Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
W Grabowie nad Pilicą szyją maseczki ochronne dla służb medycznych. Sprawdź jak możesz pomóc
Dodał: DL, 27-03-2020 09:04, odsłon: 2751
Fot. Facebook - Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca”
Fot. Facebook - Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca”

Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” oraz Stowarzyszenie „Grabowianie” z Grabowa nad Pilicą połączyły siły i rozpoczęły akcję charytatywnego szycia maseczek na potrzeby różnych instytucji, których pracownicy są najbardziej narażeni na zarażenie się koronawirusem. Pani Małgorzata, która aktywnie wspiera akcję wskazuje, że stowarzyszenie koncentruje się głównie na przedstawicielach służb medycznych. Inicjatywę można wesprzeć na kilka różnych sposobów, w tym zakupując materiał niezbędny do uszycia maseczki, a także włączając się do samej akcji szycia. Akcję wspiera Enea Wytwarzanie. 

Głównym inicjatorem akcji było Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” z Grabowa nad Pilicą. Od razu włączyli się do niej członkowie Stowarzyszenia „Grabowianie”. Szyciem maseczek zajmują się: Marianna Petryka, Janina Śpiewak, Barbara Michalska, Jolanta Michalska, Małgorzata Siekut, Zofia Bogumił

 

Pani Małgorzata apeluje do wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc. Jeśli ktoś umie szyć, niech dołączy, jeśli tego nie potrafi to potrzebna jest także pomoc w postaci między innymi materiałów niezbędnych do wykonania większej ilości maseczek. Tymi materiałami są na przykład flizelina medyczna, bawełna, tasiemki, lamówki, nici. Potrzebni są wolontariusze jak i osoby, które posiadające maszynę do szycia.

 

- Pomysł szycia maseczek pojawił się w naszych głowach już na początku szalejącej epidemii. Utworzyliśmy wydarzenie oraz zrzutkę, aby nagłośnić potrzebę współpracy. Oczekujemy wsparcia finansowego, rzeczowego, a także wsparcia wolontariuszy do szycia masek - mówiła Pani Małgorzata.

 

Maseczki przekazywane będą przedstawicielom służb medycznych, straży pożarnej, policji oraz wszystkich innych służb, które będą wykazywać zapotrzebowanie na maseczki.

 

Dla kogo szyją maseczki? Jak informuje Pani Małgorzata, uszyły ich już ich około 1000 sztuk. - Charytatywnie szyjemy dla służb medycznych, mundurowych oraz wszystkich bohaterów, którzy narażają swoje życie i zdrowie w walce z koronawirusem, na terenie gminy Grabów nad Pilicą i powiatu kozienickiego. Na dzień dzisiejszy nasze Stowarzyszenie „Grabowianie” oraz Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” z Grabowa nad Pilicą, łącząc siły, uszyło około tysiąca sztuk bawełnianych maseczek ochronnych, które czekają na odbiór. Będą przekazane, w pierwszej kolejności dla Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Następnie dla Państwowej Straży Pożarnej, Policji, oraz wszystkich służb, które zgłoszą do nas zapotrzebowanie na maseczki. - odpowiada Małgorzata Siekut.

 

Rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Elżbieta Cieślak bardzo pozytywnie wyraża się na temat oddolnych inicjatyw, które w obecnej sytuacji mają za zadanie pomagać i dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. - Chcemy bardzo serdecznie podziękować za każdą inicjatywę. Oczywiście wszelkie środki nam się przydadzą, ponieważ są bardzo potrzebne. Wspaniały gest i chcemy serdecznie za to podziękować, bo każde wsparcie w obecnej sytuacji jest bardzo ważne, z racji tego, że chcemy być bezpieczni i dla siebie, ale i dla pacjentów. Wszelkie takie inicjatywy są dla nas niezwykle cenne - mówiła rzecznik.

 

Chcesz pomóc i wesprzeć akcję Stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” Grabów nad Pilicą?

 

Osoby które chcą dołączyć lub wesprzeć akcję proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 517 733 009 lub 506 248 522.

 

Na stronie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka. Znajduje się ona pod adresem: https://zrzutka.pl/aff27e

 

- Osobom, które chcą wesprzeć finansowo naszą akcję udostępniamy nr konta bankowego 59 8002 0004 0050 5000 2027 0001. Stowarzyszenie Z POTRZEBY SERCA- czytamy w komunikacie opublikowanym przez Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” Grabów nad Pilicą.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia, która znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Z-Potrzeby-Serca-Grab%C3%B3w-nad-Pilic%C4%85-117007489767261/

 

Zostało także utworzone specjalne wydarzenie, które dostępne jest TUTAJ. Organizatorem wydarzenia na platformie Facebook jest Stowarzyszenie "Grabowianie". 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Enea zawsze gotowa. Brawo ????
28-03-2020, 19:45:15
+ 1
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Nawet do 7 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy Gminy Kozienice na realizację własnego...
Fot. Facebook/Policja Kozienice
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
Fot. Enea Wytwarzanie
Już ponad 900 tysięcy złotych przekazała Enea Wytwarzanie na wsparcie finansowe szpitali, placówek...
Fot. UM Kozienice
Każdy, kto pozytywnie postrzega gminę Kozienice i identyfikuje się z nią, ma możliwość zamontowania na sw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook