Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
To oni powalczą o Grand Prix XVI Konkursu o Nagrodą im. Bogusława Klimczuka. Będzie tam również reprezentantka Kozienic.
Dodał: KamZap, 24-08-2018 21:26, odsłon: 1755
Fot. A©Arpass
Fot. A©Arpass

W piątek 24 sierpnia w sali kameralnej CKA zaprezentowali się jeden zespół i dziesięciu solistów walczących o Nagrodą im. Bogusława Klimczuka w czasie XVI edycji tego konkursu. Wszyscy wypadli świetnie, jednak to sześcioro z nich usłyszymy jutro w czasie gali nad jeziorem. Co ważne, miejsce w gronie laureatów wywalczyła jedyna reprezentantka Kozienic - Patrycja Wołos.

W piątek na scenie sali kameralnej CKA usłyszeliśmy jeden zespół i dziesięcioro wokalistów i wokalistek wybranych z ponad 20 uczestników z całego kraju biorących udział w kwalifikacjach wstępnych, które odbyły się 3 czerwca w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Jest to już XVI edycja Konkursu o Nagrodą im. Bogusława Klimczuka, którego finał organizowany jest zawsze w czasie festiwalu imienia znanego kompozytora pochodzącego z Kozienic.

 

- Konkurs o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka to główny element festiwalu jego imienia organizowanego w Kozienicach już od szesnastu lat. O patronie festiwalu i jednocześnie Kozienickiego Domu Kultury staramy się pamiętać przez cały rok, bo chociaż Bogusław Klimczuk całe swoje dorosłe życie spędził w Warszawie, to do Kozienic zawsze chętnie wracał i o Kozienicach zawsze dobrze mówił – przypomniała Elwira Kozłowska dyrektor Kozienickiego Domu Kultury.


W tym roku Kozienice reprezentowała tylko jedna solistka Patrycja Wołos, która na co dzień uczestnicy w zajęciach Młodzieżowej Estrady Piosenki w KDK. Znalazła się ona w gronie szóstki laureatów, których usłyszymy podczas koncertu galowego w sobotę. Oprócz niej o Grand Prix powalczą: Magdalena Chołuj z Morawicy, Arkadiusz Solarz z Radomia, Zofia Sydor z Krakowa, Klaudia Wójcik z msc. Wygiełzów (gm.Irządze) i Patrycja Zawisza z Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie.

 


Patrycję Wołos z Kozienickiego Domu Kultury usłyszymy ponownie jutro.

 

Uczestników w trakcie konkursu oceniało jury w składzie: Marek Klimczuk – przewodniczący, syn Bogusława Klimczuka patrona Festiwalu, muzyk, kompozytor, aranżer, Piotr Gogol – muzyk, wokalista, lektor, trener wokalny, Piotr Dąbrówka – muzyk, wokalista, kompozytor, Dariusz Szewc – muzyk z zamiłowania, działacz kulturalny, Elwira Kozłowska sekretarz jury, dyrektor festiwalu – bez prawa głosu i Radosław Czajor – muzyk, kompozytor, aranżer, przedstawiciel sponsora Enei Wytwarzanie, który wyłoni zwycięzcę nagrody sponsora za najbardziej energetyczny występ. Piątkową część konkursu prowadził prezenter radiowy Wojciech Szymański.

 

 

Jury konkursowe nie miało łatwego zadania. W piątek usłyszeliśmy wielu dobrych wokalistów. Fot. KDK

 

Jutro ciąg dalszy

W sobotę o 20:00, już w amfiteatrze nad jeziorem na scenie Enea startuje druga część festiwalu. Najpierw Alan Bochnak i Jan Kusek wystąpią ze „Wspomnieniem o Bogusławie Klimczuku”. Następnie publiczność wysłucha koncertu galowego konkursu o nagrodę imienia wybitnego kompozytora, po którym poznamy laureata grand prix.

Zwieńczeniem tego niezwykłego wieczoru będzie koncert Grzegorza Hyżego, autora takich hitów jak „Wstaję”, „Pod wiatr” czy „O Pani!”. Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie, nad którą patronat medialny objęły Kozienice24.pl.

Organizatorami Festiwalu są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury, współorganizator Samorząd Województwa Mazowieckiego, partnerem Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, a sponsorem Enea Wytwarzanie.   

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ostatnim meczu z Pilicą padło, aż osiem goli, niestety tylko trzy dla Energi. Fot. Sylwester Szymczak
W sobotę Enea KS Energia Kozienice zagra w Białobrzegach ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Żeby oddalić ...
Jeszcze do 28 czerwca można nadsyłać prace na XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komorn...
Badania prowadzone są w busach takich jak ten.
26 lipca w  Garbatce prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. ...
Co ciekawego będzie działo się w ten weekend w naszym regionie?
Koncerty, festyny, biegi, akcje charytatywne – rozpoczynający się weekend zapowiada się ciekawie. Z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook