Dzisiaj jest wtorek, 26 maja 2020 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
SamOnline
Wigilia dla osób starszych i samotnych w Głowaczowie
Dodał: KamZap, 04-01-2019 11:39, odsłon: 906
fot. Iwona Bolek
fot. Iwona Bolek

21 grudnia roku na stołówce przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie odbyła się wigilia dla osób starszych i samotnych oraz podopiecznych GOPS. Były występy artystyczne, przemówienia zaproszonych gości oraz wspólny posiłek i dzielenie się opłatkiem.

Na spotkanie zorganizowane przez Urząd Gminy w Głowaczowie i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głowaczowie przybyło około 70 osób.  W uroczystości udział wzięli : Wójt Gminy Głowaczów – Hubert Czubaj, Skarbnik Gminy Głowaczów – Grażyna Rybarczyk , Przewodniczący Rady Gminy Głowaczów – Piotr Marek , Dyrektorzy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie  – Magdalena Wilkowicz i Krzysztof Wolski, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Głowaczowie – Grażyna Krupa, dzielnicowy Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą - mł.asp. Grzegorz Bartosiewicz oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy w Głowaczowie.

Część oficjalna została poprowadzona przez  Dyrektorów PSP w Głowaczowie  Magdalenę Wilkowicz i Krzysztofa Wolskiego.  Przywitali przybyłych gości oraz zaprosili na część artystyczną przygotowaną przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Głowaczowie po kierunkiem Katarzyny Krynickiej  i przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie pod kierunkiem ks. Mariusza Przybycień wprowadzając przybyłych gości w magiczną atmosferę świąt. 

Po występie głos zabrali: Wójt Gminy Głowaczów – Hubert Czubaj, Przewodniczący Rady Gminy Głowaczów – Piotr Marek,   i dzielnicowy KP Grabów nad Pilicą – mł. asp. Grzegorz Bartosiewicz składając życzenia wszystkim obecnym gościom. Błogosławieństwa udzielił wikary parafii p.w Świętego Wawrzyńca w Głowaczowie ks. mgr Mariusz Przybycień, który zaprosił zgromadzonych  do wspólnego przełamania się chlebem - opłatkiem.

Następnie wszyscy razem zasiedli do wspólnego wigilijnego posiłku, by wspólnie spędzić ten przedświąteczny czas. Nie zabrakło również upominków dla gości, które zostały przygotowane przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Głowaczowie oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie. Spotkanie pozwoliło uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy.

 

Wszystkim gościom i osobom zaangażowanym w organizację spotkania, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głowaczowie oraz harcerzom za przekazanie Światełka Betlejemskiego składamy serdeczne podziękowania.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

 

Justyna Malinowska  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
25 maja miała miejsce konferencja prasowa dotycząca ponownego otwarcia Mazowieckiego Centrum Sztuki Wsp&o...
owiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statystyk...
fot.. Adrian Bartosiewicz
Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża turystyczna jest jedną z najbardziej dotknięt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji dla zadań drogowych, kt&o...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook