Dzisiaj jest czwartek, 17 stycznia 2019 r., 17 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wymiany pieców, okręgi wyborcze w Kozienicach oraz Dzień Puszczy Kozienickiej. Za nami obrady XL Sesji Rady Miejskiej.
Dodał: KamZap, 27-03-2018 22:47, odsłon: 2725
fot. KZ
fot. KZ

We wtorek 27 marca w sali konferencyjnej urzędu miejskiego w Kozienicach odbyła się XL Sesja Rady Miejskiej. Wśród przyjętych tego dnia uchwał znalazły się m.in. te dotyczące udzielenia dotacji celowej na wymianę źródła ciepła w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy. Była także mowa o brakach prądu na osiedlu skarpa oraz psie grasującym na osiedlu Energetyki.

Jedną z uchwał poddanych pod głosowanie była ta dotycząca udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Kozienickiemu. Na pytanie radnego Bożka o kwoty przekazywane powiatowi przez gminę Kozienice mogliśmy usłyszeć odpowiedź, że urząd miejski przeznaczył na realizację programu naprawczego SPZZOZ Kozienice 240 tys. złotych, z których do grudnia 2017 roku zostało wykorzystanych już 206 tys. złotych.

W czasie tej sesji rady miejskiej została podjęta również decyzja dotycząca cieszącego się duża popularnością lokalnej imprezy jaką są Dni Puszczy Kozienickiej. Według nowej uchwały z „Dni” zrobił się jeden „Dzień” obchodzony w każdą pierwszą sobotę czerwca.

Radni jednogłośnie przyjęli również uchwałę dotyczącą przyjęcia regulaminu udzielenia dotacji celowej na wymianę źródła ciepła w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy. Urząd miejski w tym roku przeznaczy na ten cel 500 tys. złotych. Te środki będą wsparciem dla 100 gospodarstw domowych, jednak na liście oczekujących jest około 300 osób. Najprawdopodobniej w przyszłości program ten będzie kontynuowany, co może pozwolić na wymianę pieców u wszystkich tych osób tylko ze środków własnych gminy w przeciągu najbliższych trzech lat, choć wiceburmistrz Czerwiński nie wyklucza uzyskania na ten cel środków zewnętrznych. O kolejności przyznawania dotacji decyduje kolejność złożenia wniosku.

Inne uchwały przyjęte tego dnia przez radę miejską to te dotyczące: zmian w uchwale budżetowej gminy na rok 2018 jak i zmianę w wieloletniej prognozie finansowej gminy, rozpatrzenia skargi na nienależyte wykonanie zadań przez burmistrza, przyjęcie „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy, Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacji na lata 2018-2020.

Inną uchwałą podjętą przez radnych była ta dzieląca gminę na trzy okręgi wyborcze przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Podział jest następujący:
Okręg nr I: Osiedle nr 1, 2 i 3, razem 8 536 mieszkańców – 6 mandatów
Okręg nr II: Osiedle nr 4, 5 i 6 oraz sołectwo Aleksandrówka, razem 9 717 mieszkańców – 7 mandatów
Okręg nr III, w którego skład wchodzą pozostałe sołectwa, razem 11 351 mieszkańców – 8 mandatów.

W tym miejscu warto nadmienić, że tego typu uchwała jest przyjmowana przez radę miejską ostatni raz, ponieważ zgodnie z nowymi przepisami podziału na okręgi będzie dokonywał komisarz wyborczy.

W czasie na pytania i interpelacji radny Kuźnar pytał o braki w dopływie prądu do mieszkań na osiedlu Skarpa na skutek prowadzonego tam remontu. Powodem takiego stanu rzeczy są różnice między planem położenia kabli elektrycznych w ziemi, a faktycznym miejscem i głębokością na jakiej się znajdują, czego budowniczy nie są w stanie przewidzieć.

Radny Martin Bożek z kolei nawiązał do sprawy rottweilera atakującego ludzi na osiedlu Energetyki, o którym pisaliśmy TUTAJ. Nową informacją w tej sprawie jaką przekazał w czasie sesji burmistrz Tomasz Śmietanka jest ta o decyzji powiatowego lekarza weterynarii. Zgodnie z nią pies znajduje się w odosobnieniu i jest poddany obserwacji weterynaryjnej do 5 kwietnia. Tak jak pisaliśmy wcześniej w sprawie psa prowadzone są czynności pod kątem wykroczenia z atr. 77 Kodeksu wykroczeń, a także toczy się postępowanie.

Jako, że sesja ta wypadała akurat w Wielki Tydzień, przed zamknięciem obrad burmistrz Tomasz Śmietanka razem z przewodniczącym rady miejskiej Mariuszem Prawdą i jego zastępcami: Edwardem Pułkowskim i Andrzejem Kowalskim złożyli całej radzie i wszystkim obecnym życzenia wielkanocne.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
„Bośnia – kraj spalonego sąsiada” oraz „Cypr wstrząśnięty, nie zmieszany” t...
Fot. KDK
Od 14 stycznia do 11 lutego w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego można oglądać wystawę „...
Wczoraj policjanci z Kozienic zatrzymali kierującego pojazdem renault, który jechał bez zapiętych ...
Fot. archiwum
Od 28 stycznia do 1 lutego w ramach pierwszego tygodnia ferii z KCRiS odbędzie się 22 edycja Turnieju Pił...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook