Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Wielka skala pomocy. Enea Wytwarzanie walczy z koronawirusem
Dodał: DL, 03-06-2020 10:59, odsłon: 1115
Fot. Enea Wytwarzanie
Fot. Enea Wytwarzanie

Już ponad 900 tysięcy złotych przekazała Enea Wytwarzanie na wsparcie finansowe szpitali, placówek medycznych oraz innych instytucji z terenu Regionu Radomskiego, które na co dzień pomagają pacjentom i walczą z koronawirusem. Była też pomoc rzeczowa.

Już w chwili pojawienia się zagrożenia pandemią Enea Wytwarzanie w trosce o zdrowie pracowników, zachowanie ciągłości działania i bezpieczeństwa energetycznego kraju podjęła szereg działań prewencyjnych na terenie spółki. Jednocześnie spółka zaczęła także wspierać szpitale, placówki medyczne oraz inne instytucje bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem i pomoc pacjentom. W ten sposób za pośrednictwem Fundacji Enea po 100 tysięcy złotych otrzymały: Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny sp. z o.o. w Radomiu, Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im dr B. Borzym w Radomiu. Najwięcej, bo 200 tys. złotych dostał Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego w Radomiu.

 

- Było dla nas sprawą oczywistą, że powinniśmy udzielać wsparcia tym placówkom, które angażowały się w walkę z koronawirusem i znajdując się w trudnej, niekiedy wręcz dramatycznej sytuacji, wnioskowały do nas o pomoc. To one same określały potrzeby, my podejmowaliśmy decyzje w najszybszych z możliwych terminach. Za przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze placówki mogły zakupywać potrzebny sprzęt, urządzenia, środki do dezynfekcji czy indywidualnej ochrony – powiedział Antoni Józwowicz, Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie.

 

Urządzenie do dezynfekcji

 

Szpital w Kozienicach, oprócz wspomnianej pomocy otrzymał też od Enei Wytwarzanie bezpośrednie wsparcie materialne – spółka wyposażyła placówkę w maty dekontaminacyjne, zestawy rękawiczek i maseczek, mydło w płynie, środki higieny osobistej, środki bakteriobójcze, wodę oraz meble. Zostało także zakupione urządzenie do dezynfekcji ambulansów wraz z płynem Ultra Spray. Jest to kompleksowy system do dezynfekcji karetek za pomocą suchej mgły. Natomiast Wiceprezes ds. Pracowniczych, Marcin Łukasiewicz, z własnej inicjatywy zakupił materace przeciwodleżynowe.

 

Maseczki i maty

 

Enea Wytwarzanie w trosce o zdrowie najbardziej potrzebujących przekazała maseczki  podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach, natomiast stowarzyszenie „Z potrzeby serca” oraz stowarzyszenie „Grabowianie” z Grabowa nad Pilicą zostały przez spółkę wyposażone w materiały niezbędne do uszycia masek, w ramach akcji charytatywnego szycia maseczek na potrzeby osób, które najbardziej narażone są na zarażenie koronawirusem.

 

Środki ochrony w postaci maseczek wielokrotnego użytku, płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz mydła w płynie otrzymały również placówka Socjalizacyjna Panda oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie. Podobne wsparcie dostały również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, a także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach oraz Urząd Miejski w Kozienicach.

 

W niesienie pomocy włączyły się też działające w Elektrowni Kozienice związki zawodowe, wspierając szycie maseczek dla okolicznych mieszkańców.

 

Owocna okazała się również współpraca ze strażakami i Grupą Motocyklową HusarR z Kozienic - jej członkowie instruowali pracowników Enei Wytwarzanie w zakresie stosowania środków ochrony indywidualnej.

 

Walka z koronawirusem wciąż trwa, a Enea Wytwarzanie nieustannie angażuje się w tę walkę.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...
Na zdjęciu zawodniczki ze zwycięskiej ekipy: (od lewej) Patrycja Przerwa, Aleksandra Kozłowska, Kasia szpera, Ala Morawska
W sobotę, 1 sierpnia na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się turniej w koszykówce 3x3 o tytuł m...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Uczniowie klas ósmych poznali wyniki sprawdzianu. Te wyniki są ważne, bo teraz uczniowie mogą zmie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook