Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Najwyższe odznaczenie marszałka dla mieszkańca gminy Kozienice
Dodał: KamZap, 11-09-2018 17:31, odsłon: 5031
Fot. UG Głowaczów
Fot. UG Głowaczów

Piotr Kozłowski , mieszkaniec Gminy Kozienice, a na co dzień Sekretarz Gminy Głowaczów otrzymał od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika najwyższe odznaczenie, jakie przyznaje Marszałek – Medal „ Pro Masovia” .

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”, będący wyróżnieniem okolicznościowym nadaje się osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, instytucjom państwowym oraz innym osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym nie mającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza

 

Medal jest przyznawany instytucjom, artystom, naukowcom, rzadziej samorządowcom, a jeśli już to zazwyczaj: wójtom, burmistrzom lub prezydentom miast.  Pro Masovia dla sekretarza gminy Piotra Kozłowskiego może być zatem pierwszym takim przypadkiem, a na pewno jednym z nielicznych.


Piotr Kozłowski w samorządzie pracuje ponad 17 lat. W tym czasie gmina Głowaczów wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana na arenie regionalnej, ale i ogólnopolskiej np. I miejsce na Mazowszu za najlepszy projekt w zakresie infrastruktury społecznej realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych, Mazowiecki Lider Ekologii, Lider Regionu w plebiscycie Echa Dnia czy choćby ostatnio I miejsca w głosowaniu internautów na „ Modernizacje Roku” , gdzie udało się pokonać duże samorządy m.in.  Legnicę, Bielsko Białą, Opole, Poznań, Rzeszów i Płock.  Dodatkowo jako jedyna gmina Głowaczów otrzymał  nagrodę  specjalną ogólnopolskiego czasopisma budowlanego ROM-DOM.

- Jestem również członkiem Zarządu Lokalnej Grupy Działania „ Puszcza Kozienicka” , która za pomocą funduszy unijnych, wspiera rozwój przedsiębiorczości na Ziemi Kozienickiej  a jednocześnie dba o zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego . To jedna z najlepszych takich grup na całym Mazowszu i to też jest możliwe dzięki wspaniałym ludziom – członkom i pracownikom grupy, którzy z zaangażowaniem pracują na rzecz społeczności lokalnej
– mówi Piotr Kozłowski.


Piotr Kozłowski przez kilkanaście lat był członkiem, a potem przewodniczącym Powiatowej Rady Zatrudnienia w Kozienicach, która wspierała działania na rzecz walki z bezrobociem na terenie Powiatu Kozienickiego.  - To była szczególna funkcja z uwagi na zaufanie jakim mnie obdarzono, gdyż zostałem wybrany  przez przedstawicieli wszystkich lokalnych samorządów oraz przedsiębiorców, związki zawodowe, organizacje bezrobotnych – mówi Piotr Kozłowski - Do tego dochodzi wiele inicjatyw i działań nieformalnych z mieszkańcami, stowarzyszeniami i innymi podmiotami, co zapewne zostało zauważone i pozytywnie ocenione – dodaje.

Miejsce wręczenia Medalu i osoba, która to uczyniła nie były przypadkowe. Medal wręczono podczas obchodów 100-lecia OSP w Bobrownikach  a uczynił to Zbigniew Gołąbek – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a jednocześnie  Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego. - Jednostki OSP i druhowie zawsze mieli dla mnie szczególne znaczenie,  z uwagi na ich ogromne znaczenie dla lokalnych społeczności, które wynika z ich poświęcenia i zaangażowania się na rzecz dobra wspólnego i to nie tylko w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ale również tradycji, kultury i aktywności obywatelskiej.  Myślę, że ta sympatia i szacunek są obustronne, bo mimo ,że nie jestem strażakiem-ochotnikiem to na wniosek druhów otrzymałem, jakiś czas temu, Medal „ Za Zasługi dla Pożarnictwa” – mówi Piotr Kozłowski.

Piotr Kozłowski przyznaje, że przed nim w dalszym ciągu praca na rzecz mieszkańców Ziemi Kozienickiej i Mazowsza, bo wciąż jest dużo do zrobienia.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Wszystko przemawia za tym że jest pan byc jedynym realnym zagrożeniem dla pana Wojcieszka,i wiele osób na odda głos na pańska kandydaturę.Warunek jest jeden ,musi zmienic pan fryzure,pieczara burmistrzem? to dobre w pionkach lub zwoleniu,ale nie w Kozienicach.
Dodane obrazki:
11-09-2018, 20:58:03
+ 3
- 6
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Emilian Kamiński, fot. archiwum Teatru Kamienica
W sobotę, 26 października 2019 roku, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu...
fot.KKS
Siatkarze Enei KKS-u przegrali mecz II rundy wstępnej Pucharu Polski. W środę, 16 października, ulegli na...
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook