Dzisiaj jest środa, 18 października 2017 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
KCRiS - basen
(Zdjęcia) W PG w Głowaczowie obchodzono Dzień patrona
Dodał: MariuszBasaj, 22-05-2017 08:44, odsłon: 845
fot. Gmina Głowaczów
fot. Gmina Głowaczów

18 maja, dzień urodzin Karola Wojtyły, w Publicznym Gimnazjum w Głowaczowie, jest od lat obchodzony jako święto Patrona Szkoły. Z tej okazji również w tym roku zostały zorganizowane zajęcia tematycznie skupione wokół postaci świętego Jana Pawła II.

Rano uczniowie uczestniczyli w spotkaniach, na których mieli możliwość pogłębiania znajomości życia papieża. Centralnym punktem obchodów była msza święta i adoracja relikwii Jana Pawła II, przechowywanych w miejscowym Kościele pw. Św. Wawrzyńca. W tej części uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Głowaczów Józef Grzegorz Małaśnicki, Dyrektor PSP w Głowaczowie Magdalena Wilkowicz, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Głowaczowie Grażyna Krupa, Ksiądz Dziekan Zdzisław Kałuziński oraz poczty sztandarowe z ZSO w Brzózie i z PSP w Głowaczowie wraz z opiekunami. Mszę świętą celebrowali ks. Mariusz Przybycień z Głowaczowa i ks. Karol Borkowicz z Brzózy. Ksiądz Mariusz wygłosił kazanie, w którym przypomniał, że najlepszym sposobem uczczenia patrona jest po prostu wierność papieskiemu nauczaniu.

 

Po mszy uczniowie klasy III zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Następnie głos zabrali: Dyrektor PG w Głowaczowie Krzysztof Wolski i Wójt Józef Grzegorz Małaśnicki. Dziękując występującym uczniom i ich opiekunom za program artystyczny, jeszcze raz podkreślili znaczenie papieskiego nauczania dla każdego z nas.

 

Po wyjściu z kościoła uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II. Wszyscy zostali zaproszeni do szkoły na spotkanie przy papieskich kremówkach. Na zakończenie uczniowie gimnazjum sprawdzili swoją wiedze uczestnicząc w Wielkim Teście o Janie Pawle II.

 

Przygotowaniem uroczystości zajmowali się nauczyciele: Agnieszka Olczak, Elżbieta Glegoła, Mariola Kosik i ks. Mariusz Przybycień.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. UG Garbatka
Kwaśne cytryny, słodkie jabłka i jeszcze słodsze uśmiechy dzieci! Tak w wielkim skrócie można opis...
fot. ZS 1
W poniedziałek 16 października, w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, o...
fot. I LO
W piątek 13 października, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odb...
fot. OSP Magnuszew
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Bożówka...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook