Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2019 r., 197 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W lesie są nie tylko grzyby, czyli o niewybuchach w Głowaczowie
Dodał: MariuszBasaj, 23-11-2017 13:52, odsłon: 1952
fot. KPP Kozienice
fot. KPP Kozienice

W środę, w Publicznej Szkole Podstawowej w Głowaczowie, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "W lesie są nie tylko grzyby, to co znajdziesz może być niebezpieczne".

Inicjatorem konkursu był dzielnicowy mł. asp. Tomasz Trzebiński z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą, który do udziału w spotkaniu zaprosił 34. Patrol Rozminowania z 1. Batalionu Drogowo-Mostowego z Dęblina pod dowództwem mł. chor. Michała Kowala. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt, którym saperzy posługują się podczas realizacji zadań związanych z oczyszczaniem terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

 

Konkurs został ogłoszony na początku listopada w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach 1-3 i 4-6. Do konkursu zgłosiła się bardzo duża liczba dzieci. Jury miało nie lada wyzwanie, by wybrać zwycięzców. Po długich obradach, zapadła decyzja, a główne nagrody, którymi były karnety na basen, oraz vouchery do kina ufundowane przez Gminę Głowaczów zdobyli: Tatiana Filipiak, Maja Filipiak, Kacper Czarnecki, Kacper Krawczyk, Dominik Mrozik oraz Oliwia Szerszeń.

 

Wyróżnienia i upominki zostały przyznane: Janowi Miszczak, Weronice Korzeń, Hannie Bernacik, Zuzannie Strzelczyk, Łucji Frączyk, Weronice Chojnackiej, Michałowi Lech oraz Filipowi Bolek.

 

Podczas prelekcji przeprowadzonej przez saperów dzieci dowiedziały się co należy zrobić, gdy w lesie zobaczymy niebezpieczne przedmioty, które mogą przypominać niewybuchy, kogo powiadomić oraz gdzie dzwonić. Każde dziecko mogło zapoznać się ze sprzętem, którym na co dzień saperzy się posługują. Mogli również przymierzyć kamizelki kuloodporne oraz hełmy.

 

Inicjatorem akcji był dzielnicowy. mł. asp. Tomasz Trzebiński. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii "Akademia dzielnicowego - Razem dla lokalnego bezpieczeństwa".Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UGGL/Delegacje władz samorządowych oraz uczestników uroczystości złożyły kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Ku Czci Oświęcimia
Uroczysta msza święta, złożenie kwiatów, wiązanek oraz zapalenie zniczy. W piątek 12 lipca odbyły ...
Fot. PSP Stanisławice
W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uc...
Ilustracja -  KPP w Kozienicach
Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook