Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 r., 321 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Uwaga na drogach na dzikie zwierzęta! Tylko w ten weekend doszło do dwóch kolizji
Dodał: KamZap, 07-05-2018 16:08, odsłon: 3900
Fot. KPP w Kozienicach
Fot. KPP w Kozienicach

W miniony weekend na terenie gminy Grabów nad Pilicą miały miejsca dwie kolizje drogowe z udziałem dzikich zwierząt. W sobotę na drodze wojewódzkiej 730 Skoda zderzyła się z sarną, a w niedzielę na tej samej drodze pod nadjeżdżające Iveco wbiegł łoś.

W sobotę tuż po godz. 20 na drodze wojewódzkiej 730 w miejscowości Nowa Wola (gmina Grabów nad Pilicą) doszło do kolizji drogowej z sarną. Zwierzę wbiegło pod nadjeżdżającą Skodę, której kierującym był 20-letni mieszkaniec Warszawy.

 

Mężczyzna był trzeźwy i na szczęście nic mu się nie stało. Sarna nie przeżyła. Do kolejnej niebezpiecznie wyglądającej kolizji doszło dzień później w tej samej miejscowości. Na drodze wojewódzkiej pod Iveco wtargnął łoś. Mimo dużych uszkodzeń w aucie, 56-letni kierujący nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Łoś został ranny i nie udało się go uratować.

 

- Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu - to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Te dwa przypadki pokazują, że dzika zwierzyna leśna niejednokrotnie przemieszcza się przez drogi – ostrzega mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach. Należy pamiętać, żeby zawsze dostosować jazdę do warunków panujących na drodze oraz zwracać uwagę na znaki informujące o możliwości napotkania na drodze zwierząt dzikich. Jazda z prędkością obowiązującą na danym obszarze daje możliwość wczesnej reakcji i uniknięcia zdarzenia.

 

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, że wjeżdżając w tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność, bo może ich na drodze spotkać niemiła niespodzianka. Na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przez kierujących.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
nigdy nie da sie uniknąc zwierzecia które jest rospędzone jak szybko bysmy nie jechali lasy są zbyt blisko jezdni zielen i drzewa ograniczają widocznosc i czas reakcij kierowcy zwierzeta pojawiają sie z tej zieleni jak zjawy
08-05-2018, 05:42:09
+ 7
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. A©Arpass
We wtorek 14 listopada w późnych godzinach wieczornych oberwała się cała balustrada balkonowa na j...
Fot. Mariusz Grotkowski
W czwartek 15 października Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Garbatce-Letnisku Artur Rusinek wrę...
Fot. KKM
Już 9 grudnia Kozienicki Klub Motorowy organizuje 4. Rajd Enduro "Pogoń za bałwanem". Miłośnicy dwó...
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie
W miniona niedzielę połączeni radosnym świętowaniem Niepodległej Polski mieszkańcy Ursynowa i okolicznych...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook