Dzisiaj jest piątek, 13 grudnia 2019 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Każdy powinien go spróbować. Ser z Lipy najlepszy na całym Mazowszu!
Dodał: KamZap, 12-12-2017 18:10, odsłon: 3467
Fot. UG Głowaczów
Fot. UG Głowaczów

Ser „Kozi Bundz z Lipy” to kolejny lokalny produkt, z którego możemy być dumni. W ostatnim Mazowieckim Konkursie Serów Zagrodowych zajął on pierwsze miejsce, wśród serów z mleka innego niż krowie, a powstał w gospodarstwie Dariusza i Agnieszki Purchałów w Lipie, w gminie Głowaczów.

W poniedziałek 11 grudnia miał miejsce finał Mazowieckiego Konkursu Serów Zagrodowych organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Wyroby zgłoszone do konkursu oceniane były w dwóch grupach: grupa A – produkty z mleka krowiego i grupa B – produkty z mleka innych zwierząt. Siedmioosobowa Komisja Konkursowa dokonała wyboru i spośród serów z grupy B pierwszej miejsce przyznała właśnie produktowi Państwa Purchałów.

 

Państwo Purchałowie przyznali, że to dla nich ogromne wyróżnienie i zaskoczenie, tym bardziej, że w skład komisji wchodzili specjaliści z branży.

 

- W produkcję sera zawsze wkładaliśmy całe serce, dbaliśmy, żeby produkt był świeży, naturalny i najwyższej jakości tak, aby konsument otrzymywał zdrowy i smaczny serek. Nigdy nie myśleliśmy o rywalizacji, konkursach itp. – przyznali Państwo Purchałowie.

 

Wytwórcy najsmaczniejszych mazowieckich serów odebrali nagrody z rąk wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz Leszka Przybytniaka Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich.

 

1

Dariusz Purchała odebrał list gratulacyjny od Leszka Przybytniaka i Kazimierza Porębskiego Zastępcy Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa

 

2

Gratulacje Państwu Purchałom złożyli także Wójt i Sekretarz Gminy Głowaczów

 

 

Konkurencja w tegorocznej edycji była duża, ponieważ w etapie okręgowym prowadzonym w 6 oddziałach MODR wzięło udział 77 uczestników.  Do finału zakwalifikowało się 35 z nich.

 

- Chcieliśmy serdecznie podziękować, wszystkim, którzy pomogli nam w tym sukcesie, a w szczególności Panu Piotrowi Kozłowskiemu Sekretarzowi Gminy Głowaczów oraz pani Ewie Stanik – pracownikowi MODR Oddział w Radomiu za pomoc we właściwym przygotowaniu się do konkursu – mówili Państwo Purchałowie.

 

Przykład dla innych

 

W tym roku konkurs zorganizowano po raz drugi, a jego celem jest rozpropagowanie wśród współczesnych producentów mleka modę i wiedzę na temat serów zagrodowych.

 

Ten konkurs pokazuje, że zainteresowanie serami zagrodowymi jest naprawdę duże. Z roku na roku jest coraz więcej uczestników. To nas bardzo cieszy, bo na Mazowszu naprawdę mamy się czym chwalić. Mazowieckie sery są nie tylko przepyszne, ale też wspaniale wyglądają – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji rynkowej - spadek cen mleka, wzrost koncentracji produkcji surowca i koncentracji przetwórstwa. Szczególnie dla hodowców posiadających mniejsze stada produkcja serów może być ciekawą alternatywą. To także szansa na promocję lokalnej, zdrowej żywności.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UGMK
Mimo, iż typowej zimowej aury na horyzoncie nie widać, władze miasta zastanawiają się jak pomóc be...
fot.Enea
W czwartek, 12 grudnia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbył się XIX Przegląd Kolęd i...
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęca do udziału w zbliżającym się finale WOŚP, kt&oacut...
fot.KDK
To było przedświąteczne spotkanie z najpiękniejszymi polskimi kolędami. W czwartek, 12 grudnia, w Kozieni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook