Dzisiaj jest środa, 22 maja 2019 r., 142 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Włoskie klimaty, pokaz iluzji i mnóstwo innych atrakcji. Za nami kolejne Dni Gminy Sieciechów.
Dodał: KamZap, 23-07-2018 08:00, odsłon: 3013
Fot. Kamil Zapora / A©Arpass
Fot. Kamil Zapora / A©Arpass

W niedzielę 22 lipca na placu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sieciechowie odbyły się kolejne już Dni Gminy Sieciechów, które cieszą się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności i nie tylko. Nic dziwnego, skoro co roku organizatorzy dbają o bogaty repertuar. W tym roku był to m.in. pokaz iluzji, występ włoskiego wokalisty Alberto Amatiego czy koncert disco polo. Tego jak wyglądał tegoroczny festyn dowiecie się z relacji poniżej.

Piękne i pogodne niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Sieciechów, ale nie tylko, mogli spędzić bardzo ciekawie na corocznym festynie jakim są Dni Gminy Sieciechów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na dzieci czekały kolorowe, dmuchane zjeżdżalnie i tory z przeszkodami, trampoliny, elektryczne samochody, wata cukrowa i dużo więcej. Na stoisku Lokalnej Grupy Działania można było spróbować pysznych świeżo wyciśniętych soków z lokalnych owoców. Inną propozycją, na pewno wartą uwagi, było stanowisko Muzeum Regionalnego w Kozienicach. Na terenie gminy Sieciechów są prowadzone prace wykopaliskowe, w związku z tym Muzeum wyszło do mieszkańców tej gminy z propozycją warsztatów ceramicznych, tkania krajek oraz prezentacji jak dawniej wykuwano ostrza.

 


Jak widać kuźnia może powstać wszędzie.

Na festyn do Sieciechowa przyjechało wielu gości – artystów. Najpierw mogliśmy oglądać pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Igora Lewandowskiego ze słonecznego Roztocza. Zaczarował on publiczność sztuczkami z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku takich jak karty, sznurki, piłki i chusteczki.

 


Zostanie iluzjonistą nie jest łatwe. Jak przyznał Igor Lewandowski „Yasha Show” tego fachu uczy się już ponad dwanaście lat. Jednak praca się opłaca, ponieważ po takim czasie żonglowanie trzema jabłkami na rowerku jednokołowym wydaje się nie być dla niego problemem.


W obchodach dni gminy Sieciechów wziął udział m.in. radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek. – Dzisiejsze nasze spotkanie ma wyjątkowe znaczenie bowiem każdy festyn ma to do siebie, że wzbogaca osobowości, integruje ludzi i promuje społeczność lokalną – mówił Gołąbek.


Korzystając z okazji radny rozdał również najmłodszym uczestnikom festynu elementy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze.

 


Festyn udał się koncertowo

W niedzielę Sieciechów skąpany był w promieniach gorącego lipcowego słońca. W takim klimacie zapewne świetnie czuł się kolejny artysta, który wystąpił w czasie Dni Gminy Sieciechów, czyli Alberto Amati – wokalista prosto z gorącej Italii. W jego wykonaniu mogliśmy usłyszeć największe włoskie przeboje.

 

 

Któż z nas nie zna takich utworów jak: Quando Quando Quando czy Marina.

 


Przy takiej muzyce nogi same rwały się do tańca.

 

- Zainteresowanie Dniami Gminy Sieciechów jest coraz większe. Najlepiej świadczy o tym to, że gmina tylko w części jest fundatorem dzisiejszej zabawy, ponieważ otrzymaliśmy ogromne wsparcie od różnych firm i instytucji – mówił wójt gminy Sieciechów Marian Zbigniew Czerski.


Tak jak powiedział wójt, mieszkańcy Sieciechowa chętnie biorą udział w obchodach dni swojej gminy. Tego dnia nie trzeba nikogo namawiać, żeby swoje kroki skierował właśnie tutaj i wspólnie z innymi mieszkańcami cieszył się mnóstwem atrakcji przygotowanym przez organizatorów.

 


- Dzisiaj wszystko jest ciekawe, występy dzieci, stroje ludowe, włoskie piosenki. Naprawdę dobrze się bawimy – mówiła pani Iza, która podobnie jak większość przyszła na festyn z całą rodziną.

 


- Pogoda nam dzisiaj sprzyja. Póki co jestem zadowolona, włoskie piosenki przypadły mi do gustu, zobaczymy jak pozostała część, ale myślę że będzie równie interesująco
– mówiła pani Dorota (z prawej), która bawiła się razem siostrzenicą i z mamą.


Pani Dorota z pewnością się nie zawiodła, ponieważ zespół Redox, który nie po raz pierwszy grał w Sieciechowie zapewnił publiczności energetyczny koncert.

 


Zespół zaczął od przeboju, który każdy znał i wspólnie śpiewał – „Zakochany Klaun”

 


Już w pierszych minutach Redox rozkręcił publiczność do tego stopnia, że nawet mniej odporne ławki tego nie wytrzymały.

Po zakończonym koncercie przyszedł czas na zabawę taneczną, aż do samej północy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To miło że tym razem nikt nikogo nie pobił, nie wymiotował i nie zataczał się:-) Bardzo budujące...
23-07-2018, 15:20:42
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
We wtorek w powiecie garwolińskim odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył m.in. Wice...
Fot. I LO w Kozienicach
W piątek 17 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego odbył się „Dzień Otw...
fot. Komenda Stołeczna Policji
Funkcjonariusze na terenie działek rekreacyjnych w powiecie kozienickim zlikwidowali plantację konopi ora...
ilustracja, pixabay.com/anaterate
We wtorek 28 maja o godzinie 18:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbęd...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook