Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 108 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Wysokie miejsce gminy Głowaczów w prestiżowym konkursie
Dodał: KamZap, 27-08-2018 15:12, odsłon: 1881
UG Głowaczów
UG Głowaczów

24 sierpnia w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się Uroczysta Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017.

Do konkursu zostało zgłoszonych 540 inwestycji z całego kraju. Do ścisłego finału zakwalifikowano tylko 53 inwestycje, w tym tę z gminy Głowaczów, do najlepszej siódemki w kategorii „Drogi i Obiekty Mostowe” .

 

- Samo wejście do finału jest dla nas ogromnym sukcesem – mówi wójt gminy Grzegorz Małaśnicki. - Byliśmy przecież najmniejszą gminą, której się to udało. Wielkim zaskoczeniem było uzyskanie I miejsca w głosowaniu internautów na „Modernizacje Roku”. Udało się pokonać duże samorządy m.in.  Legnicę, Bielsko Białą, Opole, Poznań, Rzeszów i Płock.  Dodatkowo , jako jedyni otrzymaliśmy  nagrodę  specjalną ogólnopolskiego czasopisma budowlanego ROM-DOM. Nagrody zostały przyznane za budowę dróg gminnych – ul.Parcela i ul. Nadrzeczna w Brzózie. Prawie od zera powstało ponad 3 km  dróg asfaltowych, oświetlonych , z chodnikami i ścieżkami rowerowymi - dodaje.

Z kolei sekretarz gminy Piotr Kozłowski przynał, że cieszy go nagroda przyznana przez ekspertów, którzy docenili wysiłek i skuteczność gminy w pozyskiwaniu funduszy. - Oczywiście projekty realizowane przez duże miasta były dużo droższe, ale doceniono też to, że  gmina Głowaczów pozyskała  na ww. inwestycje dotację z funduszy UE  (PROW) w wysokości 2 835 744 zł, co stanowi największą dotację dla jednej gminy na całym Mazowszu - mówił Piotr Kozłowski.

Ta nagroda, jak mówił Wójt Grzegorz Małaśnicki, pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku,  dążąc do zaspokojenia potrzeb naszych mieszkańców z wykorzystaniem środków zewnętrznych.

 


Brzóza Parcela przed...

 

...i po.

 

Droga gminna (ulica Nadrzeczna w Brzózie) przed...

 

... i po.

 

XXII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2017" odbył się pod patronatem: Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP, Podsekretarza Stanu Jana Widery w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Marszałka Województwa Opolskiego, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Środowiska Podsekretarz Stanu Sławomir Mazurek, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Patronat naukowy objęli Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Białostockiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Politechniki Śląskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Technical University in Zvolen-Słowacja.

Patronat medialny sprawował Dziennik Rzeczpospolita.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kilka tygodni temu Przedszkolaki z Legia Soccer Schools w Kozienicach rozpoczęli zajęcia w sezonie wiosen...
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 18 kwietnia odbyła się pierwsza po wyborach sołeckich narada sołtysów i przewodniczącyc...
ilustracja, źródło: polskatimes
Wniosek o dotację do budowy mostu na Wiśle w okolicy Świerży Górnych w ramach rządowego programu &...
Drugi tydzień z rzędu, Kino KDK zaprasza najmłodszych widzów na animację „Manu. Bądź sobą!&r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook