Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
REMAX Sp. z o.o.
Dzięki Fundacji Enea Podopieczni „Pandy” i Opactwa pojechali na warsztaty do Poznania
Dodał: KamZap, 04-04-2019 09:43, odsłon: 969
Podopieczni 'Pandy' i Opactwa biorący udział w tegorocznej edycji Enea Active Camp w Poznaniu Fot. Enea
Podopieczni 'Pandy' i Opactwa biorący udział w tegorocznej edycji Enea Active Camp w Poznaniu Fot. Enea

Dzieci z Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie oraz pracownicy Enei Wytwarzanie wzięli udział w Enea Active Camp w Poznaniu. Wydarzenie to łączyło się z drugą edycją programu „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy”.

„Biegamy-Zbieramy-Pomagamy” jest jednym z najważniejszych projektów zainicjowanych przez Fundację Enea w ciągu pięciu lat jej działania. Zachęca pasjonatów sportu do pomagania. Pracownicy Grupy Enea startując w zawodach sportowych i biegowych, zbierają punkty, które Fundacja Enea przelicza na złotówki. Cel jest szczytny: sportowy rozwój najmłodszych. Zgromadzone fundusze przeznaczane są na działania promujące aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

 

W ostatnią sobotę, 30 marca  w hali sportowej Politechniki Poznańskiej ponad 120 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski wzięło udział w Enea Active Camp – warsztatach sportowo-psychologicznych organizowanych przez Fundację im. Kamili Skolimowskiej. Wśród nich byli także podopieczni Placówki Socjalizacyjnej „Panda” i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. Uczestniczyli oni w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów– psychologów i sportowców na czele z Piotrem Liskiem, wicemistrzem świata i dwukrotnym halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce.

 


Wykład motywacyjny z Piotrem Liskiem był jednym z ciekawszych punktów programu.

 

Enea Active Camp to inicjatywa, która oprócz promocji aktywności fizycznej stawia również na edukację dzieciaków w aspekcie psychologicznym. Intensywny trening wzbogacony był o rozmowy z psychologami. Oprócz rozwoju typowo sportowego celem warsztatów był również rozwój kompetencji społecznych, umiejętności interpersonalnych oraz radzenia sobie ze stresem i problemami, a także budowanie u dzieci pewności siebie i koncentracji. – Cieszę się, że przygotowano taki program. Jestem przekonany, że wiedza i umiejętności zdobyte w sobotę przez uczestników, przydadzą im się nie tylko w przygodzie ze sportem, ale i w codziennym życiu. Prywatnie, fajnie było spotkać się z dziećmi, przekazać im kilka tajników skoku o tyczce – powiedział Piotr Lisek, który towarzyszył dzieciom w sportowo-psychologicznych warsztatach.

 


Dzieci chętnie brały udział w sportowych rozgrywkach.

 

Poznańskie wydarzenie zorganizowano również z myślą o samych biegaczach z Grupy Enea. Fundacja Enea zorganizowała dla nich wykłady psychologa sportu oraz dietetyka. Jednym z prowadzących był Michał Jeliński – mistrz olimpijski w wioślarstwie. Uczestnicy warsztatów otrzymali okolicznościowe medale i podziękowania za zaangażowanie.

 

Biegacze z Grupy Enea na koniec zajęć wręczyli dzieciom pamiątkowe medale i drobne upominki, a także zaproszono ich do wspólnego zdjęcia. Dla podopiecznych Placówki „Panda” oraz Ośrodka w Opactwie przygotowany przez Eneę Wytwarzanie, trwający dwa dni wyjazd do Poznania stał się także okazją do zwiedzania miasta i korzystania z towarzyszących temu atrakcji. Jak podkreślano pozostanie on z pewnością na długo w pamięci uczestników.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Youtube
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły ...
Fot. KCRiS
Oficjalne otwarcie parku miało się odbyć 1 maja. Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała nieco pla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu kozienickiego zatrzymani. Rekordziści za kółkiem m...
Fot. Pixabay
Gmina Kozienice znalazła się wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie na świ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook