Dzisiaj jest sobota, 20 stycznia 2018 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Ten wyjątkowy czas. 10. Spotkanie Wigilijne Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Dodał: KamZap, 14-12-2017 13:01, odsłon: 973
fot. Kamil Zapora
fot. Kamil Zapora

W Centrum Kulturalno-Artystycznym miało miejsce jubileuszowe, 10 Wigilijne Spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak co roku była to okazja do wspólnego kolędowania, podzielenia się opłatkiem i spędzenia czasu w świątecznej atmosferze.

Na początku, jak w każdą środę, odbył się wykład pt. „A gdyby Boże Narodzenie było naprawdę...przyjemne? - czyli jak wyjść z pętli nawyków świątecznych”. O tym jak nie dać się zwariować przedświątecznej gorączce mówiła Beata Kaczyńska. Prowadząca wykład jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego z trzynastoletnim doświadczeniem w psychoterapii, a obecnie pracuje jako trener rozwoju osobistego w Szkole Coachingu „Wings”. Beata Kaczyńska mówiła seniorom m.in. o tym jak można wyrwać się spod presji bożonarodzeniowych stereotypów i przeżyć święta tak, żebyśmy naprawdę byli z nich zadowoleni.

 

Po zakończonym wykładzie przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Na scenie wystąpił Chór Trzeciego Wieku pod przewodnictwem Ewy Izdebskiej – Absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie współpracującej z Kozienickim Domem Kultury. W koncercie wzięli również udział zaproszeni goście: Wiceburmistrz Gminy Kozienice ds. Społecznych Małgorzata Bebelska, Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Stalmach oraz Wiceprezes Zarządu Enea Wywarzanie Grzegorz Mierzejewski.

 

1 

W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć tradycyjne polskie kolędy w wykonaniu Chóru UTW

 

Po koncercie głos zabrała Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 

Trudno w to uwierzyć, ale już po raz dziesiąty spotykamy się na takiej uroczystości poprzedzającej Święta Bożego Narodzenia. Ten rok jest wyjątkowy, bo jubileuszowy. Po raz dziesiąty spotykamy się ze wszystkimi słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby wspólnie kolędować, aby przekazać sobie najserdeczniejsze świąteczne życzenia – mówiła Dyrektor KDK.

 

Elwira Kozłowska przytoczyła również słowa wiersza Zofii Kucharskiej należącej do grupy poetyckiej Erato działającej w strukturach KDK. W treści utworu zawierała się cała sentencja tego co w Świętach Bożego Narodzenia magiczne i najważniejsze.

 

Później seniorzy mogli wysłuchać świąteczne życzenia od przybyłych gości.

 

Oczywiście życzę Państwu Zdrowia, bez którego, nie ma co dużo mówić, daleko nie dojdziemy. Druga ważna rzecz to jest miłość i to, żeby otworzyć się na drugiego człowieka. Ci którzy znaleźli miłość, mają wokół siebie najbliższych, niech ją pielęgnują, podlewają tak jak kwiat, a kiedy zasiądziemy już do wigilijnego stołu niech nowonarodzony Chrystus pobłogosławi nam wszystkim – mówił Krzysztof Stalmach.

 

Elwira Kozłowska zaprosiła także na scenę Radę Słuchaczy UTW razem z jej przewodniczącym Witoldem Makarewiczem, żeby podzielić się z nimi opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia. Później to samo mogli zrobić wszyscy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w holu CKA gdzie czekał na nich specjalnie przygotowany wigilijny poczęstunek.

 

 1

Na koniec każdy mógł podzielić się opłatkiem ze swoimi kolegami i koleżankami z Uniwersytetu


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum
Kozieniccy policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która po zrobieniu nowej fryzury w jednym z za...
fot. archiwum
Już 3 lutego (sobota) o godz. 17:00, w Sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznym odbędzie się konce...
fot. UM w Kozienicach
W roku 2017 wydział infrastruktury urzędu miejskiego w Kozienicach wydał ponad 21,5 mln złotych. Większoś...
Kozienicki Dom Kultury, w ramach akcji „Zima w mieście” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook