Dzisiaj jest niedziela, 23 września 2018 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Asaj
Tragedia w Kozienicach. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa
Dodał: MariuszBasaj, 28-11-2017 11:19, odsłon: 19290
Pod domem, w którym doszło do tragedii, pojawiły się pierwsze znicze. fot. Mariusz Basaj
Pod domem, w którym doszło do tragedii, pojawiły się pierwsze znicze. fot. Mariusz Basaj

Cztery martwe osoby zostały znalezione w poniedziałek w jednym z domów jednorodzinnych w Kozienicach. - Najbardziej prawdopodobną wersją tego zdarzenia jest to, że mężczyzna najpierw pozbawił życia żonę i dwie córki, a następnie popełnił samobójstwo przez powieszenie. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa - powiedziała we wtorek z rozmową z naszą redakcją Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, tuż przed godziną 9:00 Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach otrzymała zgłoszenie z Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tragedii do której doszło w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Leśnej. Dziadek, który odwiedził swoich bliskich nie mógł otworzyć mieszkania. Na miejsce przyjechały służby, w środku znaleziono ciała 4 osób. Było już za późno na próbę udzielania pomocy. Potwierdzono zgony: 39-letniego mężczyzny, jego 36-letniej żony oraz dwóch córeczek w wieku 6 i 9 lat. Kobieta i dziewczynki miały na ciałach ślady cięte.

 

Na miejscu zdarzenia pojawili się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Prokuratury Rejonowej w Kozienicach. Dokładne oględziny miejsca zdarzenia, zarówno z zewnątrz budynku, jak i w środku trwały do późnych godzin wieczornych. Funkcjonariusze dokładnie zabezpieczyli ślady. Posesja również została zabezpieczona, na drzwiach i oknach pojawiły się taśmy.

 

We wtorek i środę sekcje

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kozienicach. Na wtorek zaplanowano sekcję zwłok dwóch ofiar, w środę odbędzie się sekcja kolejnych dwóch osób. Niestety wysoce prawdopodobny jest scenariusz, że to mężczyzna pozbawił życia swoją rodzinę.

 

- Najbardziej prawdopodobną wersją tego zdarzenia jest to, że mężczyzna najpierw pozbawił życia żonę i dwie córki, a następnie popełnił samobójstwo przez powieszenie - tłumaczy Małgorzata Chrabąszcz.

 

Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat motywu, jakim mógł się kierować. W ogólnopolskich mediach pojawiły się domysły dotyczące zazdrości. Prokurator Małgorzata Chrabąszcz mówi wprost: - Nie udzielamy żadnych informacji na temat motywu. Ten nie został jeszcze ustalony, dopiero śledztwo to wykaże - tłumaczy. Dotychczasowe informacje na ten temat to tylko spekulacje.

 

Nigdy nie było żadnych sygnałów

 

Jak powiedziała nam rzecznik prasowy KPP Kozienice Ilona Tarczyńska, policja nie miała nigdy wcześniej sygnałów o niepokojących zdarzeniach w tej rodzinie. Do tej pory nie dochodziło do potrzeby interwencji funkcjonariuszy, nie odnotowano zgłoszeń przemocy domowej.

 

Z naszych ustaleń wynika, że 39-latek był nauczycielem w jednej ze szkół podstawowych w Kozienicach. Miał bardzo dobry kontakt z uczniami. Nauczyciele i uczniowie są zszokowani tym, co się wydarzyło. Z kolei 36-latka pracowała jako weterynarz. Mieli dwie córki.

 

Pod domem, w którym doszło do tragedii, pojawiły się pierwsze znicze - z pewnością wyraz szacunku i pamięci dla ofiar tragicznych wydarzeń ze strony ich bliskich.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
Przez dwa dni, 22 i 23 września kilkadziesiąt osób miało okazję by spotykać się z Ewą Szabatin, ro...
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
W  sobotę 22 września na terenie Ośrodka Turystyki i Rekreacji nad Jeziorem Kozienickim odbyła się w...
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
Od środy na terenie powiatu kozienickiego i radomskiego odbywały się ćwiczenia międzywojewódzkie s...
ilustracja
W poniedziałek zakończyła się rejestracja list wyborczych z kandydatami do rad miast, gmin, powiató...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook