Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
W kozienickim szpitalu wykonano blisko 1800 testów na koronawirusa
Dodał: DL, 17-06-2020 11:56, odsłon: 1978
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Kozienicach przedstawiła bieżącą sytuację placówki. Obecnie ze względu na COVID-19 zamknięta jest Pracowni Radiologii i USG. W dalszym ciągu funkcjonuje także zakaz odwiedzin. Obecnie 87 pracowników jest nieobecnych w pracy z powodu izolacji, kwarantanny czy zwolnień lekarskich. W placówce wykonano już 1756 testów na koronawirusa.

Dyrekcja szpitala informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obecnie przyjmowani są pacjenci na:


• Oddziale Urologii,


• Oddziale Urazowo-Ortopedycznym,


• Oddziale Chirurgii Ogólnej,


• Oddziale Neurologii,


• Oddziale Ginekologiczno — Położniczym,


• Oddziale Pediatrii,


• Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii,


• Oddziale Otolaryngologii,


• Oddziale Zakaźnym.


Nie przyjmowani są za to pacjenci, tylko do Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, który obecnie jest poddany sprzątaniu i dekontaminacji. Także na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nie są przyjmowani pacjenci z zewnątrz ze względu na brak możliwości wykonania diagnostyki obrazowej w tym tomografii komputerowej. Obecnie ze względu na COVID-19 zamknięta jest Pracowni Radiologii i USG.

 

Od 18 maja 2020 roku SP ZZOZ Kozienice został skreślony z „Wykazu podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19” .

 

Realizowane są w dalszym ciągu świadczenia zdrowotne w zakresie: urologii, traumatologii i ortopedii, chirurgii ogólnej, neurologii, ginekologii i położnictwa, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii, chorób zakaźnych.


W drugiej połowie lipca ma rozpocząć się remont traktu porodowego i bloku operacyjnego. Po uzyskaniu zgody Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na czasowe zamknięcie oddziałów zabiegowych, prace remontowo-modernizacyjne zostaną rozpoczęte zgodnie z planem. - Natomiast pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem są kierowani do Izby Przyjęć Oddziału Zakaźnego, gdzie po zbadaniu mogą mieć pobrany materiał biologiczny w kierunku zakażenia koronawirusem, lub nie (o tym decyduje lekarz) - informuje dyrekcja szpitala.

 

W SP ZZOZ w Kozienicach można się rejestrować do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej telefonicznie lub osobiście. W okresie trwania pandemii COVID-19 zachęcamy wszystkich do rejestracji telefonicznej. Pacjenci mogą korzystać z usług Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w poradniach szpitalnych.


W okresie od kwietnia 2020 do chwili obecnej w SP ZZOZ w Kozienicach, celem pełnej ochrony placówki przed rozprzestrzenianiem się epidemii wykonano 1756 testów SARS-CoV- 2 met. PCR.

 

W SP ZZOZ w Kozienicach można się rejestrować do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej telefonicznie lub osobiście. - W okresie trwania pandemii COVID-19 zachęcamy wszystkich do rejestracji telefonicznej. Pacjenci mogą korzystać z usług Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w poradniach szpitalnycj - zachęca dyrekcja.

 

Blisko 1800 testów na koronawirusa


W okresie od kwietnia 2020 do chwili obecnej w SP ZZOZ w Kozienicach, celem pełnej ochrony placówki przed rozprzestrzenianiem się epidemii wykonano 1756 testów SARS-CoV- 2 met. PCR.


Laboratorium Analityczne Centralne w SP ZZOZ w Kozienicach działa w pełnym zakresie. Ponadto w Laboratorium Analitycznym Centralnym od dnia 20 maja 2020 roku każdy może wykonać badania na obecność przeciwciał (Anty-SARS- CoV-2) przeciwko zespołowi ciężkiej, ostrej niewydolności oddechowej spowodowanej koronawirusem (SARSCoV-2). Badanie jest testem pomocniczym w określeniu reakcji immunologicznej na SARSCoV-2. Koszt badania wynosi 80 zł.


Od 1 czerwca 2020 istnieje możliwość pobierania materiału do badań molekularnych - wymazowych COVID-19 (PCR) u każdego chętnego pacjenta za odpłatnością. Pobrane próbki wysyłane są do specjalistycznych pracowni diagnostycznych. Koszt tego badania to 560 zł. - Zapraszamy zakłady pracy do zamawiania powyższych testów u swoich pracowników - zaprasza dyrekcja szpitala.

 

W dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin

 

W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, w SP ZZOZ dalej obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych oraz bezwzględny zakaz opuszczania oddziałów przez chorych. Zakaz odwiedzin dotyczy także Zakładu Pielęgnacyjno — Opiekuńczego. Informacje o stanie zdrowia pacjenta można otrzymać telefonicznie u lekarzy oddziałów. Wszystkie telefony do oddziałów znajdują się na stronie internetowej szpitala www.szpitalkozienice.pl w zakładce kontakt.


Jak informuje dyrekcja Szpitala Powiatowego w Kozienicach istnieje możliwość przekazania paczki z niezbędnymi rzeczami dla pacjenta hospitalizowanego. Paczki nie mogą one zawierać wartościowych przedmiotów. Podpisane paczki można przekazać na Portierni przy głównym wejściu w godzinach od 1000 do 1500 Paczka, po zawiadomieniu telefonicznym, jest odbierana przez pracownika oddziału lub Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, w którym przebywa dany pacjent. Szpital nie odpowiada za przyjęte paczki.


W SP ZZOZ w Kozienicach pracuje ogółem 497 pracowników medycznych. Obecnie 87 pracowników jest nieobecnych w pracy z powodu izolacji, kwarantanny czy zwolnień lekarskich.

 

Trudności szpitala w Kozienicach


- Stan epidemii to bardzo trudny okres dla SP ZZOZ w Kozienicach, także pod kątem finansowym. Na dzień dzisiejszy na rynku funkcjonują bardzo wysokie koszty asortymentu medycznego, szczególnie sprzętu oraz środków ochrony biologicznej, niezbędnych do ochrony przed COVID-19. Możemy szczerze przyznać, iż w stosunku do lat ubiegłych ceny sprzętu medycznego oraz środków ochrony biologicznej wzrosły 3, a czasem 4-krotne. Wydatki SP ZZOZ Kozienice na środki zabezpieczające w dobie epidemii opiewają już blisko 2 mln. PLN. Ogromne trudności sprawiają także opóźnienia w dostawach, zawieszanie bieżących umów przetargowych przez dostawców czy brak ofert w ogłaszanych przetargach. Powyższe oraz ogromne zużycie asortymentu dla ochrony przed COVID-19 m.in. fartuchów, masek FFP3, ubrań operacyjnych, osłon, czepków obliguje konieczność zakupu niektórych artykułów na podstawie Ustawy z dnia 02.03.2020 r. o przeciwdziałaniu COVID-19, celem niedoprowadzenia do paraliżu szpitala w kluczowych dostawach. Przed każdym tego typu pilnym zakupem SP ZZOZ Kozienice dokonuje uproszczonego szacowania rynku w kilku konkurencyjnych firmach celem uzyskania jak najkorzystniejszej oferty - informuje dyrekcja.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...
Gmina Kozienice ma zamiar aktywnie uczestniczyć w akcji mającej na celu bezpieczne usuwanie azbestu. Tute...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook