Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r., 148 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Wspólna integracja na „Święcie Pieczonego Jabłka”
Dodał: MaG, 01-10-2019 19:17, odsłon: 536
fot.OJK
fot.OJK

Pod koniec września w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbyło się spotkanie integracyjne nauczycieli z uczestnikami poszczególnych kół zainteresowań i ich rodzicami.

Okazją do spotkania było  „Święto  Pieczonego Jabłka” -  imprezy oficjalnie rozpoczynającej kolejny rok zajęć w  „Ogrodzie Jordanowskim”. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Promowanie zdrowego stylu życia przez zachęcenie do prawidłowego odżywiania”.


Przybyłych powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, która poprowadziła całą imprezę. Spotkanie rozpoczęto od zaśpiewania piosenki na powitanie „ Wszyscy są witam Was” a potem przekazano najważniejsze informacje związane z organizacją zajęć stałych w bieżącym roku szkolnym oraz przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie  placówki oraz przekazano ważne informacje na temat korzystania z sal oraz budynku w OPP „OJ”

 


W trakcie trwania całej imprezy nauczyciele prowadzili spotkania z rodzicami uczestników poszczególnych kół zainteresowań, podczas których dokonano wyborów do Rady Rodziców.   Dzieci z radością brały udział w licznych „jabłkowych” atrakcjach, które rozpoczęto wspólną zabawą taneczną w rytmie piosenki pt. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dzieci poznały nazwy witamin, dowiedziały się, jak bardzo ważną funkcję spełniają w organizmie człowieka i w jakich produktach spożywczych można je znaleźć.


Uczestnicy kół zainteresowań chętnie brali udział w zabawach zręcznościowych, takich jak podawanie jabłek w kole, rozpoznawanie owoców za pomocą dotyku a także miały za zadanie podzielić produkty na zdrowe i niezdrowe oraz jaki napój należy pić. Okazało się, że dzieci świetnie wiedzą co jest dla nich dobre.

 


Nie zabrakło różnorodnych zabaw twórczych, m.in. improwizacji tanecznych z chusteczkami do muzyki o zmiennej dynamice, pląsów w kole, ozdabiania papierowych drzew własnoręcznie wykonanymi owocami czy odgadywanie zagadek na temat owoców.


Dzieci wraz z rodzicami uczyły się piosenki ułożonej specjalnie z okazji rozpoczęcia nowego roku pracy pozaszkolnej w „Ogrodzie Jordanowskim”.


 Wszyscy zmęczeni zabawą mogli nabrać sił w przygotowanej w plenerze „zdrowej cukierence”, gdzie  serwowano pieczone jabłka z żurawiną. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Z powodu epidemii zamknięta została większość ośrodków pomocy społecznej dla osób korzystaj...
Zużyte fotele, kanapa, elementy wyposażenia mieszkania. Pasażerowie białego busa na kozienickich numerach...
Fot. UM Kozienice
Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski oraz byli burmistrzowie, a mianowicie Tomasz Śmietanka, a także...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Pszczoły ponownie goszczą na tarasie Centrum Kulturalno-Artystycznego

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook