Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Ciekawe obchody Dnia Chłopaka w Cecylówce-Brzózkiej
Dodał: MariuszBasaj, 04-10-2017 13:33, odsłon: 2882
fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców. Tegoroczne obchody tego święta w Cecylówce-Brzózkiej miały ciekawy, wieloetapowy charakter.

W piątek 29 września dziewczęta z tamtejszej Publicznej Szkoły Podstawowej zorganizowały ognisko dla całej społeczności szkolnej. - Ognisko rozpaliliśmy koło szkoły na terenie użyczonym przez Koło Łowieckie Proch w Pionkach. Rada Rodziców sfinansowała zakup kiełbasek, Piotrek Kapusta z kl. VII przyniósł dla wszystkich ziemniaki. Uczniowie, korzystając z pięknej, słonecznej pogody piekli kiełbaski - relacjonują opiekunowie.

 

Najmłodszym przedszkolakom pomagali nauczyciele i przybyli rodzice. Dziewczęta obdarowały swoich kolegów upominkami – były to słodycze, koszulki, kubeczki. W oczekiwaniu na rozpalenie ogniska śpiewano harcerskie piosenki. Po zjedzeniu kiełbasek chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej a dziewczęta pilnowały dopiekających się ziemniaków.

 

Ciąg dalszy nastąpił

 

Dalsze obchody Dnia Chłopaka odbywały się w niedzielę 1 października w kościele w Cecylówce-Brzózkiej. Uczennice szkoły przygotowały krótki występ słowno muzyczny i złożyły życzenia wszystkim chłopcom i panom. Licznie przybyli mieszkańcy i goście z zadowoleniem obserwowali popisy dziewcząt. Nie zabrakło też słodkich upominków.

 

Ciekawy konkurs

 

W tym dniu także nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i dorosłych modlitwą różańcową i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania. Inicjatorem konkursu był ks. Jerzy Dziułka, a nad jego przebiegiem czuwała Marianna Piwarska.

 

Konkurs polegał na przygotowaniu różańca z dowolnego materiału. Do 28 września uczniowie przynosili wykonane sznury różańcowe, w których przygotowanie włożyli wiele kreatywnej pracy. W ruch poszły najróżniejsze materiały, wykorzystali m.in.: żołędzie, orzechy laskowe i włoskie, makaron, dziką różę, koraliki, nakrętki, chrupki, drewno, włóczkę, był także różaniec z suszonych grzybów. Na konkurs wpłynęło 30 prac.

 

Wszystkie prace były tak piękne, że komisja, która oceniała prace miała nie lada problem i ostatecznie nie zdecydowała się na przyznanie I miejsca. Każde dziecko otrzymało nagrodę-maskotkę, książkę, lalkę itp. Fundatorem wszystkich nagród był Ksiądz Proboszcz Jerzy Dziułka. Nagrodą główną, którą funduje także ks. Jerzy jest wyjazd wszystkich uczestników konkursu do Częstochowy 16 października. Dzieci zabiorą ze sobą wykonane własnoręcznie różańce. Aktualnie różańce można oglądać w kościele w Cecylówce-Brzózkiej.

 

Jadwiga Furga, Marianna Piwarska, red.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook