Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
REMAX Sp. z o.o.
Szczęśliwe finały poszukiwań grzybiarzy na terenie powiatu kozienickiego
Dodał: MaG, 07-10-2019 15:34, odsłon: 2883
fot.Policja Kozienice
fot.Policja Kozienice

W pierwszym tygodniu października policjanci prowadzili dwa szeroko zakrojone działania poszukiwawcze za osobami starszymi, które podczas grzybobrania zagubiły się w lesie. Na szczęście w obu przypadkach wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Pierwsze poszukiwania zostały zgłoszone na policję w środę 2 października na terenie gminy Głowaczów. 74-latek wyszedł rano na grzyby i do godziny 17:30 nie powrócił do domu. Rodzina, obawiając się o zdrowie i życie mężczyzny z uwagi na problemy zdrowotne, rozpoczęła sama poszukiwania.


- Po otrzymaniu zgłoszenia decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach został zarządzony alarm i poszukiwania, w które zaangażowane zostały maksymalne siły policyjne z Kozienic, jak i z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą. Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony i szczęśliwie wrócił do domu. - informuje asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach


Kilka dni później w piątek 4 października 92-latka samotnie wyszła do lasu w gminie Grabów nad Pilicą zbierać grzyby. Od godziny 17 najbliżsi szukali kobiety sami. Kiedy do wieczora nie powróciła, rodzina zaalarmowała policję. Do poszukiwań zostali skierowani wszyscy funkcjonariusze z Kozienic, jak i z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą.


- Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań. Patrolowali drogi dojazdowe, do lasu, w miejscowości Edwardów, Łękawica oraz Paprotnia. Około godz. 21 podczas penetracji terenów leśnych w miejscowości Paprotnia na polu przy lesie zauważyli odbijający się biały element w świetle latarki. Idący w tym kierunki zauważyli leżącą na ziemi za białym wiaderkiem kobietę. Jak się okazało, była to poszukiwana kobieta. Staruszka oświadczyła, że rano wyszła do lasu na grzyby i nawet nie wie, kiedy zabłądziła. Gdy wyszła z lasu, na pole, przewróciła się i nie miała siły już wstać. Kobieta oddaliła się od swojego miejsc zamieszkania o ponad 3 km. Funkcjonariusze udzielili kobiecie pomocy i odwieźli do domu. - dodaje Tarczyńska


Policja przypomina, że na każde grzybobranie warto iść z osobą towarzyszącą. A osobom starszym, chorym, szczególnie zapewnić bezpieczeństwo podczas grzybobrania. Jeżeli musimy iść sami, należy poinformować o tym najbliższych oraz zabrać ze sobą telefon komórkowy lub inne urządzenia posiadające lokalizatory GPS warto też mieć elementy odblaskowe, latarkę oraz ciepłą odzież, która uchroni nas przed zmarznięciem w sytuacji, gdy się zgubimy w lesie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
[url=http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-k opacz-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci]http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-kopac z-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci[/url
07-10-2019, 23:18:39
+ 9
- 4
odpowiedz
normalny trol,wszędzie pełno
09-10-2019, 09:02:31
0
- 3
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Youtube
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły ...
Fot. KCRiS
Oficjalne otwarcie parku miało się odbyć 1 maja. Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała nieco pla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu kozienickiego zatrzymani. Rekordziści za kółkiem m...
Fot. Pixabay
Gmina Kozienice znalazła się wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie na świ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook