Dzisiaj jest środa, 18 lipca 2018 r., 199 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

Spotkanie opłatkowe seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Kozienicach
Dodał: KamZap, 16-12-2017 12:14, odsłon: 1836
fot. Kamil Zapora
fot. Kamil Zapora

Modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólny posiłek. W tradycyjnej, bożonarodzeniowej atmosferze minęło spotkanie wigilijne uczestników projektu Dziennego Domu Pobytu dla Seniora i jednocześnie jego oficjalne zakończenie.

Od lipca tego roku Fundacja „Hospicjum – Razem możemy więcej” realizuje w Kozienicach projekt Dziennego Domu Pobytu dla Seniora. Ośrodek taki został zorganizowany w budynku przy ulicy Radomskiej 36 (dawna WKU). Celem projektu było zapewnienie osobom starszym opieki od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-12:00. Było to miejsce spotkań, gdzie seniorzy mogli razem aktywnie spędzać czas np. poprzez szereg terapii zajęciowych, wspólnych ćwiczeń ruchowych czy intelektualnych; zaktywizowanie ich. Wszystkie zajęcia odbywały się pod opieką doświadczonych specjalistów: pielęgniarek, terapeutów, psychologów, wolontariuszy.

 

W piątek 15 grudnia seniorzy z Dziennego Domu Pobytu spotkali się ostatni raz w ramach tego projektu. Tego dnia odbyło się ich wspólne spotkanie wigilijne.

 

- Dzisiaj żegnamy  się z łezką w oku. Mam nadzieję, że przyjaźnie, które zostały tutaj zawarte będą trwały nadal. Mam również cichą nadzieję, ponieważ czas świąt jest czasem spełniania marzeń, że w przyszłym roku będziemy mogli ponownie otworzyć taki dom przy pomocy Władz, że znajdą się na to środki i będziemy spotykać się w jeszcze większym gronie – mówiła Prezes Fundacji „Hospicjum – Razem możemy więcej” Kamilla Brodzik.

 

Życzenia seniorom złożyła również obecna na spotkaniu Wiceburmistrz Gminy Kozienice ds. Społecznych Małgorzata Bebelska - Chciałabym życzyć uczestnikom dużo zdrowia, miłości, życzliwości i wszystkiego co najpiękniejsze, żeby każdy dzień przynosił radość – mówiła.

 

Wiceburmistrz zapowiedziała też, że w przyszłym roku zostanie rozpisany konkurs na realizację kolejnego takiego projektu. Wyraziła także nadzieję że Fundacja „Hospicjum – Razem możemy więcej” weźmie w nim udział i przedłoży swoją ofertę. Małgorzata Bebelska mówiła również, że przeprowadziła już wstępne rozmowy z Prezes Lokalnej Grupy Działania, która wesprze przyszłoroczny projekt dodatkowymi zajęciami dla seniorów.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Dzięki naszemu wsparciu Błażej będzie mógł kontynuować realizację swoich marzeń.
Błażej Piłat z Pionek ma 29 lat i w lutym tego roku wykryto u niego nowotwór mózgu. Choroba...
Fot. Iwona Bolek
W sobotę, 14 lipca 2018 r. w Lipie  odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Oc...
fot. Kamil Zapora / A©Arpass
We wtorek 17 lipca w sali konferencyjne urzędu miejskiego w Kozienicach odbyła się narada sołtysów...
Fot. KDK
Jak co miesiąc Kozienicki Dom Kultury zaprosił najmłodszych mieszkańców miasta i okolic na spotkan...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook