować - oczywiście podczas dobrej zabawy - konkurencję.

 


 Siatkarskie emocje w przyjaznej, piknikowej atmosferze. Piłkę wystawia trener KKS-u Kozienice Marek Grzelczak.

 

W międzyczasie trwał piknik przy grillu i dobrej muzyce, a wolontariusze akcji ruszyli w miasto. W teren wyruszyli także młodzi aktorzy pod opieką Radosława Mazura. Kozienicka młodzież zorganizowała improwizowany happening, zachęcając spotkanych przechodniów do wspólnej, beztroskiej zabawy i oczywiście wsparcia akcji.

 


 Pierwsze puszki już wróciły pełne ze zbiórki. Na całkowite podsumowanie akcji jeszcze przyjdzie pora.

 

Młodzi aktorzy zachęcali do wspólnej zabawy i wsparcia akcji.

 

Jeszcze więcej w niedzielę!

 

Ogrom atrakcji zaplanowano na niedzielny finał akcji. Całość będzie podzielona na dwa bloki. Od godziny 9:00 w Centrum Kulturalno-Artystycznym czekają nas loteria fantowa czy zajęcia "Mały Geniusz" dla dzieci. Będzie też wykład onkologa dr Katarzyny Pogody (godz. 13:00), po którym odbędą się warsztaty samobadania piersi. Z kolei o godz. 16:00 rozpocznie się koncert zespołu Cisza jak ta.

 

Drugi blok rozgrywany będzie nad jeziorem kozienickim. Już o 10:00 ruszą zawody kajakowe, a o 13:00 zawody w swobodnym zwisie. Po południu rywalizować będą miłośnicy strzelania (LASER TAG), będą również przejażdżki konne i zlot miłośników starych samochodów oraz motocykli (o godz. 15:00). Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert w amfiteatrze. O 19:00 zagra zespół Ostatni w Raju, a po nich skład Rastamaniek / Kudłaty Soundsystem/ Żywe Instrumenty.

 

Przez cały dzień na ulicach miasta będzie można też spotkać wolontariuszy akcji. Serdecznie zachęcamy do wsparcia inicjatywy. Idę Czerwcową wspierają Kozienice24.pl

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
U jednej z pracownic kozienickiego szpitala wykryto koronawirusa. W związku z tym zamknięto Oddział Inten...
Fot. Facebook - Powiat Kozienicki
9 kwietnia ENEA Wytwarzanie na prośbę starosty kozienickiego przekazała biurka, krzesła i ławy dla Szpita...
W środowe popołudnie na ulicy Przemysłowej w Kozienicach doszło do zderzenia dwóch samochodó...
Fot. UM Kozienice
Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, 12 marca zawarł umowę dotyczącą wykonania utwardzonego placu d...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook