Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 r., 293 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Obchody 154 rocznicy Bitwy pod Lipą
Dodał: KamZap, 20-02-2018 13:09, odsłon: 2227
fot. UG Głowaczów
fot. UG Głowaczów

W czwartek 15 lutego odbyły się obchody 154 rocznicy Bitwy pod Lipą. Mieszkańcy okolic oraz wielu zaproszonych gości oddali cześć poległym za wolność ojczyzny w czasie Powstania Styczniowego.

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości, władze Gminy Głowaczów uczciły pamięć poległych, składając kwiaty i znicze przy zbiorowej mogile poległych w walce na cmentarzu parafialnym w Głowaczowie. W obchodach uczestniczyli zaproszeni goście - przedstawiciele Nadleśnictwa Dobieszyn na czele z nadleśniczym Pawłem Sułkowskim, przedstawiciele Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego na czele z Janem Chryzostomem Czachowskim, ksiądz wikariusz Mariusz Przybycień z Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Głowaczowie oraz przedstawiciele Gminy Głowaczów - wójt Gminy Józef Grzegorz Małaśnicki, zastępca wójta Krzysztof Postek oraz sekretarz Piotr Kozłowski. Obecni byli także przedstawiciele placówek oświatowych m.in. Marzena Rusinek - dyrektor ZSO w Ursynowie, Agnieszka Woźniak - dyrektor PSP w Cecylówce-Brzózkiej, Leszek Molga - Dyrektor PSP w Stromcu oraz dzieci i nauczyciele ze szkół w Głowaczowie, Ursynowie, Cecylówce-Brzózkiej oraz Stromcu.

 

W obchodach, jak co roku nie mogło zabraknąć przedstawiciela Sejmu. Podczas tegorocznych uroczystości obecny był dyrektor biura poselskiego posła na Sejm Dariusza Bąka – Bartłomiej Kowalczyk, który odczytał list, po czym złożył go na ręce przedstawicielki miejscowości Lipa – sołtys Aliny Sobieraj. W uroczystościach brali udział również strażacy z jednostki OSP w Lipie i jednostki OSP w Miejskiej Dąbrowie oraz mieszkańcy wsi Lipa i okolicznych miejscowości.

 


 

Wójt Głowaczowa rozpoczął uroczystości witając wszystkich zebranych, następnie po krótkiej modlitwie w intencji poległych, której przewodził Ksiądz Mariusz Przybycień, Jarosław Kowalski przedstawił historię Bitwy pod Lipą. Pod Pomnikiem Poległych zebrani złożyli kwiaty oraz znicze. Odśpiewano również pieśni patriotyczne „Hej Strzelcy” oraz „Polskie Kwiaty”. Jak co roku uroczystości zakończyło ognisko, przy którym wszyscy zebrani piekli kiełbaski. Słodkim akcentem były przepyszne wypieki, które zapewnili mieszkańcy miejscowości Lipa.

 


 


 

Daria Brodowska/red 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UMWM/ wicemarszałek Rafał Rajkowski i wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz
Dzięki wsparciu samorządu województwa w regionie radomskim powstanie 19 pracowni informatycznych i...
Fot. Martyna Kasjaniuk
Sobota na kozienickim stadionie powinna być bardzo ciekawa. W najciekawszym pojedynku 12 kolejki Campeon....
Paweł Susid, Bez Tytułu (To była dobra książka), 2003, ołówek, akryl, papier
W piątek 18 października, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie wernisaż wystawy Pawła Susida zatytułowa...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/Enea
Setki mieszkańców Kozienic odwiedziły zorganizowany przez lokalny samorząd piknik elektromobilnośc...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook