Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 231 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin

 

W CKA będzie kolejny konkurs recytatorski dla młodych talentów
Dodał: KamZap, 29-01-2019 16:02, odsłon: 521
ilustracja, źródło: Pixabay.com
ilustracja, źródło: Pixabay.com

W marcu w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbędą się eliminacje środowiskowe i powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego przeznaczonego dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Jak zawsze ideą konkursu jest rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa, piękno języka polskiego i zapoznanie go z najcenniejszymi dziełami literatury polskiej. 

Kiedy?

Eliminacje środowiskowe odbędą się 4 marca od godz. 10.00, zaś eliminacje powiatowe 13 marca także od godz. 10.00. Zarówno jedne jak i drugie eliminacje, odbędą się w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Dla kogo?

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat. Każdy recytator przygotowuje dwa wiersze poetów polskich (w całości lub we fragmentach), których prezentacja nie może trwać dłużej niż sześć minut.

Ze względów organizacyjnych i możliwości odbiorczych uczestników i jurorów, każda szkoła do eliminacji środowiskowych może zgłosić:


Eliminacje środowiskowe:

szkoły podstawowe w Kozienicach:
klasy szkoły podstawowej – 6 lub 7 recytatorów,
klasy gimnazjalne – 2 recytatorów.

Jeżeli przy szkole funkcjonuje oddział przedszkolny – dzieci w wieku 5-6 lat to szkoła dodatkowo może zgłosić jednego recytatora z tej kategorii wiekowej.

szkoły podstawowe w gminie Kozienice:
klasy szkoły podstawowej – 3 lub 4 recytatorów,
klasy gimnazjalne – 2 recytatorów.

Jeżeli przy szkole funkcjonuje oddział przedszkolny – dzieci w wieku 5-6 lat to szkoła dodatkowo może zgłosić jednego recytatora z tej kategorii wiekowej.

przedszkola – 2 recytatorów.

 

Eliminacje powiatowe:

szkoły podstawowe w gminie Głowaczów, Gniewoszów, Sieciechów:

klasy szkoły podstawowej – 3 recytatorów,
klasy gimnazjalne – 2 recytatorów.

Jeżeli przy szkole funkcjonuje oddział przedszkolny – dzieci w wieku 5-6 lat to szkoła dodatkowo może zgłosić jednego recytatora z tej kategorii wiekowej.

Warunkiem uczestnictwa jest czytelne wypełnienie (DRUKOWANYMI LITERAMI) karty zgłoszenia, którą znajdziecie TUTAJ – (klik), oddzielnej dla każdego recytatora i dostarczenie jej wraz z protokołem przebiegu eliminacji przedszkolnych lub szkolnych do punktu informacji CKA do 20 lutego dla eliminacji środowiskowych i do dnia 22 lutego dla eliminacji powiatowych. Po upływie tego terminu karty nie będą przyjmowane.

 

Kartę można również przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) lub e-mailem na adres: pit@dkkozienice.pl w terminie j.w. Odebranie karty przesłanej e-mailem zostanie potwierdzone.

 

Osoby do kontaktu:

Aleksandra Sitnik – instruktor KDK, tel. 48 611 07 50 wew. 125

Ewa Pytka – instruktor KDK, tel. 48 611 07 50

 

Finał Laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w kwietniu w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu, ul Parkowa 1. Szczegółowy termin zostanie podany uczestnikom podczas eliminacji powiatowych.

Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu, MOK „Amfiteatr” oraz Kozienicki Dom Kultury. Konkurs odbywa się pod patronatem i przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatu Radomskiego, Samorządu Miasta Radomia, starostów i burmistrzów w okręgu radomskim.

 

UWAGA!

 

W związku z zapytaniami nauczycieli ze szkół podstawowych, dotyczącymi kwalifikowania uczniów do poszczególnych grup wiekowych informujemy, że decyzją organizatora podstawowym kryterium tworzenia kategorii dla biorących udział w konkursie będzie wiek ucznia nie zaś klasa, do której aktualnie uczęszcza. Stąd prośba do opiekunów o umieszczanie w karcie zgłoszenia wieku uczestnika. Dotyczy to wyłącznie kategorii 5-6 lat.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum prywatne
Marcin Sygocki zdobył podwójną koronę w plebiscycie Mistrzów Motoryzacji. Do niego trafił t...
Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 35-latkowi, który dopuścił się kradzieży w jednym z kozi...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Uroczyste otwarcie niezwykle bogatej i interesującej wystawy „Malowane baśnie i sny” autorstw...
Prawdziwy hit filmowy - „Pewnego razu...w Hollywood", „Kraina Szkła", „Magicz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook