Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Przed nami 27. Finał WOŚP. Jak będzie przebiegał w powiecie kozienickim?
Dodał: KamZap, 04-01-2019 09:16, odsłon: 3347
Fot. archiwum/Kamil Zapora
Fot. archiwum/Kamil Zapora

Już 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27., a akcję znowu wesprą osoby z powiatu kozienickiego. Sprawdzamy, gdzie będą sztaby i co będzie się działo podczas finału.

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W zeszłym roku padł kolejny rekord. Zebrano wówczas ponad 126 mln złotych. Czy w tym roku będzie podobnie? Może się to udać tylko wspólnymi siłami wszystkich ludzi dobrej woli.

 

W powiecie kozienickim tradycyjnie z Orkiestrą będą grały trzy sztaby, kolejno w: Kozienicach (Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski"), Garbatce-Letnisko (Świetlica Gminna) i Ursynowie w Gminie Głowaczów (ZSO im. Batalionów Chłopskich).

 

Kozienice

 

W naszym mieście za sztab tradycyjnie już odpowiada Ogród Jordanowski. W akcję zaangażowanych będzie 60 wolontariuszy, którzy z puszkami ruszą w miasto.


W Kozienicach do finału przyłącza się także Centrum Kulturalno-Artystyczne, w którym przez cały dzień (9.00-21.00) będzie prowadzona zbiórka publiczna na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Przy okazji tej edycji od 15 grudnia w CKA i Ogrodzie Jordanowskim stoi skarbonka, do której już można wrzucać swoje datki na rzecz Orkiestry.

W godz. 18.30-20.00 w sali kameralnej odbędzie się koncert charytatywny z udziałem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz podopiecznych Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Z kolei na godz. 20:00 zaplanowano „Światełko do nieba”. Jednak w tym roku nie będą to  fajerwerki, a zimne ognie, które każdy uczestnik koncertu otrzyma przy wyjściu z CKA. Wspólnie zapalone przed budynkiem będą symbolicznym światełkiem do nieba. Zmiana podyktowana jest decyzją Jurka Owsiaka, który zapowiedział, że Warszawie również nie będą „strzelać”. Natomiast w jaki sposób w stolicy wyślą światełko do nieba, tego jeszcze nie wiadomo.


W zeszłym roku sztab w Kozienicach zebrał prawie 43 tysiące złotych.

 

Garbatka-Letnisko

 

Tu do akcji włączyło się 22 wolontariuszy z trzech miejscowości objętych przez ten sztab, czyli: Garbatka-Letnisko, Zajezierze i Sieciechów. W odróżnieniu od ostatniego finału, ten odbędzie się w świetlicy gminnej przy ulicy Kochanowskiego. Od godziny 15:00 będziemy mogli zobaczyć tam występy wokalne uczniów ze szkoły w Garbatce-Letnisko oraz taneczne, które zaprezentuje grupa przygotowana przez Lidię Żuchowską z Pionek.

 

W zeszłym roku udało się tam uzbierać ponad 8 tysięcy złotych.

 

Ursynów

 

Od kilku lat w akcję włączają się także osoby związane z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Ursynowie. Podobnie jak w zeszłym roku finał przebiegnie tutaj na sportowo i rozpocznie się około godziny 16:00. Będzie także wspólne ognisko, a o 20:00 zaświeci światełko do nieba. Tym razem kwestować będzie około 30 wolontariuszy z Ursynowa i Cecylówki, a także ze szkoły w Suchej (gm. Pionki).

Rok temu udało się tutaj zebrać prawie 14,5 tys. złotych.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Z okazji 100 lecia zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej, sekretarz Związku Piłsudczyków II RP w ...
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego w Warszawie nie przestają walczyć z nielegalnym h...
Fot. TFL
Niesamowite starcie czeka na kibiców, już 5 września w Amfiteatrze Miejskim KCRiS - Kozienick...
Fot. materiały prasowe Arab Blues
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 14 do 20 sierpnia.   ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook