Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wkrótce ruszają zapisy na nową edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Dodał: KamZap, 27-08-2018 10:38, odsłon: 580

12 września Kozienicki Dom Kultury im. rusza z jedenastą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na nowy rok akademicki seniorzy mogą zapisywać się od 1 do 11 września. Oferta edukacyjno-kulturalna jak zwykle jest bardzo bogata.

Jesień życia to czas spokoju i odpoczynku od pracy zawodowej, ale także czas wielkich możliwości, szansa na dalszy rozwój, uczenie się i poznawanie nowych, nieodkrytych jeszcze obszarów. Idea uczenia się przez całe życie, tak promowana obecnie na całym świecie, przyświeca również działającemu w Kozienicach Uniwersytetowi. Dlatego Kozienicki Dom Kultury zaprasza wszystkich seniorów, którzy chcą nadal się kształcić i aktywnie spędzać czas. 

Zapisywać się na zajęcia, a także zdobyć szczegółowe informacje można w Centrum Kulturalno-Artystycznym w dniach od 1 do 11 września (1 września od godz. 13.00, w pozostałe dni w godz. 9.00 – 21.00). Stali słuchacze proszeni są o zabranie ze sobą imiennej karty Słuchacza UTW.


Zajęcia w pierwszym semestrze roku akademickiego 2018/2019 odbywać się będą w każdą środę, od 12 września do 12 grudnia, w godz. 11.00 – 14.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Składać się będą z dwóch wykładów, spektaklu lub koncertu. 

W tym roku KDK przygotował bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną. Wykłady wygłoszą m.in.: Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, dr inż. Tomasz Śmietanka – Burmistrz Gminy Kozienice, dr Krzysztof Stalmach – Wicestarosta Powiatu Kozienickiego, Piotr Wojtasik – dziennikarz, dr Stanisław Bajtlik – astrofizyk, dr Sebastian Bielak – podróżnik, Karolina Anna Pawłowska z Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, dr Dobrochna Zielińska – archeolog i nubiolog, oraz wielu innych.

Zaplanowano także m.in.: Spektakl „Czas na Miłość” - Teatr MAM TEATR, Koncert zespołu PIRAMIDY - „Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady”. Ponadto zorganizowane zostaną zajęcia fakultatywne takie jak: aqua aerobic, nauka pływania, zajęcia taneczne, gimnastyka 50+ z elementami ćwiczeń na piłce, joga, nordic walking, zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne, fotograficzne, chór III Wieku, tenis stołowy, zajęcia z brydża oraz języki obce: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański i rosyjski.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ostatnim meczu z Pilicą padło, aż osiem goli, niestety tylko trzy dla Energi. Fot. Sylwester Szymczak
W sobotę Enea KS Energia Kozienice zagra w Białobrzegach ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Żeby oddalić ...
Jeszcze do 28 czerwca można nadsyłać prace na XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komorn...
Badania prowadzone są w busach takich jak ten.
26 lipca w  Garbatce prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. ...
Co ciekawego będzie działo się w ten weekend w naszym regionie?
Koncerty, festyny, biegi, akcje charytatywne – rozpoczynający się weekend zapowiada się ciekawie. Z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook