Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
REMAX Sp. z o.o.
To był roztańczony dzień w KDK
Dodał: KamZap, 26-04-2019 10:23, odsłon: 620
Fot. KDK
Fot. KDK

W czwartek, 25 kwietnia w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, uczestnicy zajęć tanecznych Akademii Szerokich Horyzontów KDK wystąpili dla swoich krewnych i bliskich. Była to doskonała okazja do podsumowania ostatnich miesięcy pracy i do uczczenia Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 29 kwietnia.

Wszystkich przybyłych na to wydarzenie przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska, która podkreśliła, że dla wielu młodych artystów była to pierwsza okazja do pokazania się na dużej scenie przed tak liczną publicznością. Zwróciła także uwagę na fakt, że po raz pierwszy koncert dla rodziców odbywał się w sali koncertowo-kinowej CKA. Poprzednie edycje miały bowiem miejsce w sali tanecznej.

 

Dalej koncert poprowadziła instruktor KDK Aleksandra Sitnik. Opowiedziała pokrótce o idei Międzynarodowego Dnia Tańca i przytoczyła treść specjalnego orędzia, którego rokrocznie przygotowywane jest z tej okazji. Autorką tegorocznego przemówienia jest Karima Mansour – egipska tancerka, choreografka i pedagog.

 

Po tym wstępie przyszła pora na prezentację umiejętności dzieci i młodzieży, które trenują pod okiem instruktorów KDK. Jako pierwsi wystąpili podopieczni Heleny Szamańskiej: Zespół Baletowy „Motylek”(składający się z dwóch grup: młodszej i starszej) oraz solistka Alicja Trajer. W ich wykonaniu zobaczyliśmy m.in. taniec kurczaków i taniec piratów.

 

Chwilę potem na scenie pojawili się uczniowie Szymona Gniadkowskiego, którzy na co dzień trenują w dwóch grupach wiekowych (7-10 lat, 10-19 lat). Dla zebranych zatańczyli m.in. salsę, bachatę, jive’a, sambę oraz cha cha cha.

 

Warto zauważyć, że w Kozienickim Domu Kultury działa także grupa break-dance „Kids in Action”, trenowana przez Michała Wójcika. Ich z kolei będziemy mogli zobaczyć w akcji 8 czerwca podczas „Kozienice City Breakers”.

 

Czwartkowe występy młodych tancerzy spotkały się z gorącym przyjęciem ze strony kozienickiej publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Na zakończenie tego dnia serdeczne gratulacje wszystkim artystom złożyła dyrektor KDK Elwira Kozłowska. Nie mogło zabraknąć też wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

Więcej ciekawych zdjęć z koncertu znajdziecie TUTAJ.

źródło: Kozienicki Dom Kultury 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji dla zadań drogowych, kt&o...
Tylko w miniony weekend doszło do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy kierowali autem w stanie nie...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
W poniedziałek, 25 maja rodzina Marcela Króla z Nowej Wsi odebrała partię nakrętek zgromadzonych w...
Fot. BBL Kozienice
Wznowiona została ogólnopolska akcja Biegam Bo Lubię. Również w Kozienicach grupa kilkunast...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook