Dzisiaj jest wtorek, 11 grudnia 2018 r., 345 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Sprawcy przemocy w rodzinie nie pozostają bezkarni
Dodał: KamZap, 04-06-2018 13:54, odsłon: 1500
Fot. KKP Kozienice
Fot. KKP Kozienice

W ostatnim czasie na terenie powiatu kozienickiego funkcjonariusze kilka razy reagowali w czasie interwencji na przypadki przemocy w rodzinie. Podejrzani o znęcanie się nad swoimi bliskimi, 31 i 26-latek decyzją sądu trafili na dwa miesiące do aresztu, natomiast wobec 28 i 37-latka sąd zastosował policyjny dozór, nakaz opuszczenie lokalu mieszkalnego oraz zakaz zbliżania się.

Kilka dni temu kozieniccy policjanci interweniowali wobec jednego z mieszkańców powiatu. 31-letni mężczyzna, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, groził jej też, że ją zabije, używając niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kilka dni później funkcjonariusze podczas interwencji domowej zatrzymali w podobnych okolicznościach 26-latka, który nękał i groził swoim rodzicom. Ten mężczyzna również został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

- Zebrane przez Policję w trakcie dalszego postępowania materiały pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 31-latka i 26-latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu młodych mężczyzn na okres dwóch miesięcy - mowi mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Kolejne dwa środki prawne w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakazu natychmiastowego opuszczenia lokalu sąd zastosował wobec 28-latka i 37-latka z powiatu kozienickiego. W środę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zostali wezwani na interwencję domową dotyczącą przemocy w rodzinie. Zarówno jeden, jak i drugi mężczyzna znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoimi partnerkami, nie mieli dla nich nie tylko zrozumienia, ale i litości.

Powyższe przykłady pokazują, że przemoc w rodzinie jest w szczególnym zainteresowaniu Policji, a sprawcy nie pozostają bezkarni. Zatrzymanym mężczyznom grozi nawet 5 lat pozbawiania wolności.


Policja przypomina, że pomocą w przypadkach zaistnienia przemocy w rodzinie oprócz instytucji organów ścigania, czyli Policji, Prokuratury czy Sądu Rodzinnego zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym oraz Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Rozmowa z Arkadiuszem Gubą – nowym wójtem gminy Sieciechów, który wygrał wybor...
Fot. archiwum/A©Arpass
W niedzielę 16 grudnia o godzinie 17:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach ...
Fot. KDK
Jak co roku w okolicy swoich imienin św. Mikołaj odwiedził Kozienice! Dzieci miały niepowtarzalną okazję ...
Fot. Kamil Zapora
W środę 12 grudnia o godzinie 14 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kozienicach odbędzie się d...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook