Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] "Bez zbędnych słów" - JASEŁKA 2019
Dodał: MaG, 23-12-2019 08:30, odsłon: 2045
fot.Monika Rodakowska
fot.Monika Rodakowska

Po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko zachwycili publiczność swoim talentem aktorskim. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia młodzi artyści pod kierunkiem pani Karoliny Matejszczak, s. Jadwigi Szczepańskiej i ks. Damiana Janiszewskiego przygotowali inscenizację dotyczącą w głównej mierze narodzin Pana Jezusa. W przedstawieniu wykorzystali jedną z najtrudniejszych technik gry aktorskiej – pantomimę.

W środę 17 grudnia dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, społeczność uczniowska, pracownicy obsługi i administracji oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej. Mieli oni przyjemność obejrzenia jasełek, które bez wątpienia wprowadziły ich w magiczny, świąteczny nastrój. Za pomocą ruchu, mowy ciała i gestów dzieci pokazały wszystko to, co związane jest z wyczekiwanymi narodzinami Dzieciątka.

 


Największe wrażenie zrobiła na odbiorcach scena rozgrywająca się w raju, która podzielona była na kilka etapów. Członkowie Szkolnego Teatrzyku "Zamaskowani" z ogromną precyzją odegrali  swoje role i doskonale ukazali towarzyszące im emocje. Dopełnieniem gry aktorów była niewątpliwie muzyka, która podkreśliła panujący na scenie nastrój.


Kolejną rzeczą zasługującą na pochwałę była charakteryzacja występujących osób. Podczas przedstawienia dzieci zaprezentowały różnorodne kostiumy, które sprawiły, że widzowie mogli się przenieść do odległych czasów. Publiczność podziwiała także przepiękną scenografię, która zmieniała się wraz z kolejnymi aktami.
 
Prezentowane podczas przedstawienia scenki przeplatały się z występami wokalnymi uczniów. Chór szkolny zaśpiewał kilka pięknych kolęd i pastorałek – tych tradycyjnych i tych całkiem nowatorskich. Nie zabrakło też występów solowych. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele uświetnili swym śpiewem tę niezwykłą uroczystość. To był występ pełen aktorskiego kunsztu z ogromną dozą emocji, które sprawiły, że wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci.

 


Po części artystycznej wszyscy zebrani wzięli udział we wspólnym kolędowaniu, po czym przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli świąteczne życzenia. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Babańca, która skierowała wiele ciepłych słów w stronę występujących w jasełkach uczniów. Serdecznie podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości szkolnej. Na koniec złożyła wszystkim  świąteczne oraz noworoczne życzenia. To samo uczynili wszyscy goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przy dźwiękach kolędy nastąpiło symboliczne łamanie się opłatkiem. Tym miłym akcentem zakończyła się to uroczyste spotkanie.
źródło:Karolina Matejszczak/M.G


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook