Dzisiaj jest wtorek, 07 lipca 2020 r., 189 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Seniorzy zaczęli wakacje. Za nami 11. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Dodał: KamZap, 09-05-2019 08:15, odsłon: 1755
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W środę 8 maja w Centrum Kulturalno-Artystycznym miało miejsce uroczyste zakończenie roku akademickiego działającego w Kozienickim Domu Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku była to już jego jedenasta edycja.

Na początku dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska przybliżył historię Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach i przedstawiła garść statystyk. UTW działa od 2008 roku i swoje pierwsze kroki stawiał jeszcze w starej siedzibie Kozienickiego Domu Kultury, a w jego ofercie były tylko wykłady. Obecnie oferta jest zdecydowanie szersza, bogata w wiele zajęć fakultatywnych.

 


Miniony rok akademicki podsumowała dyrektor UTW Elwira Kozłowska.

 

 

W tak podniosłym dniu nie zabrakło wyróżnień dla studentów. Były specjalne podziękowania dla rady słuchaczy oraz nagroda dyrektor UTW dla trzech najbardziej aktywnych seniorów, które wręczyli Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman.

 Później przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia.

 


- Słuchając podsumowania Pani Dyrektor przyszła mi na myśl wypowiedź Alberta Einsteina, który powiedział,  że najpiękniejszą rzeczą jaką możemy doświadczać to oczarowanie tajemnicą – mówił burmistrz. – Patrząc na to wszystko co postawił przed wami mijający rok akademicki i na to jak byliście w to zaangażowani muszę powiedzieć, że za wami wielka podróż po świecie nauki i sztuki, w czasie której doświadczaliście oczarowania tajemnicą – dodał.

  

- Idea Uniwersytetu Trzeciego wieku jest bardzo ważnym elementem polityki państwa wobec seniorów – podkreślił Adam Bielan. – Dzięki środkom z Unii Europejskiej w tej chwili macie szansę korzystać z zajęć za darmo. W naszym polskim Ministerstwie Nauki są specjalne środki dla uniwersytetów trzeciego wieku i liczę na to, że uda się z tych środków skorzystać i zajęcia będą dłużej bezpłatne – dodał wicemarszałek senatu.

 

- Dziękujemy organizatorom i opiekunom Uniwersytetu, że stworzyli warunki takie by każdy ze słuchaczy poprzez udział w zajęciach mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz poszerzać horyzonty – powiedział starosta kozienicki Andrzej Jung w imieniu swoim i zastępcy Józefa Grzegorza Małaśnickiego.

  

- Na szczycie piramidy potrzeb człowieka znajduje się samorealizacja. Autor tej teorii nie określił jakimi narzędziami, ale podstawowym dla nas narzędziem jest Uniwersytet Trzeciego Wieku – przyznał przewodniczący rady słuchaczy Dariusz Szewc.

Koncert wspomnień

W tym roku akademickim seniorzy z UTW mieli okazję uczestniczyć w czterech koncertów, a czwarty wysłuchali właśnie wczoraj. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani mogli wysłuchać piosenek Artura Gotza z jego najnowszej płyty inspirowanej Kabaretem Starszych Panów.

 

Pierwszy program Kabaretu, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję w 1958 roku. Repertuar kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów co świadczy o mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki.

 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Mateusz Morawiecki premier Polskiego Rządu z wizytą w regionie radomskim. Spotkania odbędą się w Kozienic...
fot.archiwum
Już 18 lipca zostanie rozegrany 63. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Mazowsza". Tradycyjnie już na...
fot.pixabay.com
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku go...
W poniedziałek rozlosowano pary I rundy piłkarskiego Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 26 lipca. Prz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook