Dzisiaj jest sobota, 16 listopada 2019 r., 320 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[WIDEO, FOTO] Głowaczów. Za nami I Piknik Historyczny i Rajd Motocykli Zabytkowych
Dodał: MaG, 19-08-2018 10:12, odsłon: 4031
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Dwa rajdy, ponad setka motocykli, pokaz militariów i umiejętności kawaleryjskich. Przez trzy dni na stadionie sportowym w Głowaczowie odbywał się Piknik Historyczny zorganizowany w ramach 100 Lat Niepodległości.

Impreza podzielona została na trzy dni w trakcie, których miłośnicy starych motocykli – ale nie tylko, mogli wziąć udział w zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie zabrakło również szeregu imprez towarzyszących.


- Mamy pierwszą rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości. Udało nam się pozyskać pieniądze z funduszy unijnych i grzechem było tego nie wykorzystać. Ludzie zjeżdżają się z całego powiatu ale nie tylko – mówił Łukasz Gudkiewicz z KMDM KARDAN

Poświecono motocykle

W piątek o godz. 16 otwarte zostało biuro rajdu. Po godzinie 22 pierwsi śmiałkowie wzięli udział w nocnym rajdzie, który potrwał do północy. W sobotni poranek z minuty na minutę przybywało miłośników motoryzacji, którzy po zarejestrowaniu w biurze rajdu wspólnie udali się pod kościół św. Wawrzyńca. Po krótkiej modlitwie proboszcz Zdzisław Kałuziński poświęcił motocykle, życząc jednocześnie wszystkim bezpiecznej jazdy i bezpiecznego powrotu do wyznaczonego celu. Tuż po poświęceniu odbyła się ulicami Głowaczowa i Brzózy uroczysta parada motocykli  po czym nastąpił start rajdu dziennego ze stadionu w Głowaczowie.

 W imprezie wzięło udział ponad setka motocykli, natomiast jeden z najmłodszych uczestników rajdu miał niewiele ponad 3 lata. W rajdzie nie brakowało również kobiet kierowców oraz seniorów.

- Jest grubo ponad setka uczestników. Impreza jest od 3 do 103 lat i jak widać są dzieci z rodzicami zaszczepieni pasją motoryzacji i militariami. Nie brakuje również kobiet oraz seniorów – dodaj Gudkiewicz

Trasa i punkty kontrolne

Uczestniczy rajdu do pokonania mieli blisko 80 kilometrową trasę, na której umiejscowione były cztery punkty kontrolne. Trasa rajdu w głównej mierze wiodła drogami asfaltowymi  i przebiegała przez teren kilku gmin.

- Trasa rajdu liczy 80 kilometrów, w głównej mierze prowadzi drogami asfaltowymi. W czasie rajdu będą punkty kontrolne. Dwa punkty będą polegały na tym, by odczytać dane z  pomnika i mogiły, będzie również jedna konkurencja sprawnościowa. Jeden z punktów znajduje się na terenie strzelnicy, na którym uczestnicy będą strzelali z karabinów sportowych – mówił Sobieszek Tomasz z Klubu Miłośników Dawnej Motoryzacji

Dla wszystkich, które nie brały udziału w rajdzie organizatorzy przygotowali szereg piknikowych atrakcji. Tego dnia na bazie rajdu można było zobaczyć m.in.: wystawę broni palnej i militariów, pokaz kawaleryjski, armatę przeciwpancerną Bofors oraz samochód pancerny wz. 34.

W trakcie pikniku każdy mógł spróbować swoich możliwości strzelając

z atrap prawdziwej broni  na plastikowe kulki do tarczy

 

Przed godziną 19 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników rajdu. Chwilę po tej uroczystości jako pierwszy zaprezentował się zespół „Frei Warschau”. Później na scenie pojawił się zespół „Wajzy” i „Specjaliści”. Gwiazdą wieczoru tegorocznego pikniku był zespół „The Bill”, a tuż po nich „Młot na Czarownice”. W niedzielę na godzinę 12  zaplanowano zamknięcie biura rajdu.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek w Kozienickim Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka otworzona została wyjątkowa wystawa malarki Ma...
 Fot. Martyna Kasjaniuk
Komisja Rozgrywek i Ewidencji delegatury radomskiej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, podjęła decyzję w...
fot.pixabay/ilustracja
LGD „Puszcza Kozienicka” poszukuje grupy 20 „detektywów”  z terenu po...
 Fot. niepelnosprawni.pl
Kozieniczanka, Jagoda Kibil, sięgnęła po kolejny wielki sukces. Podczas mistrzostw świata paralekkoatlet&...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook