Dzisiaj jest środa, 30 września 2020 r., 274 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Uroczyste otwarcie hali sportowej im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Brzózie
Dodał: KamZap, 06-09-2018 19:40, odsłon: 4152

3 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wojciecha Bartosza Głowackiego w Brzózie odbyło się długo oczekiwane przez społeczność gminną oraz szkolną, otwarcie nowej sali gimnastycznej powstałej w ramach zadania „Dobudowa sali gimnastycznej wraz ze stołówka przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzózie”. Wśród przybył gości znaleźli się m.in. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz poseł na sejm RP Leszek Ruszczyk.

Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej im. 100-lecia odzyskania niepodległości rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez gospodarza wydarzenia, dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzózie Dariusza Pronobisa. Włodarz szkoły podkreślił, że sala gimnastyczna powstała dzięki ogromnym staraniom władz gminy i podziękował w imieniu własnym, nauczycieli, rodziców oraz uczniów wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej budowy.

 

W obecności szkolnych pocztów sztandarowych odśpiewany został hymn państwowy. Dyrektor szkoły w Brzózie wręczył podziękowania wójtowi gminy oraz radzie gminy za możliwość otrzymania wybudowanego obiektu sportowego, jakim jest hala sportowa wraz z zapleczem i stołówką. Podczas uroczystości przemówienia okolicznościowe wygłosili zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali bardzo duże znaczenie obiektu, nie tylko dla samej społeczności szkolnej, ale całej gminy. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski złożył na ręce dyrektora szkoły flagę państwową, upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Bartosza Głowackiego w Brzózie wyróżniona została medalem pamiątkowym „PRO MASOVIA” nadanym przez Marszałka Adama Struzika, a wręczonym przez Radnych Województwa Mazowieckiego.

 

Wyróżnieni dyplomami zostali również nauczyciele placówki oświatowej w Brzózie oraz dyrektor szkoły wraz z wójtem. Szkoła z okazji uroczystości od zaproszonych gości otrzymała atrakcyjny sprzęt sportowy w postaci piłek. Korzystając z okazji i obecności przybyłych osób wójt gminy Głowaczów wyróżnił uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie – Jakuba Strzelczyka oraz Aleksandrę Strzelczyk za osiągnięte sukcesy w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich. Tytuł Mistrza Polski w kategorii młodzików zdobył Jakub, zaś Tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii dzieci starszych należy do Aleksandry. Tak wspaniałe osiągnięcia są zasługą nauczyciela wychowania fizycznego Roberta Wiśniewskiego, który dzięki swojemu zaangażowaniu zaszczepił w wychowankach chęć do uprawiania sportu. Młodzi sportowcy otrzymali nowe stroje sportowe.

 

Oficjalną część uroczystości zakończył długo oczekiwany moment przecięcia wstęgi. Aby upamiętnić tak ważny dzień w życiu społeczności przed budynkiem szkoły rękami Stanisława Karczewskiego, Zbigniewa Gołąbka, Józefa Grzegorza Małaśnickiego, Krzysztofa Postka oraz Dariusza Pronobisa został zasadzony dąb - jeden ze 100 potomków Dębu "Bartka", które będą sadzone na terenie całej Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Wydarzenie podsumowały wpisy obecnych osób do pamiątkowej księgi.

 

W uroczystościach brali udział: Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Poseł na Sejm RP Leszek Ruszczyk, Radni Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek oraz Leszek Przybytniak, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Pan Zbigniew Ostrowski, przedstawiciele władz gminy Głowaczów – Wójt Gminy Józef Grzegorz Małaśnicki, Zastępca Wójta Krzysztof Postek, Skarbnik Gminy Grażyna Rybarczyk i Sekretarz Gminy Piotr Kozłowski, Radni Gminy Głowaczów na czele z Przewodniczącym Rady Hubertem Czubajem, Radni Powiatu Kozienickiego - Mirosław Górka i Krzysztof Wolski, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kozienicach Dorota Kurzawa, dyrektorzy szkół z terenu gminy – Pani Magdalena Wilkowicz, Pani Agnieszka Woźniak oraz dyrektorzy gminnych przedszkoli Panie Teresa Bitner oraz Grażyna Krupa, Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci” a tym samym Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ursynowie Pani Marzena Rusinek, potomek właścicieli dworu w Brzózie Andrzej Heydel, reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach – Komendant Tomasz Cybulski oraz Rzecznik Ilona Tarczyńska, Księża z parafii pw. Św. Bartłomieja w Brzózie – proboszcz Krzysztof Katana oraz wikariusz Hubert Biegaj, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobieszyn Paweł Sułkowski, Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kozienicach Pani Mirosława Romanowska, Przedstawiciel Polskiego Związku Łowieckiego okręgu Warszawskiego Pani Hanna Kozieja-Maleńczyk, uczniowie, nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Cudownym zbiegiem okoliczności data inauguracji zbiegła się niemal z datą wyborów:-) To niesamowite jak przemożny wpływ na aktywność lokalnych polityków i rozwój inicjatyw maja wybory samorządowe...Może powinny trwać cały rok? Społeczeństwo by na tym zyskało i zylibyśmy w nieustającym poczuciu progresującego sukcesu.To tak jakby oglądać codziennie TVP info - idealne zapobieganie depresji bo przecież jest tak dobrze i będzie tylko lepiej;-) A juz zupełnie poważnie to nie ważne która władza , ważne że dba.Tak trzymać.
07-09-2018, 09:53:04
0
- 1
odpowiedz
Ukończyli budowę , to ja uroczyście otworzyli , a że przy okazji wiechuszka chce się ogrząc to dobrzez że trafili, Pamiętaj przy bogatym to i bidny się wyżywi.
Brzóza podlega pod gminę Głowaczów , gdzie sekretarzem gminy jest Pan Piotr Kozłowski , który nie startuje na wójta gminy Głowaczów, Słyszysz , że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :)
07-09-2018, 12:40:30
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
12-latka, uczennica jednej z kozienickich szkół popełniła samobójstwo. W sprawę włączyła si...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
"Muzyka drogi” to tytuł koncertu, który odbył w się w sobotę, 19 września, w Janikowie. W pi...
Fot. Wojtyła. Śledztwo - oficjalny zwiastun PL
Przedstawiamy kalendarz projekcji kina Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrowni...
Fot. Transmisja YouTube - Powiat Kozienicki
W ramach planu działania systemu państwowego ratownictwa medycznego dla województwa mazowieckiego,...
Fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego serdecznie zaprasza na wystawę pt. „Me...
Koncert „Popularne pieśni od renesansu do XIX” zainauguruje XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Fot. Facebook/Klub Sportowy UKS
Marcel Seremak z Uczniowskiego Klubu Sportowego "OLIMP" został Mistrzem Polski U16 w biegu przez przeszko...
Fot. Urząd Miejski w Kozienicach (od lewej) prezes KGK Robert Wojcieszek, zastępca burmistrza Dorota Stępień, burmistrz Piotr Kozłowski, zastępca burmistrza Mirosław Pułkowski, dyrektor techniczny Solaris Krzysztof Musiał
W zeszłym roku burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski podpisał  umowę na dostawę dwóch fab...
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
27 września 2020 r w kościele Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie, już po raz trzeci odbyła się Msza Ś...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W końcu pozytywne wieści dla producentów świń z powiatu kozienickiego. Dzięki wspólnym star...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Ulewny deszcz, trasa pełna błota i niespełna kilka stopni Celsjusza nie zniechęciła uczestników do...
Fot. Mariusz Basaj/Enea KKS Kozienice
Siatkarze Enei KKS-u Kozienice pokonali w sobotę przed własną publicznością 3:1 KS Hutnik Wanda Krak&oacu...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
fot. MWR w Radomiu
Ich powierzchnie liczą od kilku do kilkudziesięciu hektarów i tworzą przestrzenie, w któryc...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass oraz Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych
W dniach 26 i 27 września odbył się XI Marsz Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelców Kaniowskich w Pow...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W niedzielę, w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyło się szkolenie dla wolontariuszy Szlac...
Fot. www.gddkia.gov.pl
Urząd Miejski w Kozienicach zaprasza do zapoznania się z projektem dotyczącym zadania "Koncepcja rozbudow...
Fot. archiwum CKA - eliminacje powiatowe 2019
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza do udziału w eliminacjach powiatowych XXXVII Małe...
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Policjanci kozienickiej komendy oraz funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej, reali...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook