Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Zimna woda zdrowia doda
Dodał: KamZap, 29-01-2018 08:11, odsłon: 2731
fot. KZ
fot. KZ

W niedzielę nad kozienickim jeziorem miało miejsce kolejne już spotkanie Morsjan, czyli klubu miłośników zimnej wody z Kozienic. Jak zwykle mimo zimowej aury atmosfera była bardzo gorąca.

Moda na morsowanie rozpoczęła się od jednej osoby Marcelego Chałczyńskiego, który zaczął w zeszłym roku. Na początku skupił wokół siebie grupę kilku osób, która jednak szybko zaczęła się rozrastać. Obecnie z tygodnia na tydzień przybywa miłośników zimowych kąpieli, a niedzielne spotkanie było rekordowe pod względem frekwencji, bo brało w nim udział aż 25 osób.

Morsowanie jest zajęciem prawie dla wszystkich, z wyjątkiem osób, które cierpią na konkretne schorzenia uniemożliwiające ten rodzaj aktywności, jak np.: choroby układu krążenia. Morsować można w każdym wieku, co udowodnił najmłodszy uczestnik, który ma dopiero cztery lata.

- Nie ma się czego bać, bo najważniejsze są chęci. Ja podszedłem do tego bez żadnych wcześniejszych przygotowań. Na początku po wejściu do wody człowiek w ogóle nie czuje zimna, dopiero po około dwóch minuta odniosłem wrażenie, że ta woda jest trzy razy gęstsza niż normalnie – mówił Rafał, który w niedzielę morsował po raz pierwszy.

Kiedy już przełamiemy swoją psychiczną barierę, która powstrzymuje nas przed wejściem do zimnej wody czekają nas same korzyści. Przede wszystkim morsowanie wskazane jest dla wszystkich osób, które często się przeziębiają, ponieważ dla nich jest to szansa na zwiększenie swojej odporności. Zimna woda to również sposób na zgubienie zbędnych kilogramów.

- W tamtym roku rozmawiałem z dziewczyną, która morsowała cały sezon dwa, trzy razy w tygodniu i przez zimę schudła pięć kilogramów  – mówił Marceli Chałczyński, współzałożyciel Morsów Kozienice.

 


Pomimo, że tego dnia temperatura na dworze dochodziła do sześciu stopni to na wodzie wciąż utrzymuje się warstwa lodu, którą trzeba było odpowiednio potraktować.

 

Przed planowanym wejściem do zimnej wody niezbędna jest odpowiednia rozgrzewka.

 

Pozytywna energia, która towarzyszy spotkaniom kozienickich morsów nie pozwala myśleć im o zimnie.


Jak dołączyć?

Po prostu przyjść. Jeśli nie mamy żadnych przeciwskazań zdrowotnych, jedyne co musimy zrobić to wpisać się na listę i zapoznać z podstawowymi zasadami. Osoby, które zamierzają zrobić to pierwszy raz muszą pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. Ponadto na brzegu musimy mieć przygotowane suche ubrania, które założymy zaraz po wyjściu z wody.

- Wchodzisz do wody śmiało, nie zatrzymując się, ale też nie wbiegając. Pierwszym razem jest to minuta, dwie, a trzy to absolutne maksimum. Przede wszystkim trzeba słuchać swojego organizmu – wyjaśniał Marceli Chałczyński.

Informacje o terminach i miejscach spotkań każdy zainteresowany znajdzie na facebook’owym profilu Morsów Kozienice TUTAJ.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski
Burmistrz Kozienic, wójtowie powiatu kozienickiego, przedstawiciele sejmiku województwa maz...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
7 stycznia w czasie zebrania komisji zdrowia rady powiatu kozienickiego przedstawiciele Grupy Nowy Szpita...
Fot. Enea Wytwarzanie
18 stycznia ponad 30 wolontariuszy z Enei Wytwarzanie wzięło udział w spotkaniu z Zarządem, podczas kt&oa...
W środę 23 stycznia o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Gniewoszów odbędzie się wieczornic...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook