Dzisiaj jest poniedziałek, 28 maja 2018 r., 148 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Tegoroczne Folkobranie coraz bliżej. To będą cztery dni świetnych koncertów
Dodał: MariuszBasaj, 28-04-2017 11:42, odsłon: 2996
Kapela ze Wsi Warszawa będzie gwiazdą tegorocznego Folkobrania. fot. kzww
Kapela ze Wsi Warszawa będzie gwiazdą tegorocznego Folkobrania. fot. kzww

Już w dniach 11-14 maja czeka nas druga edycja festiwalu Folkobranie. Jak już informowaliśmy, gwiazdą imprezy będzie Kapela ze Wsi Warszawa. W sumie w ciągu czterech dni zaprezentuje się ponad 100 artystów z 7 formacji. Patronat medialny nad imprezą sprawują Kozienice24.pl

Festiwal Folkobranie zadebiutował w Kozienicach w 2016 roku, podczas pierwszej edycji na scenie CKA wystąpili m.in. Frument Project i Hańba! Trzydniowa impreza została bardzo ciepło przyjęta w naszym mieście. Folkobranie w założeniach ma przybliżać i propagować muzykę tradycyjną, folkową, ludową. To nie tylko koncerty, ale również cykl spotkań i warsztatów z twórcami. Tegoroczna edycja ma mieć jeszcze większy rozmach. Przede wszystkim Folkobranie potrwa cztery dni, a do "Siewów", "Żniw" i "Młócenia" dołączy "Sielanka".

 

SIEWY

Festiwal wystartuje w czwartek 11 maja. Koncert inauguracyjny zaplanowano na godz. 18:00 w sali koncertowo-kinowej CKA. Wystąpią: Kapela Dzikie Harce oraz Zespół Śpiewaczy z Boguszyc, a także Zespół Frument wraz z Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, pod dyrekcją Przemysława Zycha.  Bilety w cenie 20 zł.

 

ŻNIWA

Na godz. 10:00 i 11:30 zaplanowano koncerty dla szkół. O godz. 14:30 rozpoczną się warsztaty z Kapelą Tęgie Chłopy.

O godz. 17:00, w sali kameralnej CKA, rozpocznie sie koncert Ani Brody (wstęp 20 zł), po którym - o godz. 18:00 - ruszy parada muzyczna ulicami miasta, tzw. Folkorszak. Zwieńczeniem drugiego dnia będzie potańcówka w świetlicy KCRiS nad jeziorem. Zagrają: Tęgie Chłopy, Kapela Rycka, Kapela Zdzisława Kwapińskiego (wstęp na potańcówkę 5 zł).

 

MŁÓCENIE

O 11:00 rozpoczną się potrójne warsztaty prowadzone przez członków grupy T/Aboret, którzy tego samego dnia - o godz. 18:00 - dadzą koncert w sali kameralnej CKA (wstęp 20 zł).

 

SIELANKA

Na niedzielę 14 maja zaplanowano finał festiwalu. Od godz. 13:00 na terenie ośrodka nad jeziorem będzie trwał jarmark ludowy, podczas którego wystąpią m.in. KMOD Furioso, Kapela Dzikie Harce i uczestnicy warsztatów.

 

O godz. 18:00, w amfiteatrze nad jeziorem, wystąpią gwiazdy festiwalu, czyli Kapela ze Wsi Warszawa. Wstęp wolny - obowiązują bezpłatne wejściówki do nabycia w sekretariacie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach 

 

Są karnety

Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach mogą wziąć udział w warsztatach za darmo, pozostali uczestnicy płacą 15 zł. Karnet na wszystkie koncerty i warsztaty kosztuje 65 zł. Karnet na wszystkie koncerty - 45 zł. Wejściówki do nabycia w sekretariacie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, rezerwacja pod numerem telefonu: 48 614 50 82.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienice24/KDK
W sobotę 26 maja na punkcie widokowym w Kępeczkach odbył się Piknik rodzinny z okazji 100-lecia odzyskani...
Fot. Kamil Zapora
To było mocne muzyczne „Młócenie”! W sobotę na scenie Centrum Kulturalno-Artystycznego...
Fot. PSP Stanisławice
W sobotę 26 maja na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanisławicach odbył się VIII Festyn Rodzinny...
Fot. KPP Kozienice
W środę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali 25-letniego mężczyznę i 23-letni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook