Dzisiaj jest sobota, 20 stycznia 2018 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Tak w Ursynowie przeżywany był cud Bożego Narodzenia
Dodał: KamZap, 03-01-2018 16:37, odsłon: 165
fot. ZSO w Ursynowie
fot. ZSO w Ursynowie

Niepozorna szopa, prosty żłóbek. Nawet surowość tej scenerii, brak wygód i inne niedogodności nie zagłuszają cudu tej pięknej chwili, którą przeżywamy każdego roku. Takie refleksje towarzyszyły wszystkim zgromadzonym na tegorocznych jasełkach w ZSO im. BCh w Ursynowie. 

Aktorzy tegorocznych jasełek przygotowali niezwykłe przedstawienie. Każda jego chwila przynosiła wyjątkowe przeżycia, od nostalgii i smutku nad trudnymi warunkami z jakim przyszło się zmierzyć młodym rodzicom, aż po radość szczęśliwego narodzenia. Aktorzy postarali się też wprowadzić w znaną nam wszystkim historie elementy współczesnego świata, jak na przykład obecność ochroniarzy Jezusa, którymi okazali się niepozorni pasterze, niesamowita postać Jagny, czyli polskiej góralki na dworze Heroda, oraz brawurowo zagranych postaci diabła i jego maleńkich synów uczących się pracy tatusia, wszystko to niejednokrotnie doprowadzało do szczerego uśmiechu na ustach widowni. Opiekunami przedstawienia były: Dorota Kapciak, Justyna Janeczek i Konrad Wolski.

 

Na uwagę zasługiwała również oprawa muzyczna. W czasie występu do wspólnego kolędowania zapraszały widzów przepiękne anioły. Kiedy nastał już cud narodzenia Pana, przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia, wręczenie dyplomów dla najaktywniejszych uczestników akcji ratowania głowaczowskich pomników oraz przekazanie na ręce dyrektor Marzeny Rusinek Betlejemskiego Światła Pokoju od harcerzy. Na koniec wszyscy przybyli zasiedli do wigilijnego stołu przygotowanego przez pracowników szkoły i rodziców.

 

Wśród przybyłych do Betlejemskiej stajenki znaleźli się: proboszcz parafii p.w. Św. Bartłomieja w Brzózie Krzysztof Katana, wójt Józef Grzegorz Małaśnickim i jego zastępca  Krzysztof Postek, sołtys wsi Ursynów Teresa Mąkosa, Agata Starzyk Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci”, Agnieszka Woźniak- dyrektor PSP w Cecylówce-Brzózkiej, przedstawiciele Komitetu Społecznego „Nasze Dziedzictwo” działającego na rzecz ratowania zapomnianych i zniszczonych pomników oraz rodzice, pracownicy i uczniowie szkoły. Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum
Kozieniccy policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która po zrobieniu nowej fryzury w jednym z za...
fot. archiwum
Już 3 lutego (sobota) o godz. 17:00, w Sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznym odbędzie się konce...
fot. UM w Kozienicach
W roku 2017 wydział infrastruktury urzędu miejskiego w Kozienicach wydał ponad 21,5 mln złotych. Większoś...
Kozienicki Dom Kultury, w ramach akcji „Zima w mieście” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook