Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(ZDJĘCIA) Ruszyła druga edycja Kozienickiego Partnerstwa Lokalnego
Dodał: KamZap, 15-03-2018 22:19, odsłon: 7769
fot. Kamil Zapora/Mariusz Grotkowski
fot. Kamil Zapora/Mariusz Grotkowski

W czwartek 15 marca w garbatckiej „Gnysiówce” odbyła się pierwsza z cyklu konferencji, na których samorządowcy, przedstawiciele gmin i przedsiębiorstw z terenu powiatu kozienickiego zajmą się tworzeniem partnerstwa lokalnego na rzecz ożywienia gospodarczego w powiecie i rozwoju rynku pracy. Ostatni raz podobna inicjatywa miała miejsce dziesięć lat temu.

Efekty pierwszej edycji programu każdy z nas może zobaczyć na własne oczy, ponieważ właśnie wtedy, dziesięć lat temu zrodziły się takie pomysły jak: powołanie Lokalnej Grupy Działania czy powstanie nowego budynku Kozienickiego Domu Kultury, czego efektem była budowa Centrum Kulturalno-Artystycznego.

Teraz po dekadzie ponownie pojawia się potrzeba opracowania planu działania i rozwoju naszego powiatu na przynajmniej kolejne dziesięć lat. W tym celu osoby związane z powiatem kozienickim kolejny raz spotkały się, żeby wypracować wspólną strategię, a wśród nich znaleźli się m.in.: burmistrz i wójtowie gmin z terenu powiatu kozienickiego, starosta Andrzej Jung, samorządowcy i przedsiębiorcy. Przedstawicielami gminy, w której odbyła się konferencja byli wójt gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk i sekretarz gminy Teresa Fryszkiewicz.


- Czas żeby po dziesięciu latach znowu zrobić diagnozę społeczną i gospodarczą, zobaczyć jak Ziemia Kozienicka wygląda w 2018 roku i zaplanować wspólnie jakie inicjatywy i rozwiązania są tutaj potrzebne do realizacji przez nas – mówiła Jadwiga Olszowska-Urban,  Trener Partnerstwa Lokalnego, która prowadziła konferencje.

 

Powiat to „Beczka”

Trener Partnerstwa Lokalnego przedstawiła zgromadzonym idee tzw. „beczki”, czyli tworzenia schematu rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu - zbioru problemów i zasobów lokalnych. Uczestnicy zostali podzieleni na 9 losowych grup, a każda z nich musiała podobny schemat przygotować. Te natomiast były później omawiane na forum. W „beczce” swoje miejsce znajdowały się takie elementy jak: położenie geograficzne, komunikacja, zasoby naturalne, infrastruktura, ale także migracja młodych ludzi, bezrobocie, grupy wykluczone społecznie czy niewykwalifikowana kadra.

 


 


W tego typu pracy najważniejszy jest dialog jak największej liczby osób. Jak wielokrotnie podkreślała Trener Partnerstwa Lokalnego na każdym z kolejnych spotkań przez kilka godzin będą nie tylko diagnozowane problemy, ale przede wszystkim mają w tym czasie wyłonić się propozycje projektów społeczno-gospodarczych – Bardzo zależy mi na tym, żeby na tych spotkaniach pojawiały się różne grupy społeczne, dlatego każdy kto chce przyjść i budować naszą przyszłość jest zaproszony – mówiła Jadwiga Olszowska-Urban.

Takie same są założenia organizatora tego cyklu jakim jest Powiatowy Urząd Pracy w Kozienicach. – Chcemy przede wszystkim wyzwolić pewną aktywność społeczną, a także liczymy na to, że będzie to okazja do nawiązywania kontaktów między ludźmi, które później zaowocują – powiedział nam zastępca dyrektora PUP Krzysztof Zając. - Cieszymy się bardzo z dużej frekwencji i udziału w spotkaniach osób z różnych branż i sektorów działalności. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji, która odbędzie się 11 kwietnia na terenie gminy Magnuszew - dodał dyrektor PUP Jan Mazur.

    

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Emilian Kamiński, fot. archiwum Teatru Kamienica
W sobotę, 26 października 2019 roku, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu...
fot.KKS
Siatkarze Enei KKS-u przegrali mecz II rundy wstępnej Pucharu Polski. W środę, 16 października, ulegli na...
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook