Dzisiaj jest czwartek, 18 października 2018 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

 

Uczniowie PSP 4 nie zapominają o tragedii swoich rówieśników w Syrii. Kolejna akcja Klubu Szkół UNICEF
Dodał: KamZap, 11-01-2018 21:12, odsłon: 1293
Fot. P.Nowak
Fot. P.Nowak

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Kozienicach od 2016 jest członkiem Klubu Szkół UNICEF. 10 stycznia rozpoczął się jej udział w kolejnej ogólnopolskiej akcji, tym razem pod nazwą: „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Przez cztery godziny uczniowie prowadzili zajęcia, w których uczestniczyły wszystkie oddziały szkoły podstawowej i gimnazjum.

TOMASZ STANISŁAW TRELA

W ramach akcji uczennice i uczniowie klasy 2a - Julia Strzelczyk, Oliwia Wasińska, Gabriela Wojcieszek, Amelia Worobiec, Filip Kusio i Bartosz Traczyk korzystając z materiałów udostępnionych przez UNICEF wyświetlili prezentację multimedialną.

 

Pytania, które należy zadawać

 

W materiałach edukacyjnych przedstawili jak zmienia się życie dziecka kiedy wkracza w nie wojna. Dzięki unikalnym materiałom, które zebrał UNICEF, uczniowie poznali odpowiedzi na wiele pytań. Jak wygląda edukacja w czasie wojny? Jaki jest los dzieci z niepełnosprawnością w takiej sytuacji? Jak wygląda życie w obozie dla uchodźców?

 

Na zakończenie głos zabrał dyrektor Tomasz Trela, który podkreślił, że dzieci, które cierpią z powodu wojen są największymi ofiarami i często pozostają same, zostawione bez jakiejkolwiek pomocy. Dodał również, że wszystkie dzieci mają potrzeby z tą różnicą, że w Polsce jest nią np. internet w telefonie, a dla dzieci w obozach marzeniem jest zwykły ciepły koc, aby mogły przeżyć zimną noc.

 

1

Tę szczególna lekcję poprowadzili dla swoich kolegów i koleżanek uczniowie klasy 2a

 

Inny świat

 

Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom w jak strasznej sytuacji znaleźli się ich rówieśnicy w Syrii. Zima każdemu z nas kojarzy się przeważnie z pięknym obrazkiem białego puchu, świątecznych dekoracji czy zabaw na lodowisku. Niestety są zakątki świata, gdzie zbliżająca się zima jest zagrożeniem. Tak jest w Syrii – kraju, w  którym od kilku lat trwa wojna. Spowodowała ona ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźctwa, a tym, którzy pozostali odebrała wszystko co mieli. Zbliżająca się zima potęguje niepewność mieszkańców Syrii o swój los. Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną, a końca wojny nie widać.

 

2

Tego wszystkiego uczniowie PSP4 mogli się dowiedzieć dzięki unikalnym materiałom zebranym i udostępnionym przez UNICEFTo był dopiero początek akcji, która będzie kontynuowana po feriach zimowych. Wtedy zorganizowane będzie też imprezy „Dzień naleśnika” i „Loteria” , w czasie których zostaną zebrane pieniądze na pomoc dzieciom w Syrii.

 

Koordynatorami akcji są Przemysław Nowak i Sebastian Kotlarek.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Umowę na dofinansowanie projektu podpisali Jarosław Pawlik i Rafał Rajkowski. Fot. Kamil Zapora
W czwartek 18 października w kozienickim szpitalu miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie projekt...
kadr z filmu
W tym tygodniu w Kinie KDK zobaczymy, aż pięć filmów w tym jedną premierę ogólnopolską. Dla...
W środę 17 października w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego kandydat na burmistrza Robert ...
Fot. Kamil Zapora
Wtorek 16 października był Europejskim Dniem Przywracania czynności serca. Od 2013 roku z inicjatywy Fund...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook