Dzisiaj jest środa, 13 listopada 2019 r., 317 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Wspólna integracja na „Święcie Pieczonego Jabłka”
Dodał: MaG, 01-10-2019 19:17, odsłon: 448
fot.OJK
fot.OJK

Pod koniec września w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbyło się spotkanie integracyjne nauczycieli z uczestnikami poszczególnych kół zainteresowań i ich rodzicami.

Okazją do spotkania było  „Święto  Pieczonego Jabłka” -  imprezy oficjalnie rozpoczynającej kolejny rok zajęć w  „Ogrodzie Jordanowskim”. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Promowanie zdrowego stylu życia przez zachęcenie do prawidłowego odżywiania”.


Przybyłych powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, która poprowadziła całą imprezę. Spotkanie rozpoczęto od zaśpiewania piosenki na powitanie „ Wszyscy są witam Was” a potem przekazano najważniejsze informacje związane z organizacją zajęć stałych w bieżącym roku szkolnym oraz przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie  placówki oraz przekazano ważne informacje na temat korzystania z sal oraz budynku w OPP „OJ”

 


W trakcie trwania całej imprezy nauczyciele prowadzili spotkania z rodzicami uczestników poszczególnych kół zainteresowań, podczas których dokonano wyborów do Rady Rodziców.   Dzieci z radością brały udział w licznych „jabłkowych” atrakcjach, które rozpoczęto wspólną zabawą taneczną w rytmie piosenki pt. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dzieci poznały nazwy witamin, dowiedziały się, jak bardzo ważną funkcję spełniają w organizmie człowieka i w jakich produktach spożywczych można je znaleźć.


Uczestnicy kół zainteresowań chętnie brali udział w zabawach zręcznościowych, takich jak podawanie jabłek w kole, rozpoznawanie owoców za pomocą dotyku a także miały za zadanie podzielić produkty na zdrowe i niezdrowe oraz jaki napój należy pić. Okazało się, że dzieci świetnie wiedzą co jest dla nich dobre.

 


Nie zabrakło różnorodnych zabaw twórczych, m.in. improwizacji tanecznych z chusteczkami do muzyki o zmiennej dynamice, pląsów w kole, ozdabiania papierowych drzew własnoręcznie wykonanymi owocami czy odgadywanie zagadek na temat owoców.


Dzieci wraz z rodzicami uczyły się piosenki ułożonej specjalnie z okazji rozpoczęcia nowego roku pracy pozaszkolnej w „Ogrodzie Jordanowskim”.


 Wszyscy zmęczeni zabawą mogli nabrać sił w przygotowanej w plenerze „zdrowej cukierence”, gdzie  serwowano pieczone jabłka z żurawiną. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kozieniccy policjanci, pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz...
fot.KKS
Blisko miesiąc musieli czekać fani siatkówki w Kozienicach, by ponownie zobaczyć zawodników...
fot.Enea
12 listopada 2019 r. odbył się pierwszy z dwóch warsztatów pn. Świąteczna Gwiazdka z Eneą. ...
Po rocznej przerwie Szlachetna Paczka powróciła do Kozienic. Na terenie powiatu kozienickiego dzia...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook