Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2019 r., 198 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Enea dla seniorów: Piknik Aktywnego Seniora w Kozienicach
Dodał: KamZap, 24-04-2019 10:00, odsłon: 193
Fot. Enea
Fot. Enea

Ponad 200 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach wzięło udział w Pikniku Aktywnego Seniora, którego byliśmy partnerem. Festyn został zorganizowany na terenie ośrodka rekreacji i turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w ramach programu „Enea dla seniorów”. To kolejna inicjatywa Enei Wytwarzanie, której celem była integracja środowiska seniorów w Kozienicach.

Okazją do organizacji pikniku były przypadające na kwiecień międzynarodowy dzień sportu dla rozwoju i pokoju oraz międzynarodowy dzień zdrowia. Wielu seniorów oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku to również byli pracownicy Elektrowni Kozienice. W trakcie festynu zaprezentowali oni swoje umiejętności nabyte podczas zajęć. Były występy chóru i strzelanie z łuku, a wolontariusze UTW wystawili na scenie spektakl „Kozienicka baśń”, przygotowany na podstawie utworu Dariusza Szwca, emerytowanego pracownika Elektrowni Kozienice.

 

– Jesień życia nie jest czasem smutku, nudy i zamknięcia w czterech ścianach. Wręcz przeciwnie – aktywność poprawia Waszą jakość życia, ale jest również bardzo ważna dla nas wszystkich. Chcemy czerpać z Waszego doświadczenia, którego nie można się nauczyć, ani nigdzie kupić – powiedział Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic.

 

Piknik poświęcony był także tematyce zdrowia. Seniorzy mogli zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru, a także zbadać wzrok i słuch. Ratownicy z grupy medycznej działającej w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Czarnieckiego w Kozienicach zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. Niespodzianką dla seniorów był również konkurs wiedzy na temat Elektrowni Kozienice oraz występ ludowego zespołu „Skaryszewiacy”.

 

Enea Wytwarzanie po raz kolejny dodała mocy i energii kozienickim seniorom. Organizatorem wydarzenia był Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka.

 

Mateusz Pułkowski  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UGGL/Delegacje władz samorządowych oraz uczestników uroczystości złożyły kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Ku Czci Oświęcimia
Uroczysta msza święta, złożenie kwiatów, wiązanek oraz zapalenie zniczy. W piątek 12 lipca odbyły ...
Fot. PSP Stanisławice
W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uc...
Ilustracja -  KPP w Kozienicach
Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook