Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
(ZDJĘCIA) Młodzież z zagranicy ponownie przyjechała do Zespołu Szkół w Kozienicach, żeby móc się tutaj uczyć
Dodał: KamZap, 16-04-2018 07:29, odsłon: 2160
fot. ZS nr 1 w Kozienicach/KZ
fot. ZS nr 1 w Kozienicach/KZ

Przez cały zeszły tydzień w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach trwało międzynarodowe spotkanie projektowe niemiecko-czesko-włosko-polskie w ramach realizacji projektu Erasmus + Eu-App 16. Do Kozienic przyjechało w sumie 36 gości z zagranicy.

Młodzież biorąca udział w projekcie zajmowała się przygotowywaniem aplikacji na telefony komórkowe z systemem android, brali udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu internet of things, w czasie których używali platformy programistycznej Arduino, Raspberry pi czy układu ESP 8266. - Pierwsze dwa dni mieliśmy przeznaczone na warsztaty, które miały za zadanie podniesienie umiejętności w zakresie programowania i tworzenia aplikacji – mówił zastępca dyrektora ZS nr 1 i opiekun projektu Paweł Boryczka.

Praca trwały z podziałem na trzy grupy, z których każda zajmowała się innym zagadnieniem. Spośród bardzo ciekawych projektów, których powstania mogliśmy być świadkami były m.in. układy do pomiaru ciśnienia wysyłającego wyniki bezpośrednio do serwera. Były również zajęcia z elementami robotyki, które prowadził nauczyciel Zespołu Grzegorz Wronikowski, dotyczące silników krokowych, dzięki którym uczniowie będą mogli w przyszłości zaprojektować aplikację do sterowania robotem.

W środę z kolei uczniowie skupili się na Raspberry pi wykorzystywanego jako serwer, który świetnie sprawuje się z całą gamą elementów, co popularnie nazywamy Internetem Rzeczy. Dzięki temu możemy zbierać dane z wielu urządzeń jednocześnie, a uzyskane informacje przesyłać w postaci subskrypcji na telefony komórkowe odbiorców, którzy są zainteresowani np. poziomem smogu, temperatury czy wilgotności.

Wizyta w Polsce to nie tylko praca. Chodzi też o poznanie kraju i nowej kultury, co nauczyciele i uczniowie ZS-u chcieli pokazać jak najlepiej. Dopiero w czasie wycieczki do Warszawy większość uczniów z zagranicy dowiedziało się, że Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin czy Maria Skłodowska byli Polakami. Goście byli bardzo zachwyceni stolicą i zgodnie deklarują, że chętnie tutaj wrócą. Oprócz tego w programie pobytu znalazła się również wycieczka do Kazimierza Dolnego, a także po naszej pięknej Puszczy Kozienickiej. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiło również na uczniach zza granicy nasze miasto. – Myślę, że Kozienice są piękne, tutejsze jedzenie jest naprawdę dobre, a korzystanie z miejscowych rozrywek takich jak basen sprawiło nam wiele radości – mówiła Michelle Mang, uczennica BBS Eisenberg.


Michelle Mang z BBS Eisenberg to jedna z uczennic, która przyjechała do Polski po cenną wiedzę.


W projektach takie jak ten najważniejszy jest transfer wiedzy. Jest ogromna różnica między nauką czegoś z podręczników lub internetu, a nauką poprzez bezpośredni kontakt z drugą osobą, która może coś nam zaoferować i podzielić się swoimi doświadczeniami. Z tego właśnie powodu Zespół Szkół nie po raz pierwszy jest zaangażowany w tego typu projekt i na pewno nie po raz ostatni.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook