Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Technikum Mechaniczne w Kozienicach świętuje swoje 35-lecie
Dodał: KamZap, 11-10-2018 12:32, odsłon: 1580
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Przez dwa dni 10-11 października w Zespole Szkół odbywał się szereg zajęć i warsztatów w ramach trwających w tym czasie Dni Technika. Jest to inicjatywa zorganizowana z okazji 35-lecia technikum mechanicznego w Zespole. Wykłady prowadzone były przez absolwentów tego technikum, pracujących obecnie w różnych miejscach i na różnych stanowiskach. Celem Dni Technika, oprócz uczczenia jubileuszu technikum mechanicznego była promocja technikum jako ścieżki edukacji młodzieży.

Dni Technika to pomysł, który narodził się wśród absolwentów i nauczycieli technikum mechanicznego w obecnym Zespole Szkół. We wrześniu tego roku minęło 35 lat od utworzenia tej klasy, której pierwszy rocznik wystartował w 1983 roku. – W naszych rozmowach pojawił się pomysł, żeby z jednej strony uczcić ten mały jubileusz, ale jednocześnie promować technika jako ścieżkę edukacji i kariery zawodowej – mówił jeden z organizatorów Mirosław Mazur, który również jest absolwentem tej szkoły, a obecnie uczy w niej geografii.

Właśnie to, że inicjatorami i organizatorami tego wydarzenia są absolwenci Zespołu nadaje Dniom Technika wyjątkowy charakter. Przez dwa dni, różnego rodzaju zajęcia prowadzone były przez 18 prowadzących, spośród których prawie wszyscy ukończyli technikum mechaniczne. Wyjątkiem jest jedna absolwentka liceum.

Przez 35 lat technikum mechaniczne ukończyło ponad 950 osób. Wśród nich spotkamy się z różnymi historiami życiowymi. Jedni wybrali karierę naukową tak jak Mariusz Zygmunt i Robert Sitnik, którzy mogą pochwalić się tytułami doktora habilitowanego. Inni znaleźli zatrudnienie w różnych firmach i zakładach, a jeszcze inni poczuli powołanie do służby drugiemu człowiekowi jako kapłani. – Chcieliśmy pokazać, że kariery absolwentów technikum mechanicznego poszły różnie przebiegały oraz to, że niektórzy naprawdę daleko zaszli. Można tu wymienić chociażby Wojciecha Jarosza, który jest zastępcą dyrektora ds. administracji Polskich Sieci Energetycznych S.A. – mówił Mirosław Mazur.
   


Mariusz Zygmunt jest świeżo upieczonym doktorem habilitowanym. Habilitację zrobił dwa tygodnie temu. W czwartek prowadził zajęcia z algorytmiki.

 


Co ciekawe wśród ponad 950 absolwentów technikum mechanicznego w Zespole Szkół jest pięciu księży, w tym ks. Piotr Popis, który jest misjonarzem pracującym w Zambii.

Zajęcia prowadzone w ramach Dni Technika były przeznaczone przede wszystkim dla uczniów technikum mechanicznego, ale także z innych klas Zespołu Szkół, takich jak technikum elektryczne czy klas licealnych. Jak się dowiedzieliśmy, istnieje duża szansa na to, że Dni Technika nie będą jednorazową akcją w tej szkole.

 


Absolwenci technikum mieli okazję zobaczyć jak obecnie wygląda pracownia mechaniczna w Zespole.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook