Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
XLII Sesja Rady Powiatu Kozienickiego. O czym dyskutowali radni?
Dodał: KamZap, 23-05-2018 19:32, odsłon: 1892
Fot. Kozienice24
Fot. Kozienice24

W środę 23 maja w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kozienicach odbyła się XLII Sesja Rady Powiatu Kozienickiego. Wśród omawianych spraw znalazły się zmiany w kozienickim szpitalu, remont drogi krajowej 48, a także zmiany w uchwale budżetowej.

Na początku starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung przeczytał sprawozdanie z prac zarządu powiatu kozienickiego. W czasie sześciu posiedzeń zarząd zajął się m.in. sprawą Reha-Complex prowadzącą oddział stacjonarny rehabilitacji w Kozienicach. SPZZOZ w Kozienicach wyszedł z propozycją, żeby w ramach pomocy dla tej firmy zwolnić ją czasowo z płacenia czynszu, a jej personel zatrudnić w SPZZOZ. Według opinii prawnej zwolnienie z czynszu nie wchodzi w grę, a sprawa personelu pozostaje jeszcze nie wyjaśniona. Przyszłość Reha-Complex w Kozienicach wciąż pozostaje niejasna. Plan, żeby firma dalej pełniła swoje usługi, tylko teraz jako podwykonawca o czym pisaliśmy TUTAJ ma jeszcze szansę na realizację. Jednak, gdyby Reha-Complex przestała prowadzić rehabilitację stacjonarną cały czas pozostaje rehabilitacja dzienna, lecz w tym przypadku pacjent musi każdorazowo przyjeżdżać do szpitala na każdy zabieg.

Następnie dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej Elżbieta Czapla w Kozienicach przeczytała informację na temat funkcjonowania tej placówki.

Kolejnym punktem obrad było rozpatrzenie projektów uchwały w sprawie wydzierżawienia w drodze przetargu części nieruchomości gruntowej o powierzchni 60 metrów kwadratowych na okres 9 lat położonej w Kozienicach przy ulicy Al. Władysława Sikorskiego. Rada Powiatu wyraziła zgodę na dzierżawę przy trzech głosach wstrzymujących.

Kolejna uchwała dotyczyła wprowadzenia zmian w budżecie powiatu kozienickiego na 2018 rok, która zakłada zwiększenie dochodów o 524 833 złote do kwoty 59 519 507 złotych. O tę samą kwotę zwiększone zostaną wydatki i w 2018 roku wyniosą 59 909 753 złote. Uchwała została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym.

Ostatnia przyjęta tego dnia uchwała dotyczyła rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Kozienickiego. Rada Powiatu przy jednym głosie wstrzymującym uznała skargę za bezzasadną.

Później przyszedł czas odpowiedzi na zapytania i interpelacje radnych.
Radna Grażyna Ziółek pytała o możliwość wykonania ronda na skrzyżowaniu ul. Legionów i Głowaczowskiej w Kozienicach w ramach planowanego remontu DK 48. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Łopuszański wyjaśnił, że dokładne plany wciąż są na etapie tworzenia i konsultacji, a lobbowanie tego typu pomysłów leży w znacznej mierze po stronie Urzędu Miejskiego. Marcin Łopuszański poruszył również kwestię budowy przejścia dla pieszych w Brzeźnicy. Według dyrektora wszystkie dotychczasowe oferty był nieakceptowalne cenowo. Prace te mogą zostać wykonane za 10 tys. złotych i właśnie teraz trwają negocjacje z wykonawcą, który może to zrobić za tę kwotę. Pracę mogą rozpocząć się w październiku tego roku.

Radna Ziółek pytała również o odejście dwóch lekarzy z oddziału chirurgii w Kozienicach, na co dyrektor szpitala Jarosław Pawlik odpowiedział, że dwóch lekarzy, którzy przechodzą na emeryturę nadal będą pełnili swoje dotychczasowe obowiązki, tylko w oparciu o kontrakt. Dyrektor szpitala odniósł się również do pytania radnego Krzysztofa Sałka o przyczynę zmiany czasu pracy poradni chirurgicznej w szpitalu z 5 do 3 dni w tygodniu. Jak się okazało tylko na tyle dni pracy poradni pozwala obecny stan personelu.

Na kolejne pytanie radnej Ziółek dotyczące budowy mostu na Wiśle w okolicy Kozienic odpowiedział Starosta. Andrzej Jung potwierdził, że w ogłoszonych wczoraj przez Premiera Mateusza Morawickiego planach budowy 22 mostów w całej Polsce, znajduje się ten w okolicy Kozienic i Maciejowic (powiat garwoliński). 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...
Fot. PSP im. BCh
We wtorek w PSP im. BCh w Ursynowie odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zaprezentowali przed...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook