Dzisiaj jest czwartek, 24 stycznia 2019 r., 24 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
To oni zdobyli serca jurorów. Zwycięzcy IX Konkursu Kolęd i Pastorałek nagrodzeni
Dodał: KamZap, 12-01-2018 17:22, odsłon: 1574
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W czwartek 11 stycznia w Centrum Kulturalno- Artystycznym miało miejsce wręczenie nagród laureatom IX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok”, który odbył się w grudniu zeszłego roku. Zdobywcy I, II i III miejsc oraz wyróżnień otrzymali dyplomy oraz nagrody od Kozienickiego Domu Kultury.

W konkursie wzięli udział soliści, duety i zespoły wokalne do 6 osób oraz chóry z terenu powiatu Kozienickiego, rywalizując w czterech kategoriach wiekowych. Celem tego konkursu jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, a także wymiana muzycznych doświadczeń.

 

Tych, którzy zdobyli I miejsca w poszczególnych kategoriach już wcześnie spotkała dodatkowa nobilitacja w postaci możliwości wystąpienia w czasie IX wigilii miejskiej. Ci, którzy nie mogli ich wtedy zobaczyć wciąż mogą to zrobić na kanale KDK TUTAJ.

 

Zanim jednak nastąpiło rozdanie nagród mieliśmy okazję wysłuchać występów uczestników warsztatów pianistycznych i gitarowych jakie prowadzą Kamil Koksa i Małgorzata Koksa w KDK w ramach Akademii szerokich horyzontów. Podopieczni instruktorów wykonali kolędy, piosenki świąteczne oraz autorskie kompozycje Kamila Koksy.

 


 

 

 

W czasie konkursu jury w składzie: ks. Dariusz Sałek (przewodniczący), Dariusz Falana, Kamil Koksa i Sergiusz Cyngot przesłuchało w sumie 54 prezentacji, a jego wyniki końcowe prezentują się następująco:

 

CHÓRY:

I miejsce – Mały Gospel z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Ewa Izdebska), II i III miejsce - nie przyznano, wyróżnienie „KOLĘDNICY” z PSP nr 4 w Kozienicach (opiekun Teodozja Kamionka)

 

SOLIŚCI KLASY 0–III:

I - Mikołaj Mańka z PSP nr 1 w Kozienicach (opiekun Lidia Szymańska), II – Filip Rzepakowski z PSP nr 1 w Kozienicach (opiekun Iza Antoniak-Bojdzińska) III – Barbara Balcerzak z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Ewa Izdebska), wyróżnień nie przyznano

 

DUETY I ZESPOŁY WOKALNE KLASY 0 - III:

I, II i III miejsca nie przyznano, wyróżnienia: zespół z PSP nr 1 w Kozienicach (opiekun Agnieszka Strzelczyk), duet: Antonina Gregorczyk i Alicja Szwede z PSP nr 1 w Kozienicach (opiekun Iza Antoniak-Bojdzińska), zespół „GWIAZKI” z PSP nr 4 w Kozienicach (opiekun Teodozja Kamionka)

 

SOLIŚCI KLASY IV –VI:

I – ex aequo Natalia Wilczek z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Piotr Markowski) i Anna Wasińska z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Piotr Markowski), II – Oliwier Dębiński z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Ewa Izdebska), III – Emilia Anyżkiewicz z PSP w Głowaczowie (opiekun Irena Majewska), wyróżnienia: Zofia Zielińska z PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach (opiekun Bożena Markowska), Katarzyna Chałdaś z PSP nr 1 w Kozienicach (opiekun Ewa Izdebska)

 

W kategorii DUETY I ZESPOŁY WOKALNE KLASY IV –VI:

I  – Duet Natalia Wilczek i Anna Wasińska z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Piotr Markowski), II i III miejsce – nie przyznano, wyróżnienia: Duet Sara Szulen i Mercedes Szulen z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Zajezierzu (opiekun Agnieszka Popis), Zespół z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Zajezierzu (opiekun Agnieszka Popis)

 

SOLIŚCI SZKOŁY PODSTAWOWE KL. VII I GIMNAZJA KL. II-III:

I – Emila Olszewska z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Ewa Izdebska), II – Daria Ambroziak z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Piotr Markowski), III – ex aequo Katarzyna Ziemska z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie (opiekun Bożena Sykut) i Gabriela Roczkowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie (opiekun Celina Roczkowska), wyróżnień nie przyznano

 

DUETY I ZESPOŁY WOKALNE SZKOŁY PODSTAWOWE KL. VII I GIMNAZJA KL. II-III:

I, II i III miejsca oraz wyróżnień nie przyznano

 

SOLIŚCI SZKOŁY ŚREDNIE:

I – Patrycja Wołos z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (opiekun Piotr Markowski), II – Magdalena Posłowska z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach (opiekun Sylwia Milczarczyk), III miejsce – ex aequo Martyna Rutkowska z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach (opiekun Beata Smykiewicz-Różycka) i Adam Dąbrowski z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach (opiekun Beata Smykiewicz-Różycka), wyróżnień nie przyznano

 


 

Nagrody wręczały dyrektor KDK Elwira Kozłowska oraz Izabela Barcikowska-Poździk


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
kadr z filmu
W repertuarze Kina KDK na najbliższe dni są cztery ciekawe tytuły, w tym premiera ogólnopolska fil...
Fot. KDK
W środę 23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w strukturach ...
Fot. polskaniezwykla.pl
Wzorem lat ubiegłych Nadleśnictwo Kozienice przedstawiło wyniki frekwencji ruchu turystycznego w swoim &n...
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Opactwie i Iga Smolarczyk z Kozienic zostali laureatami drugiej...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook