Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Piłkarskie emocje i koncert gwiazd. Tak bawiono się na Dniach Gminy Głowaczów.
Dodał: KamZap, 07-08-2018 14:44, odsłon: 2757
Fot. UG Głowaczów/Kamil Zapora
Fot. UG Głowaczów/Kamil Zapora

Sportowe emocje, piękna pogoda, doskonała frekwencja, świetna muzyka, pyszne jedzenie i ogrom zabawy – w tak świetnym klimacie upłynęły tegoroczne obchody Dni Gminy Głowaczów w niedzielę 5 sierpnia. 

Sportowy początek

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od ustalenia czwartego półfinalisty Turnieju
o Puchar Wójta Gminy Głowaczów 2018.  Po serii emocjonujących rzutów karnych, niepokonani okazali się zawodnicy Bandy Hasana. Tego dnia wszyscy zawodnicy postarali się, aby licznie zgromadzona publiczność na trybunach miała co podziwiać. Nie brakowało walki, pięknych bramek oraz dramaturgii.

Pierwszy mecz rozpoczął się wraz z wybiciem godziny 11.00. Na płycie boiska jako pierwsi zmagali się reprezentanci drużyn Expol oraz KS Brzóza. Po pełnej napięcia walce zwycięstwo odniosła drużyna KS Brzóza, zapewniając sobie tym samym miejsce w wielkim finale. Godzinę później rozegrany został drugi mecz półfinałowy pomiędzy zawodnikami Adamowa i Bandy Hasana. Banda Hasana zdobywając 3 bramki wygrała spotkanie. Mecz o III miejsce w turnieju o Puchar Wójta Gminy Głowaczów rozegrany został pomiędzy zespołem Expolu oraz Adamowem, a z miejsca na podium cieszyć się może drużyna Adamowa. Na wyróżnienie zasługują drużyny Adamowa i Expolu, które z roku na rok zajmują coraz wyższe miejsca.

Po 12 interesujących meczach grupowych, 2 meczach półfinałowych oraz meczu o III miejsce przyszła pora na moment kulminacyjny rozgrywek. Na boisko pełni nadziei wybiegli zawodnicy KS Brzóza oraz Bandy Hasana. Zebrani z wielkim podziwem oglądali fenomenalną grę drużyn, które w finałowym starciu pokazały swoje nieprzeciętne umiejętności.  Mecz  zakończył się zwycięstwem Bandy Hasana po zwycięskiej bramce Marcela Czubaja. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna KS Brzóza.

 

Tak Banda Hasana cieszyła się po zwycięskim finale.


Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszedł czas na sportowe podsumowanie turnieju, wręczenie pamiątkowych trofeów, dyplomów, medali, a także pamiątkowe zdjęcia i wspólną radość z sukcesów. Był to również moment na podziękowanie Tomaszowi Krupie za zaangażowanie w życie klubu KS LEGION Głowaczów w latach 2000-2018. Słowa uznania za czynny udział oraz wieloletnią współpracę w kierunku byłego prezesa skierował wójt gminy, wręczając symboliczną statuetkę oraz zapraszając do dalszej współpracy.

Zwycięskie drużyny odebrały puchary oraz medale z rąk wójta gminy Głowaczów Józefa Grzegorz Małaśnickiego, zastępcy wójta Krzysztofa Postka, sekretarza gminy Piotra Kozłowskiego oraz przedstawiciela KS Legion Głowaczów Tomasza Krupę.

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się zawodnik drużyny Adamowa – Mateusz Pujanek. Tytuł króla strzelców przypadł zdobywcy 7 bramek Marcelowi Czubajowi z Bandy Hasana. Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został reprezentant KS Brzóza – Mateusz Marchewka.

Koncertowy finał

Dni Gminy Głowaczów nie mogły odbyć się bez występu gwiazdy disco polo. W tym roku
tuż po godzinie 18.00 sceną zawładnął zespół Andre, który wykonał swoje największe utwory m. in. „Ale Ale Aleksandra”, „Czarodziejko serc złodziejko”, czy „Ta szalona Karolina”. Charyzmatyczny wokalista oraz przepiękne panie rozgrzali głowaczowską publiczność i pozostawili z ogromnym ładunkiem radości i pozytywnej energii.

 


Wokalista zespołu chętnie wychodził do publiczności, żeby podzielić się z nią swoimi płytami.

 

To jednak nie był koniec, bo około godziny 20 scenę przejęła Liza i Cygańskie Gwiazdy. Okazuje się, że w Głowaczowie muzyka cygańska ma wielu zwolenników. Gdy jedni słuchali i nucili piosenki razem z gwiazdami, inni aż rwali się do tańca.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych gości, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju karuzele oraz dmuchana zjeżdżalnia.
Uśmiech na dziecięcych twarzach sugerował, że świetnie się bawią. Podczas rozgrywek
i  występów skorzystać można było z licznych punktów gastronomicznych. Impreza zakończyła się zabawą pod gwiazdami z Zespołem CDN.

Magdalena Konopka/red 

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Emilian Kamiński, fot. archiwum Teatru Kamienica
W sobotę, 26 października 2019 roku, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu...
fot.KKS
Siatkarze Enei KKS-u przegrali mecz II rundy wstępnej Pucharu Polski. W środę, 16 października, ulegli na...
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook