Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r., 259 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Sitarski
Za nami pierwsza runda konkursu o nagrodę znanego kompozytora
Dodał: KamZap, 03-06-2019 08:00, odsłon: 524
Fot. KDK
Fot. KDK

Ponad 25 wokalistów z całego kraju zaprezentowało się w niedzielę, 2 czerwca, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Tego dnia odbyły się tam kwalifikacje wstępne do XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, odbywającego się w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka.

Przybyłych na to wydarzenie artystów i ich bliskich przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska. Przybliżyła ona zebranym sylwetkę patrona festiwalu i domu kultury – Bogusława Klimczuka. Nawiązała m.in. do jego działalności na rzecz promocji młodych talentów i przypomniała, że mimo iż swoje życie zawodowe związał z Warszawą, to zawsze chętnie bywał w Kozienicach. Sporo uwagi Elwira Kozłowska poświęciła także samemu festiwalowi, którego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia. Ponadto dyrektor przekazała uczestnikom pozdrowienia od Marka Klimczuka, syna kompozytora, który ze względów zdrowotnych nie mógł być obecny na kwalifikacjach.

 

Chwilę później głos zabrała instruktor KDK Aleksandra Sitnik, która poprowadziła niedzielne kwalifikacje. Przedstawiła jurorów, którym przypadła ocena poszczególnych występów. W jury zasiedli: Piotr Dąbrówka – wokalista, kompozytor, autor piosenek, interpretator poezji; Dariusz Szewc – muzyk i aranżer oraz sekretarz jury bez prawa głosu Elwira Kozłowska – dyrektor Kozienickiego Domu Kultury, a także dyrektor Festiwalu Muzyki Rozrywkowej.

 

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, bo poziom kwalifikacji był wysoki. Na scenie tego dnia wystąpiło wielu utalentowanych muzyków, a wśród nich byli laureaci ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali i konkursów, a także uczestnicy telewizyjnych programów muzycznych. Każdy z nich miał do zaprezentowania jedną piosenkę, a na życzenie jury mógł wykonać także drugą.

 

Po około trzech godzinach przesłuchań konkursowych, jury udało się na burzliwe narady, by po kilkudziesięciu minutach ogłosić werdykt. Do koncertu finałowego, który odbędzie się 30 sierpnia zakwalifikowali się: zespół Bloom (Radom), Magdalena Chołuj (Morawica), Małgorzata Jeśmontowicz-Kreft (Bytów), Natalia Kawszyn (Płock), Małgorzata Kutyła (Kozienice), Małgorzata Nakonieczna (Kielce), Laura Olchawa (Kielce), Paweł Rydz (Małogoszcz), Arkadiusz Solarz (Radom), Klaudia Stańczyk (Małogoszcz), Wiktoria Tomaszewska (Chynów), Michał Trojanowski (Warszawa), Aleksandra Wedman (Nowe Grobice), Agnieszka Werens (Starachowice), Sebastian Wojtczak i Daniel Rychter (Łódź), Patrycja Wołos (Kozienicki Dom Kultury) i Patrycja Zawisza (Skaryszew).

 

Protokół komisji konkursowej będzie opublikowany na stronie KDK.

 

Organizatorem konkursu jest Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

TUTAJ znajdziecie bogatą galerię zdjęć z eliminacji.

 

źródło: KDK 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KKS Kozienice
Trwa nabór uzupełniający do drużyn młodzieżowych Enei KKS-u Kozienice. Podpowiadamy, kiedy odbywaj...
Fot. KDK/Spotkanie pokonkursowe Grupy Twórczej Vena - 2018
Kozienicki Dom Kultury imienia Bogusława Klimczuka zaprasza na spotkanie pokonkursowe członków Gru...
Weekend, który nadszedł stoi pod znakiem imprez. W naszym regionie odbędzie się wiele interesujący...
Fot. archiwum Kozienice24
Wójt gminy Sieciechów oraz proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zajezierzu z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook